Έκτακτες απαγορεύσεις

ωχ , ο καμπος των Σπατων που ελεγα να παω , σε ποιο δασαρχειο ανηκει, Πεντελης ή Λαυριου ;
αφηστε το βρηκα :mad:
Το Δασαρχείο Πεντέλης έχει υπό την εποπτεία του και πέντε Δασονομεία:

Δασονομείο Αγ. Παρασκευής με ίδια δ/νση και τηλέφωνο με το Δασαρχείο
Δασονομείο Σπάτων επίσης με ίδια δ/νση και τηλέφωνο με το Δασαρχείο
Δασονομείο Αγ. Στεφάνου: Λεωφ. Τραπεζούντος 106, Τ.Κ. 145 65 Άγ.Στέφανος, Τηλ: 210 8142 100. Fax: 210 8142 100
Δασονομείο Κορωπίου: Ηρακλέους 10, Τ.Κ. 194 00 Κορωπί, Τηλ: 210 6623 454, Fax: 210 6623 454
Δασονομείο Μαρκοπούλου: Λ.Σουνίου 51, Τ.Κ. 190 03 Μαρκόπουλο Μεσογαίας, Τηλ: 22990 25726, Fax: 22990 25726
 
Για Μέγαρα παιδιά γνωρίζουμε τι κατάσταση επικρατεί εκεί? Έχει χιόνι? Το έχουν απαγορεύσει εκεί; Λέω να πάω με ένα φιλαράκι την Κυριακή πρωί γιατί την έβγαλε την άδεια καθυστεριμένα όπως και εγώ και έχουμε βγει 2 φορές μονο.
 
Εμμμμ! Οταν εγω ξεκινησα υποννοοντας αντικυνηγετικη κυβερνητικη εκστρατεια ,ορισμενοι , γυριζατε την συζητηση στα δεινα την λαθροθηριας,
Ξεχασατε οτι περυσι δεν κυνηγησατε τον χειμωνα.
Δεν καινε καρβουνο οπως γραφετε αγαπητοι.
Απλα διδασκομαστε υπακοη γενικοτερα.
 
Εμμμμ! Οταν εγω ξεκινησα υποννοοντας αντικυνηγετικη κυβερνητικη εκστρατεια ,ορισμενοι , γυριζατε την συζητηση στα δεινα την λαθροθηριας,
Ξεχασατε οτι περυσι δεν κυνηγησατε τον χειμωνα.
Δεν καινε καρβουνο οπως γραφετε αγαπητοι.
Απλα διδασκομαστε υπακοη γενικοτερα.
Λένε ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι
Με τα Παλαιοκουνδουρα και τα Καραουλια στην Διοίκηση
και σε είκοσι χρόνια πάλι θα μας φταίνε οι Υπουργοί και οι Κυβερνήσεις
Όλοι οι Ευρώπη πέρυσι κυνήγησε
και εμείς μοιράζαμε φυλλάδια στο Σύνταγμα
 
Μαγκες ο αγιος θωμας δεν ειναι για κυνηγι πηγα το πρωι και εφυγα ειναι ολα με 30 ποντους χιονι και γυρω στα οινοφυτα το ιδιο.... Εμεινα με τη χαρα παλι
Εχει παγωσει το μπουρδελο και δε λεει να λιωσει ..ακομα και στα πεδινα ειχε χιονακι φιλε?
 
Για Μέγαρα παιδιά γνωρίζουμε τι κατάσταση επικρατεί εκεί? Έχει χιόνι? Το έχουν απαγορεύσει εκεί; Λέω να πάω με ένα φιλαράκι την Κυριακή πρωί γιατί την έβγαλε την άδεια καθυστεριμένα όπως και εγώ και έχουμε βγει 2 φορές μονο.
Προς Μάνδρα που ημουν σημερα ,εχει διασπαρτα χιονισμενα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα .Για απαγόρευση ουτε λόγος .
 
αφηστε το βρηκα :mad:
Το Δασαρχείο Πεντέλης έχει υπό την εποπτεία του και πέντε Δασονομεία:

Δασονομείο Αγ. Παρασκευής με ίδια δ/νση και τηλέφωνο με το Δασαρχείο
Δασονομείο Σπάτων επίσης με ίδια δ/νση και τηλέφωνο με το Δασαρχείο
Δασονομείο Αγ. Στεφάνου: Λεωφ. Τραπεζούντος 106, Τ.Κ. 145 65 Άγ.Στέφανος, Τηλ: 210 8142 100. Fax: 210 8142 100
Δασονομείο Κορωπίου: Ηρακλέους 10, Τ.Κ. 194 00 Κορωπί, Τηλ: 210 6623 454, Fax: 210 6623 454
Δασονομείο Μαρκοπούλου: Λ.Σουνίου 51, Τ.Κ. 190 03 Μαρκόπουλο Μεσογαίας, Τηλ: 22990 25726, Fax: 22990 25726
Αυτοί πρέπει να τρώνε το καρότο με το κοντέινερ. Ελεος ,απαγόρευση στα Σπάτα και το Μαρκόπουλο ;
Οπως το πάνε μας έχουν ήδη κολλήσει στον τοιχο και οι κεφαλές αντι καρότου προτιμούν τ αγγούρια.Ετσι ωμά και στα ίσα!
 
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΙΓΆΛΕΩ

Δασική ρυθμιστική απαγορευτική απόφαση από το Δασαρχείο Αιγάλεω.

