Άρβυλα ( Αγορά )

Για λάσπη τα grisport δεν έπιαναν σε τέτοιο βαθμό πολύ καλύτερο πέλμα και το δοκιμάσαμε 3 άτομα που έχουμε ακυ και grisport. ... Για πέτρα μόνο ένα αμερικανικό έχω διαβάσει σε φόρουμ Αμερικής αλλά η τιμή αλμυρή....
Έλα ρε που δεν έπιαναν λάσπη τα grisport ! Λάσπη και νερό! Μήπως λες τα grispi? Γιατί αυτά έχουν φοβερή σόλα.
 
Τα beretta setter μου φαίνονται λιγότερο στιβαρά από όσο βλεπω από αυτά που πρόσθεσα μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια....τα έχεις δοκιμάσει καθόλου η κάποιος άλλος;; από αδιαβροχοποιηση τι λένε;
Το ακυ προσωπικά εγώ και οι κολλητοί μου ευχαριστημένοι 6 χρόνια αυτοί και 2 χρόνια εγώ νερό δεν έχει μπει ποτέ ...... Το setter δεν ξέρω το πήραν δύο κοντινοί μου ανθρώποι αλλά ακόμα δεν τα δοκίμασαν ( τα πήραν στην black Friday)
 
Έλα ρε που δεν έπιαναν λάσπη τα grisport ! Λάσπη και νερό! Μήπως λες τα grispi? Γιατί αυτά έχουν φοβερή σόλα.
Και όμως ήταν τα grisport hiking έγραφαν 90€ έχουν περίπου σε όλα τα άλλα εντάξει ήταν για κλάματα νερό περνούσε εύκολα κτλπ αλλά η σόλα ήταν καλύτερη δεν έπιανε λάσπη....
 
Καλησπέρα στην παρέα...Για προτείνετε κάνα καλό αρβυλακι για περδικα
meindl burma, hangat nazcat, aku conero, crispi nevada, haix hunter και γενικά άρβυλα μεσαίας σκληρότητας κατηγορίας Β δηλαδή
το BC το θεωρώ πολύ σκληρό για περπάτημα
με λάστιχο περιμετρικά για να αντέξουν
 
meindl burma, hangat nazcat, aku conero, crispi nevada, haix hunter και γενικά άρβυλα μεσαίας σκληρότητας κατηγορίας Β δηλαδή
το BC το θεωρώ πολύ σκληρό για περπάτημα
με λάστιχο περιμετρικά για να αντέξουν
Το nevadaτο κοιταγα χτες και μπορώ να πω μου φαίνεται καλό το έχεις δοκιμάσει φίλε μου??
 
Το nevadaτο κοιταγα χτες και μπορώ να πω μου φαίνεται καλό το έχεις δοκιμάσει φίλε μου??
Τα Nevada τα έχω. Αν είσαι νέος και δεν μασάς στο βουνό, θα τα λατρέψεις. Έχεις την αίσθηση ότι μπορείς να πας παντού χωρίς να σε νοιάζει τίποτα(πετρες, χιόνι, νερό). Αν είσαι από 40 και πάνω μπορεί να σου φανούν λίγο βαριά.
 
Τα Nevada τα έχω. Αν είσαι νέος και δεν μασάς στο βουνό, θα τα λατρέψεις. Έχεις την αίσθηση ότι μπορείς να πας παντού χωρίς να σε νοιάζει τίποτα(πετρες, χιόνι, νερό). Αν είσαι από 40 και πάνω μπορεί να σου φανούν λίγο βαριά.
26 είμαι φίλε μου άρα συγουρα θα τα λατρεψω
 
Τα meindl είναι βαρύ γνωρίζεις γτ έτσι μου έχουν πει??
Meindl: ακριβό, βαρύ αλλά σκληροτράχηλο και αθάνατο! Είχα το Perfekt, και θα το αγοράσω πάλι τέλος Γενάρη.
Lowa: πολύ καλή ποιότητα. Μόλις πριν μία εβδομάδα αγόρασα το Renegate LL LO για 180Ευρά στο Βερολίνο (πλήρωσα 135€, λόγω έκπτωσης)
Και τα δύο είναι 100% made in Europe (Γερμανία, Σλοβακία), μέσα-έξω δέρμα => πρέπει να τα φορέσεις μερικές μέρες συνέχεια για να πάρουν την φόρμα τωμ ποδιών σου, μετά είναι σαν "κάλτσες", και ασφαλώς θέλουν περιποίηση - στέγνωμα, καθάρισμα, κέρωμα κλπ.


IMG_20201215_144537_small.jpgIMG_20201215_144622_small.jpg
 
Τα Himalaya και τα island κοιτούσα γνωρίζεις κάτι?
Και τα 2 είναι εξαιρετικά αλλά είναι και τά 2 βαριά τώρα αυτό είναι και υποκειμενικό , πρέπει να είναι περίπου στα 750 με 800 γρ .εγώ θα επερνα για πέρδικα το καινούριο island active rock , μου αρέσει και σαν σχέδιο.( Είναι ακριβά παπούτσια έτσι.)
 
Και τα 2 είναι εξαιρετικά αλλά είναι και τά 2 βαριά τώρα αυτό είναι και υποκειμενικό , πρέπει να είναι περίπου στα 750 με 800 γρ .εγώ θα επερνα για πέρδικα το καινούριο island active rock , μου αρέσει και σαν σχέδιο.( Είναι ακριβά παπούτσια έτσι.)
Δλδ για τι τιμή μιλάμε για αυτό
 
Meindl: ακριβό, βαρύ αλλά σκληροτράχηλο και αθάνατο! Είχα το Perfekt, και θα το αγοράσω πάλι τέλος Γενάρη.
Lowa: πολύ καλή ποιότητα. Μόλις πριν μία εβδομάδα αγόρασα το Renegate LL LO για 180Ευρά στο Βερολίνο (πλήρωσα 135€, λόγω έκπτωσης)
Και τα δύο είναι 100% made in Europe (Γερμανία, Σλοβακία), μέσα-έξω δέρμα => πρέπει να τα φορέσεις μερικές μέρες συνέχεια για να πάρουν την φόρμα τωμ ποδιών σου, μετά είναι σαν "κάλτσες", και ασφαλώς θέλουν περιποίηση - στέγνωμα, καθάρισμα, κέρωμα κλπ.


View attachment 20223View attachment 20224
Αυτό φίλε μου δεν είναι κοντά στο ύψος
 
Back
Top