Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μετα απο απουσια αρκετων ετων επιστρεφω και εγω στο αγαπημενο team,ηταν κεραυνοβολος ερωτας που εξελιχθηκε σε μεγαλη αγαπη και παει να γινει μαλλον τροπος ζωης.
Στο club λοιπον με ενα 692 sporting,με 71εκ. καννες και τελειο ζυγισμα στον πυρο στα 3509χλγρ.
Την παρασκευη στο ΑΤ για δελτιο κατοχης και απο σαββατο στον κυνηγοτοπο....
Απολαυστε υπευθυνα...
https://postimg.cc/gallery/15l9oosj6/


























Φίλε μου να το χαρείς εύχομαι να σου κάνει όλα τα γούστα και να το προσεχεις
 
αν πας για 725 να αποφύγεις την έκδοση black edition

2 όπλα αγοράστηκαν πριν κάτι μήνες από Παιανία και τα δύο έβγαλαν πρόβλημα και επιστράφηκαν πίσω,,,το πρώτο κολλητού μου και το είχα παρουσιάσει εδώ,,,το δεύτερο φίλος φίλου μου αλλά με διαφορετικό πρόβλημα από το πρώτο του κολλητού μου,,,και τα δύο όπλα πέρασαν από τα χέρια του Γιατρού των όπλων και δεν επισκευάστηκαν,,,,πρόβλημα σκανδάλης είχε κάποιο παιδί με 725 το νικελ πριν 2 σεζόν στο σκοπευτήριο είναι και αγωνιζόμενος αλλά έχω να τον δω καιρό δεν ξέρω αν το έχει ακόμα ή το έδωσε

αντιθέτως με την σειρά 69Χ που έχουν ακουστεί διάφορα μέχρι και σπασμένη βάση μπορώ να σου πω ότι τα τελευταία 2 χρόνια έχουν αγοραστεί πάνω από 4x 692 από ανθρώπους στον κύκλο μου απροβλημάτιστα και άλλα 2x αν δεν απατώμαι 690 που τα ρίχνουν φίλες σκοπέυτριες επίσης απροβλημάτιστα με χιλιάδες φυσίγγια

από λειάνση άστο φίλε μου η μέρα με τη νύχτα ,,,αν δεις τα μηχανικά μέρη των 725 σε σχέση με των 69x είναι ξυράφια η λείανση είναι απούσα σχεδόν από παντού,,,τα beretta είναι εγγύηση

το δικό μου 692 το έχω από τέλος 2011 αρχές 2012 μετράει πάνω από 60.000 ριγμένο και αν το πάρεις να το σπάσεις ακόμα είναι βράχος,,,μετά από τόση χρήση ποτέ δεν μου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα παρά μόνο έχω αλλάξει 1 φορά τα o-rings στους εξωλκείς επειδή είχαν τετραγωνίσει

το μόνο αρνητικό σε αυτή την κατηγορία των σκοπευτικών beretta είναι τα κοντάκια που είναι άθλια σε σχέση με των browning,,,κοντάκι καλό σε beretta θα βρείς στην ακριβή σειρά τους DT
Tα παλαιότερα Παύλο είχαν πολύ ωραία ξύλα .Ένα 686 special skeet 28'' χωρίς επιλογέα πούχω έχει ξύλα έργα τέχνης .
Επίσης μιάς κ μιλάμε για BROWNING μούδωσε φίλος κι'έριξα με το Β725 CITORI (american version) με αχρωμίωτες κάννες κ μόνο η θαλάμη χρωμιωμένη ,μ'άρεσε πολύ πάαααρα πολύ .Δέν σηκώνει καθόλου κάννη στην ντουφεκιά με ντουφεκιά φαρμάκι .
 
Last edited:
Αν βάλω στο μάντρι και τo b525 sporter one ποιο πιστεύεται θα είναι πιο καταλληλο για λίγη χρήση sporting και περισσότερο καρτεροκυνηγι.
Οπότε έχουμε Beretta 690 black edition-Browning 725 Sporter-Browning 525 Spotter one.
Όλα σε 76 εκατοστά καννες
 
Ολα ειναι κατάλληλα και με σωστή χρήση και συντήρηση θα αντέξουν το ίδιο.
Καταλληλότερο όλων θα ειναι αυτό που σου κάθεται καλύτερα.
Βρες τρόπο να τα επωμισεις όλα και να διαλέξεις πρώτα με κριτήριο το πώς σου κάθεται και έπειτα με το τι σου αρέσει αισθητικά.
Πολύ σωστή η επιλογή των 76 εκ. κανών.
 
Αν βάλω στο μάντρι και τo b525 sporter one ποιο πιστεύεται θα είναι πιο καταλληλο για λίγη χρήση sporting και περισσότερο καρτεροκυνηγι.
Οπότε έχουμε Beretta 690 black edition-Browning 725 Sporter-Browning 525 Spotter one.
Όλα σε 76 εκατοστά καννες
Gueirini?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top