Εκδόθηκε από το Δασαρχείο Αιγάλεω απαγορευτική απόφαση για το κυνήγι μέχρι το τέλος της φετινής κυνηγετικής περιόδου στην περιοχή ευθύνης του, όταν και όπου υπάρχουν χιονοπτώσεις μεγάλης διάρκειας και έντασης, ιδιαίτερα στην περίπτωση που το έδαφος καλύπτεται πλήρως με χιόνι, όπως και σε περιπτώσεις ιδιαίτερα έντονων καιρικών συνθηκών, όπως χιονοπτώσεων και παγετού.
Εννοείται ότι όταν δεν υπάρχουν οι παραπάνω συνθήκες το κυνήγι επιτρέπεται.
 
λυπαμαι πολυ που θα πω αυτο! αλλα εχει καταντησει το κυνηγι κατι που το αγαπαω παρα πολυ να γινεται πλεον χρονο με το χρονο ενα μονιμο αγχος. πανε που πανε ολα κατα διαολου. στερουμαστε απο αλλα πραγματα για να παμε ενα κυνηγι τα θηραματα καθε χρονο ειναι και λιγοτερα ...περιμενουμε πως και πως μια κακοκαιρια να παμε να βαρεσουμε καμια τσιχλα και τωρα πρεπει να φοβαμαι μην με βρει κανενας θηροφυλακας σε τπτ ξεχιονα παρδαλα και πρεπει να αρχισω τα γλυψιματα για να μην μου παρει την αδεια... ουτε κρεατοσυλλεκτης ειμαι ουτε μου αρεσουν τα τρελα νουμερα στην καρπωση της τσιχλας ...ειμαι 31 και δεν εχω πιασει οριο ποτε δεν ειμαι αχορταγος αλλα ολη αυτη η κατασταση γινεται πολυ ψυχοφθορα. πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω του χρονου...λυση δεν προκειται να βρεθει εδω υπαρχουν σοβαρα θεματα που ειναι στα χαμενα... απλα απελπιστικα!!! sorry αν κουρασα!
 
Βρισκομαστε σε μια ρευστη κατασταση, οπου το κρατος μπορει αυθαιρετα να καταπατα οποιους νομους βολευει,ενω ο πολιτης πρεπει να παραμενει νομιμοφρων.
Θα εβγαζα το καπελο στις οργανωσεις μας αν ξοδευαν ΟΛΑ τα χρηματα μας για αγωγες και μυνησεις οπου χρειαζεται ,ασχετως αποτελεσματος.
Διαφορετικα δεν με εκπροσωπουν
 
Βρισκομαστε σε μια ρευστη κατασταση, οπου το κρατος μπορει αυθαιρετα να καταπατα οποιους νομους βολευει,ενω ο πολιτης πρεπει να παραμενει νομιμοφρων.
Θα εβγαζα το καπελο στις οργανωσεις μας αν ξοδευαν ΟΛΑ τα χρηματα μας για αγωγες και μυνησεις οπου χρειαζεται ,ασχετως αποτελεσματος.
Διαφορετικα δεν με εκπροσωπουν
Τις οργανωσεις μας τις ειδαμε περσι... ανύπαρκτες σε μια απο τις μελανότερες χρονιες κυνηγετικα....
Ειμαστε μονοι μας..η κατασταση δεν θα βελτιωθεί, στην καλυτερη να μεινει σταθερα στα ιδια χαλια..
Την κατασταση αυτη της σήψης καθε μηχανισμου την συναντα κανεις αντίστοιχα και σε αλλες πτυχές της καθημερινοτητας του...
 
Η κατάσταση είναι ρευστή γιατί είμαστε ακέφαλοι συνομοσπονδία με 200.000 μέλη και να στηριζόμαστε η να περιμένουμε πως θα ερμηνεύσει ο κάθε ανίδεος δασαρχης πότε θα κυνηγήσουμε για να μη μας κυνηγήσει η θυροφυλακη που πληρώνουμε που κυνηγάει κατά το δοκούν τις πιο πολλές φορές όχι τους γνωστούς δε γαμιουνται όλοι μαζί και ένας ένας έχει χάρη που είναι στριμωγμενος αλλιώς θα κυνηγούσα κάθε μέρα και θα τα βρίσκαμε μετά με τους προέδρους του εκάστοτε συλλόγου και τους θυροφυλακες τους και κάτε επέκταση και της ομοσπονδίας .Αλλά όταν εχεις διοίκηση που λειτουργεί όπως του δημοσίου δηλ ανύπαρκτη ο κάθε ένας κάνει ότι του καβλωσει κοινώς μπανανία αυτό έχουμε καταντήσει .Και δεν τα γράφω τυχαία έχω μαλώσει με θυροφυλακες στην Αταλάντη προ χρόνια με όλα χιονισμένα μισό μέτρο χιόνι επειδή έπιασα τα καρτερία των δικών τους πήγαν πιο ψηλά στο βουνό που είχε περισσότερο χιόνι και τους έστειλαν να δίωξουν εμένα και μου λέγανε είναι χιονισμένα και αυτοί εκεί πάνω τους λέω που ταλετε τι κάνουν εκεί μάζεψε ούτε πρώτα και μετά έλα εδώ κάτω από κουβενται στη κουβέντα μόλις κόντεψε να φάει κάτι μπουνιές ο πρώτος ο άλλος έκανε το καλό .Και έληξε το θέμα ενώ πιο πάνω από εμένα μέχρι την κορφή του βουνού είχε 50 ντουφέκια .
 
Back
Top