Συγκριτική δοκιμή ανοιχτών συσφίξεων Brain Bell-Seminole Spreader-Beretta Opt+ Cyl

Πιστεύω καλύτερα 4* η5*
Κάποιοι τα βρίσκουν με κάποια τσοκ κάποιοι όχι, το ίδιο και με τα φυσίγγια, ότι δίνει σε κάποιον οποιασδήποτε συνδυασμός μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση εκτιμώ μένει εκεί και είναι ικανοποιημένος τα υπόλοιπά όλα είναι περιττά.
 
Πιστεύω καλύτερα 4* η5*
Εβαλα 5 φέτος περδικα και δεν ξανά βάζω περνω 2 στο σήκωμα μια έσπασε φτερό και πήγε 1 χιλιόμετρο και η άλλη 200μ και έσβησε στον αέρα και δεν βρήκα καμια
4τσοκ περδικα και 5τσοκ μπεκάτσα
 
Παραθέτω τρεις φωτογραφίες..... επειδή εγώ είμαι θεωρητικός τύπος και όχι της πράξης..... έχω ένα κακό ελάττωμα.... θυμάμαι καλά...IMG_20240108_234514.jpgScreenshot_2024-01-08-23-16-03-280_com.android.chrome.jpgScreenshot_2024-01-08-23-14-17-710_com.android.chrome.jpg
Επειδή κάποιοι νομίζουν ότι τρώμε κουτοχορτο και γίναμε κυνηγοί χθες..... παραθέτω λοιπόν σε κοινή θέα μια φωτογραφία μιας μπεκατσας που θηρευτηκε και με 4 άρια για λαγό και με bell και φυσίγγια διασποράς...... Η δεύτερη είναι screenshot από το παραπάνω βίντεο.....τα σχόλια και τα συμπεράσματα δικά σας......
 
Last edited:
Εβαλα 5 φέτος περδικα και δεν ξανά βάζω περνω 2 στο σήκωμα μια έσπασε φτερό και πήγε 1 χιλιόμετρο και η άλλη 200μ και έσβησε στον αέρα και δεν βρήκα καμια
4τσοκ περδικα και 5τσοκ μπεκάτσα
Με τι φυσίγγια ερειξες πέρδικα διασποράς?
 
Όπως βολεύεται ο κάθε ένας γιατί η ψυχολογία που έχει φτιάξει με το φυσίγγι και το όπλο είναι σημαντική.Απλα για μένα επειδή έχω δοκιμάσει διάφορα και με χειροποίητα τσοκ θα αναφερω μέχρι το 20 μέτρα ένα ανάστροφο τσοκ με κανονικά φυσίγγια έχει τον ιδανικότερο σταθερό άνοιγμα και αποτέλεσμα. Ξεχάσατε τα παραπάνω μέτρα γιατί οι καταβολές είναι κατά λάθος και όταν λέω ανάστροφο εννοώ ανοικτοτερο τουλάχιστον 4/10 του κυλίνδρου.Τεταια είδους τσοκ είναι τσοκ τσάντας θέλουν απλά δειξιμο του στόχου και επουδενί διασποράς φυσίγγι γιατί έπειτα έχεις ακοθοριστη και μη σταθερή ντουφέκια.Ασχετως τι του βγαίνει του καθενός που μπορεί να ρίχνει όπως θέλει υπάρχουν και κάποιοι κανόνες που ισχύουν στα τσοκ και κάποιες προϋποθέσεις για να πάρεις το μέγιστο χωρίς να θυσιάσεις ούτε θήραμα αλλά κυρίως ούτε την ασφάλεια των τριγύρω όντων.
 
Παραθέτω τρεις φωτογραφίες..... επειδή εγώ είμαι θεωρητικός τύπος και όχι της πράξης..... έχω ένα κακό ελάττωμα.... θυμάμαι καλά...View attachment 84543View attachment 84544View attachment 84545
Επειδή κάποιοι νομίζουν ότι τρώμε κουτοχορτο και γίναμε κυνηγοί χθες..... παραθέτω λοιπόν σε κοινή θέα μια φωτογραφία μιας μπεκατσας που θηρευτηκε και με 4 άρια για λαγό και με bell και φυσίγγια διασποράς...... Η δεύτερη είναι screenshot από το παραπάνω βίντεο.....τα σχόλια και τα συμπεράσματα δικά σας......

Παραθέτω τρεις φωτογραφίες..... επειδή εγώ είμαι θεωρητικός τύπος και όχι της πράξης..... έχω ένα κακό ελάττωμα.... θυμάμαι καλά...View attachment 84543View attachment 84544View attachment 84545
Επειδή κάποιοι νομίζουν ότι τρώμε κουτοχορτο και γίναμε κυνηγοί χθες..... παραθέτω λοιπόν σε κοινή θέα μια φωτογραφία μιας μπεκατσας που θηρευτηκε και με 4 άρια για λαγό και με bell και φυσίγγια διασποράς...... Η δεύτερη είναι screenshot από το παραπάνω βίντεο.....τα σχόλια και τα συμπεράσματα δικά σας......
Επειδή είσαι πανέξυπνος μπήκε λάθος φώτο πήγαινε στην σελίδα 148 στο θέμα μπεκάτσα και δες ποια είναι να ικανοποιηθεις Επειδή και εδώ τα γραπτά μένουν. Είσαι τελικά πολύ ξερόλας εξυπνε.
 
Παιδια με δοκιμες μονο θα βρειτε τι σας ταιριαζει,στα κυνηγια που κανετε παρτε μια ιδεα αποτυπωσεις απο χαρτι κ μετα ριχτε φυσιγγια να το συνηθίσετε ταχυτα, προσκοπευσεις,
Και δειτε και κρινετε απο τα θυραματα αν εχετε πολλα τραυματισμενα κ εχουν σκαγια κατι φταιει απο βλητικη,αν βλεπεται οτι εχουν ενα σκαγι η δεν ειστε καλα επανω στο στοχο η δεν εχετε καλη ροζετα
 
Back
Top