Άρβυλα ( Αγορά )

Ασε ρε τις δικαιολογίες και τράβα να βρεις τα μποτάκια για τον αδερφό σου ... .big smile.
Για πάρε τον Αγάπιο ;)
Πράγματι τώρα τελευταία εχει φανεί στο προσκήνιο ( για εμένα τουλάχιστον ) με αξιόπιστη παρουσίαση στην επισκευή (απο τα τελευταία βίντεο σε πολύ επώνυμο άρβυλο) αλλά και στην συντήρηση των αρβυλών και ταυτόχρονα πωλητής.
 
το μποτακι ΜΠΕΡΕΤΑ ΣΕΤΤΕΡ. ΤΟ ΞΈΡΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΟ.?
Φίλε μου τώρα το πήρανε αυτήν την εβδομάδα δεν ξέρω από αντοχές κτλπ αλλά στα 125 που είχε νομίζω είναι τίμιο πολύ έχει και gore tex και από ότι μου είπαν είναι και πολύ ελαφρύ από αντοχή θα δείξει....
 
Τα 125 όντως είναι καλή τιμή ,με τόσες ραφές όμως νομίζω ότι σε πόδια που πατούν περδικοβουνια τρίτη σεζόν δεν βγάζουν ,για κάποιον που κυνηγάει πέρδικα μέχρι το τέλος δεν ξέρω εάν θα βγάλουν και την δεύτερη.
 
Για την Μπεκατσα τα θέλω Λευτέρη. Η πέρδικα τα τρώει από κάτω και η Μπεκατσα από πάνω.

ΑΛΛΆ να ξέρεις ότι στην Μπεκατσα χαλάνε τα παπούτσια....
Συμφωνώ απόλυτα ,για αυτό αγορίνα εγώ στην μπεκάτσα τα τελευταία χρόνια πάντα γκέτες .
 
Για την Μπεκατσα τα θέλω Λευτέρη. Η πέρδικα τα τρώει από κάτω και η Μπεκατσα από πάνω.

ΑΛΛΆ να ξέρεις ότι στην Μπεκατσα χαλάνε τα παπούτσια....
Δες τα dolomite kite ,ελαφρύ, goretex ,λίγες ραφές ,πολύ καλό για τα λεφτά του ,τα έχω ευχαριστηθεί και κοντά στο 150 αρι
 
Μόνο και μόνο που είναι ΣΕΤΤΕΡ ρε τελη δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.... Χαχαχαχα ναι το πήρα.
Είναι και μπερέττα όμως μην το ξεχνάς.Με κανένα πλέγμα ριγμένο όταν θα περνάς πρόσεχε μην φρακάρεις και το πεις εκεί.Μετά απο όλο αυτό πάμε στο GTX, όπου το στόλισμα θα πάει γόνα...:D.yel.
 
Καλημέρα παρέα!!! Είμαι στην αναζήτηση για κάποιο μποτάκι...κυριο κριτήριο είναι να μην βάζει νερό με τιμή περίπου στα 150€. Το κυνήγι που κάνω είναι περπατητο σε κάμπο αλλά και σε πετρωδη εδάφη μερικές φορές. Έχετε να προτείνετε κάτι;
Βρήκα αυτό το μποτάκι και μου φαίνεται καλό το έχει δοκιμάσει κάποιος;
https://www.hobbi.gr/mpotakia-lytos...BfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0
 
Καλημέρα παρέα!!! Είμαι στην αναζήτηση για κάποιο μποτάκι...κυριο κριτήριο είναι να μην βάζει νερό με τιμή περίπου στα 150€. Το κυνήγι που κάνω είναι περπατητο σε κάμπο αλλά και σε πετρωδη εδάφη μερικές φορές. Έχετε να προτείνετε κάτι;
Βρήκα αυτό το μποτάκι και μου φαίνεται καλό το έχει δοκιμάσει κάποιος;
https://www.hobbi.gr/mpotakia-lytos...BfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0
έχω 3 χρόνια το Lytos Vermio που είναι πιο απλό από αυτό που έχεις βρει και 3 χρόνια είναι το αποκλειστικό μου άρβυλο σε κυνήγι και αγροτικές εργασίες χωρίς να έχει πάρει νερά ή να έχει κρυώσει ή σκάσει το πόδι μου, ενώ είναι και πολύ ελαφρύ. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

στα μείον του είναι ότι η καταπονείται εύκολα το δέρμα σε βάτα και κλαριά και η σόλα σε πολύ κοφτερές πέτρες, αλλά δεν γλιστράει. Σε πορείες και μέσα σε χωράφια με χορτάρια, νερά και λάσπες απλα δεν καταλαβαίνει τίποτα. αυτό που έχεις βρει είναι ίσως το καλύτερο της εταιρίας. Δεν το έχω καν φορέσει και όσες φορές έχω βρεθεί σε κυνηγομάγαζο και έχω ζητήσει να το δοκιμάσω, πάντα είναι σε έλλειψη το 45 που φοράω...
 
Back
Top