Άρβυλα ( Αγορά )

Δεν είναι ψηλό το συγκεκριμένο σου φαίνεται από τις φωτογραφίες. Είναι 5-6 εκατοστά πάνω από τον αστράγαλο.
Γενικά μίλησα με αφορμή το μποτάκι του Παναγιώτη.Τα έχω τα συγκεκριμένα όπως και αρκετά της ίδιας φιλοσοφίας.Ειναι κούτσουρα.Καλα για καρτέρι και ανάκτηση θηράματος γουρουνιού σε σαρες π.χ αλλά όχι για πέτρα.Κουραζουν αρκετά την καμάρα του ποδιού, προστατεύουν άριστα τον αστράγαλο όμως.
 
Γενικά μίλησα με αφορμή το μποτάκι του Παναγιώτη.Τα έχω τα συγκεκριμένα όπως και αρκετά της ίδιας φιλοσοφίας.Ειναι κούτσουρα.Καλα για καρτέρι και ανάκτηση θηράματος γουρουνιού σε σαρες π.χ αλλά όχι για πέτρα.Κουραζουν αρκετά την καμάρα του ποδιού, προστατεύουν άριστα τον αστράγαλο όμως.
Και εγώ τα έχω γι αυτό και μίλησα για το συγκεκριμένο.
 
μετά από 10φορες που τα έχω βάλει τα αρβυλα είναι πάρα πολύ σκληρά κιδε το βλέπω να μαλακώνουν αν δεν μαλακώσουν για περδικα δε το βλέπω να τα βάζω...
Το λάστιχο που έχουν περιμετρικα ειναι σχετικά ψηλό αυτό ισως φταίει που ειναι σκληρά..
 
Τι εννοείς να μαλακώσουν; Σε κτυπανε κάπου; Αυτό είναι αρβυλο b-c σταθερό και σκληρό για χρήση σε βράχια και κλίσεις.....τα φορεσες σε τέτοιο τερέν;
Μονο σε πέτρα ανοω να πάρουν τη φόρμα του ποδιού είναι εντελώς μα εντελως ακαμπτα
 
Μονο σε πέτρα ανοω να πάρουν τη φόρμα του ποδιού είναι εντελώς μα εντελως ακαμπτα
Παναγιωτη εχω και εγω τα ψηλα τα ταιγκα πολλα χρονια .Ακαμπτα τελειως ,Αλλαξα σολες γιατι εληξαν ,εβαλα ποιο μαλακες και τωρα τα φοραω και τα ευχαριστιεμαι
 
μετά από 10φορες που τα έχω βάλει τα αρβυλα είναι πάρα πολύ σκληρά κιδε το βλέπω να μαλακώνουν αν δεν μαλακώσουν για περδικα δε το βλέπω να τα βάζω...
Μην βιαστείς πιστεύω θα έρθουν εκεί που πρέπει είναι αρβυλαρα
 
μετά από 10φορες που τα έχω βάλει τα αρβυλα είναι πάρα πολύ σκληρά κιδε το βλέπω να μαλακώνουν αν δεν μαλακώσουν για περδικα δε το βλέπω να τα βάζω...
Πολλές ευαισθησίες εχεις στα πόδια🤣🤣🤣
Χεστ@ αφού δεν μπορείς στο βουνό βαλε παντόφλα και τραβα για ψάρεμα τόση θάλασσα γύρω σού 🤣🤣🤣😂😂😂
 
μετά από 10φορες που τα έχω βάλει τα αρβυλα είναι πάρα πολύ σκληρά κιδε το βλέπω να μαλακώνουν αν δεν μαλακώσουν για περδικα δε το βλέπω να τα βάζω...
Παναγιωτη μην τα δενεις σφικτα πανω -πανω.Δεστα χαμηλα στον αστραγαλο και ποιο πανω χαλαρα Οσπου να σπασουνε
 
Καλοφόρετα.Φοβάμαι όμως πως θα σε χτυπήσουν στη γάμπα,αν τα φοράς στην Πέρδικα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά...Δεν νομίζω γτ είναι μαλακό αρβυλο επάνω και κάτω ότι πρέπει για βουνό τα έχει ο κουμπάρος μου 2χρονια τα καλύτερα έχει να πει και πήρε και άλλο τώρα είχα τα haix τα ψηλά σκυλί αρβυλο αλλά το μόνο μείον κουραστικό στην ανηφόρα λόγο δεν έσπαγε δεν μαλάκωσε 2 χρόνια τώρα
 
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά...Δεν νομίζω γτ είναι μαλακό αρβυλο επάνω και κάτω ότι πρέπει για βουνό τα έχει ο κουμπάρος μου 2χρονια τα καλύτερα έχει να πει και πήρε και άλλο τώρα είχα τα haix τα ψηλά σκυλί αρβυλο αλλά το μόνο μείον κουραστικό στην ανηφόρα λόγο δεν έσπαγε δεν μαλάκωσε 2 χρόνια τώρα
Θελει κολπο στο δεσιμο
 
Back
Top