Άρβυλα ( Περιποίηση – Επιδιόρθωση )

Αλήθειες που πονάνε και αξίζουν περισσότερο όταν τις ακούς απο ανθρώπους που είναι η δουλειά τους . Εις υγεία των κορόιδων ( για όλους εμάς που τα σκάμε χοντρά) .https://www.facebook.com/groups/181815878662260/

Βαγγελης Μπρετον

2-X5blfL8mM.png
Μέλος με κορυφαία συνεισφορά
R-1H3_Jpt19.png

· 2 ώρ. ·

Η φερεγγυότητα φέρνει αποτέλεσμα και όχι η σκέψη του τύπου αυτά έχουμε αυτά δίνουμε και αν σας αρέσει.Κουνια που σας κουναγε λέω εγώ .
 
Αλήθειες που πονάνε και αξίζουν περισσότερο όταν τις ακούς απο ανθρώπους που είναι η δουλειά τους . Εις υγεία των κορόιδων ( για όλους εμάς που τα σκάμε χοντρά) .https://www.facebook.com/groups/181815878662260/

Βαγγελης Μπρετον

2-X5blfL8mM.png
Μέλος με κορυφαία συνεισφορά
R-1H3_Jpt19.png

· 2 ώρ. ·

Η φερεγγυότητα φέρνει αποτέλεσμα και όχι η σκέψη του τύπου αυτά έχουμε αυτά δίνουμε και αν σας αρέσει.Κουνια που σας κουναγε λέω εγώ .
Πρέπει να έχεις Facebook για να το ανοίξει.
Εγώ, δεν μπορώ να το δώ.
 
Πρέπει να έχεις Facebook για να το ανοίξει.
Εγώ, δεν μπορώ να το δώ.
Ίσως γνωρίζει κάποιος από την ομάδα πως μπορούμε να το αναρτήσουμε εδώ. Με λίγα λόγια πήρε ο άνθρωπος καινούργια παπούτσια ( τεχνίτης υποδημάτων ο ίδιος) τα φόρεσα 11/2 σαιζόν και έβαλαν νερό. Η απάντηση της εταιρίας η εγγύηση για το γκορατεξ είναι 5 μήνες.
 
Μετα απο 9 χρόνια χρήσης και αφου η πρώτη αλλαγή σόλας εγινε στα 5 χρονια και κατι , αποφάσισα να κανω και άλλη και οσο αντέξουν. Αν και φέτος άρχισαν να βάζουν νερο σε ενα σημειο οποτε και πήρα άλλα ,θα τα εχω για αναβάσεις ,πεζοπορία και εκπαιδευτικά για το σκύλο και οσο πάει.
Η αλλαγη και πάλι στον Αγάπιο.

1688736434965.png

1688736376090.png
 
Μετα απο 9 χρόνια χρήσης και αφου η πρώτη αλλαγή σόλας εγινε στα 5 χρονια και κατι , αποφάσισα να κανω και άλλη και οσο αντέξουν. Αν και φέτος άρχισαν να βάζουν νερο σε ενα σημειο οποτε και πήρα άλλα ,θα τα εχω για αναβάσεις ,πεζοπορία και εκπαιδευτικά για το σκύλο και οσο πάει.
Η αλλαγη και πάλι στον Αγάπιο.

View attachment 74493

View attachment 74492
Μακρυα κ αγαπημενοι με τον συγκεκριμενο.
Διαβαζα καλα λογια, εστειλα ενα ζευγαρι μποτες για αντικατασταση σολας αλλα δεν τις παρελαβα ποτέ.
Τον πηρα τηλ 3-4 φορες κ παντα μου ελεγε οτι θα τις στειλει. Αν τις ειδες εσυ τις ειδα κ εγω...
Στο τελος ειπε οτι τις εστειλε με ταχυδρομειο... 1.5 χρονο ακομα τις περιμενω....
 
Μακρυα κ αγαπημενοι με τον συγκεκριμενο.
Διαβαζα καλα λογια, εστειλα ενα ζευγαρι μποτες για αντικατασταση σολας αλλα δεν τις παρελαβα ποτέ.
Τον πηρα τηλ 3-4 φορες κ παντα μου ελεγε οτι θα τις στειλει. Αν τις ειδες εσυ τις ειδα κ εγω...
Στο τελος ειπε οτι τις εστειλε με ταχυδρομειο... 1.5 χρονο ακομα τις περιμενω....
Μην είσαι ανυπόμονος Στέλιο.
 
Μακρυα κ αγαπημενοι με τον συγκεκριμενο.
Διαβαζα καλα λογια, εστειλα ενα ζευγαρι μποτες για αντικατασταση σολας αλλα δεν τις παρελαβα ποτέ.
Τον πηρα τηλ 3-4 φορες κ παντα μου ελεγε οτι θα τις στειλει. Αν τις ειδες εσυ τις ειδα κ εγω...
Στο τελος ειπε οτι τις εστειλε με ταχυδρομειο... 1.5 χρονο ακομα τις περιμενω....
Ελπίζω να μην προπλήρωσες ... καθυστερεί αρκετά αλλά όχι τόσο 🤣
 
Μακρυα κ αγαπημενοι με τον συγκεκριμενο.
Διαβαζα καλα λογια, εστειλα ενα ζευγαρι μποτες για αντικατασταση σολας αλλα δεν τις παρελαβα ποτέ.
Τον πηρα τηλ 3-4 φορες κ παντα μου ελεγε οτι θα τις στειλει. Αν τις ειδες εσυ τις ειδα κ εγω...
Στο τελος ειπε οτι τις εστειλε με ταχυδρομειο... 1.5 χρονο ακομα τις περιμενω...
Μετα απο 9 χρόνια χρήσης και αφου η πρώτη αλλαγή σόλας εγινε στα 5 χρονια και κατι , αποφάσισα να κανω και άλλη και οσο αντέξουν. Αν και φέτος άρχισαν να βάζουν νερο σε ενα σημειο οποτε και πήρα άλλα ,θα τα εχω για αναβάσεις ,πεζοπορία και εκπαιδευτικά για το σκύλο και οσο πάει.
Η αλλαγη και πάλι στον Αγάπιο.

View attachment 74493

View attachment 74492
Σε ποσο καιρό τα παραλαβές Δημητρη
 
Πόσο στοιχίζει η αλλαγή vibram?
Δεν είναι κάτι στάνταρ άλλαξε έχει να κάνει με το παπούτσι και σε κάθε παπούτσι έχεις κάποιες επιλογές. Όπως επίσης την τελική τιμή την καθορίζει αν θα μπει και περιμετρική ενίσχυση για προστασία.
Στα συγκεκριμένα παίζεις από 50 μέχρι 75
Σε ποσο καιρό τα παραλαβές Δημητρη
Σε 10 μερες.
 
Ωραία δουλειά!
Πως τα κατάφερες να φθείρεις τη σόλα και το μποτάκι να είναι καινούργιο;
Παντελή μου ούτε η σόλα είχε λειώσει!, απλά είχε ξεκολλήσει η μία σόλα και θεώρησα καλό να τις αλλάξω και τις δύο!. Στο κυνήγι τις περισσότερες φορές φοράω τις γαλότσες (Aigle) με ή χωρίς Neoprene ανάλογα την εποχή!.
 
Μακρυα κ αγαπημενοι με τον συγκεκριμενο.
Διαβαζα καλα λογια, εστειλα ενα ζευγαρι μποτες για αντικατασταση σολας αλλα δεν τις παρελαβα ποτέ.
Τον πηρα τηλ 3-4 φορες κ παντα μου ελεγε οτι θα τις στειλει. Αν τις ειδες εσυ τις ειδα κ εγω...
Στο τελος ειπε οτι τις εστειλε με ταχυδρομειο... 1.5 χρονο ακομα τις περιμενω....
Και εμένα με πήγαινε σήμερα αύριο, αλλά του είχα γίνει κολιτσίδα και στους δυό μήνες τις έστειλε!.
 
Περναω τα αρβυλα μου με κερι αλλα το δερμα ειναι λιγο σκληρο (ξερω πως ειναι για να μην περναει νερο το κερι) και για να τα κανω ποιο εύκαμπτα ειπα να δοκιμασω το λιπος φωκιας
θα κανει δουλεια το λιπος ?

Τα αρβυλα που εχω: http://www.lomer.it/en-UK/bormio-pro-stx.php

Για τα αρβυλα μου εχω παραγγείλει το παρακατω λιπος
 

Attachments

  • 1693997306844.png
    1693997306844.png
    524,6 KB · Προβολές: 4
Δεν θα αλλάξει κατι ιδιαίτερα. Φταιει το μονοκοματο και παχυ δερμα που εχει. Καθως και το στησιμο του αρβυλου.
Τα λιγοτερο . . . καλα αρβυλα συνηθως ειναι πιο ανετα (πχ με Cordura ) , αλλα καταστρεφονται γρηγορα, ή βαζουν νερα ή γλυστρανε .
 
Back
Top