ΠΑΝΑΣ OUTDOOR ACTIVITIES

Status
Not open for further replies.
Στελιο καλη σου μερα.
θα ηθελα αν γινεται να μου πεις τις διαφορες αναμεσα στις δυο σειρες "smoke" kai "high flyer".
Που απευθυνεται η μια και που η αλλη. Για ποια χρηση ειναι η μια και για ποια η αλλη.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μιχαλης.
Καλημερα...το smoke απευθυνεται για μολυβδινα σκαγια και το high flyer για ατσαλινα..ριχνουν ομως και το αναποδο απλα στο smoke χρησιμοποιεις πιο ανοιχτη συσφιξη...Το smoke βγαινει σε 10 συσφιξεις και το high flyer 4....
 
Καλώς ήρθες Στέλιο.
Το ίδιο ερώτημα με του Μιχάλη έχω και εγώ .
Έχω μία BENELLI RAFFAELLO CRIO με αυλό 18,3 και μια WINCHESTER SX2 LIGHT με αυλό 18,8.
και στα 2 όπλα μου λείπουν τα τσόκ με ένα άστρο και θέλω να τα συμπληρώσω.
Αν δεν κάνω λάθος τσόκ για την benelli με το σπείρωμα crio δεν υπάρχουν.
Για την winchester τι έχεις;
Θέλω και σε 4* τσόκ αν υπάρχει για κοντινές τουφεκιές.
Ευχαριστώ και καλές δουλειές.
Καλημερα...το smoke απευθυνεται για μολυβδινα σκαγια και το high flyer για ατσαλινα..ριχνουν ομως και το αναποδο απλα στο smoke χρησιμοποιεις πιο ανοιχτη συσφιξη...Το smoke βγαινει σε 10 συσφιξεις και το high flyer 4....Το crio τσοκ εχει καταγηρθει πλεον....ψαχνω ομως μηπως και βρω σε αλλους αντιπροσωπους της kicks στο εξωτερικο και τα παρω..θα εχω συντομα νεα γι αυτο το θεμα.Υπαρχουν ολες οι συσφιξεις για τα invector plus...ακομα και σε καποιο ομως τσοκ να υπαρχει ελλειψη σχεδον καθε 10-15 ημερες εχω παραλαβη.Για τις κοντινες τουφεκιες εκτος του 4-4.5-5 συσφιξη υπαρχει και σε αρνητικο...κατι σαν τυπου bell τσοκ...
 
Για να καταλάβω κάτι, έχει ο κατασκευαστής περιορισμό στα smoke όσον αφορά τα ατσάλινα σκάγια ; Εγώ μπορεί να θέλω να ρίξω ατσάλινα με xfull σύσφιξη , δεν μπορώ να ρίξω με τα smoke ; Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τέτοια σύσφιξη στα smoke .
 
Γιωργο στα Smoke δινει καταλληλοτητα για ατσαλινα σκαγια μεχρι τη συφιξη ΙΜ απο οτι ειδα... Στις δυο επομενες συσφιξεις LF και Full αναφερει στη συσκευασια να μην χρησιμοποιουνται ατσαλινα, γεγονος που πιστευω οτι εχει να κανει με την υπερβολικης στενωση κ οχι λογω αλλαγης στο υλικο η την ποιοτητα κατασκευης...
 
Last edited:
Οπότε η εταιρία δεν έχει κάποιο full τσοκ για ατσάλινα; .xm.
 
Για να καταλάβω κάτι, έχει ο κατασκευαστής περιορισμό στα smoke όσον αφορά τα ατσάλινα σκάγια ; Εγώ μπορεί να θέλω να ρίξω ατσάλινα με xfull σύσφιξη , δεν μπορώ να ρίξω με τα smoke ; Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τέτοια σύσφιξη στα smoke .
Για να καταλάβω κάτι, έχει ο κατασκευαστής περιορισμό στα smoke όσον αφορά τα ατσάλινα σκάγια ; Εγώ μπορεί να θέλω να ρίξω ατσάλινα με xfull σύσφιξη , δεν μπορώ να ρίξω με τα smoke ; Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τέτοια σύσφιξη στα smoke .

Τα στενα τσοκ δεν ειναι για ατσαλινα σκαγια σε ολα τα τσοκ.Ενα xf smoke δεν ειναι το ιδιο με ενα xf high flyer.....το high flyer xf ειναι σαν 2.5 αστρα σε smoke....ειναι δηλ πιο ανοιχτα σε σχεση με τα smoke...ελπιζω να μην σας μπερδεψα...
 
Γιωργο στα Smoke δινει καταλληλοτητα για ατσαλινα σκαγια μεχρι τη συφιξη ΙΜ απο οτι ειδα... Στις δυο επομενες συσφιξεις LF και Full αναφερει στη συσκευασια να μην χρησιμοποιουνται ατσαλινα, γεγονος που πιστευω οτι εχει να κανει με την υπερβολικης στενωση κ οχι λογω αλλαγης στο υλικο η την ποιοτητα κατασκευης...
το υλικο ειναι κοινο σε ολα τα τσοκ.....η συσφιξη μεταβαλεται
 
Για να καταλάβω κάτι, έχει ο κατασκευαστής περιορισμό στα smoke όσον αφορά τα ατσάλινα σκάγια ; Εγώ μπορεί να θέλω να ρίξω ατσάλινα με xfull σύσφιξη , δεν μπορώ να ρίξω με τα smoke ; Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τέτοια σύσφιξη στα smoke .
Γιώργο τα smoke βγαίνουν μεχρι F.... ή σύσφιξη που έχει το smoke full είναι σχεδόν ίδια με την σύσφιξη που δίνει το high flyer LF.... και τα δυο είναι φτιαγμένα απο ατσάλι 17,4
 
υπαρχει σε f και xf.....πειτε μου τι τσοκ σας ενδιαφερει να σας πω την συσφιξη σε mm....
Το high flyer xfull σε optima plus τι σύσφιξη έχει σε mm;
Είμαι ο Γιώργος και θα μου άρεσε να μιλάμε στον ενικό :)
 
RflzRe9.jpg

Για να βοηοησουμε λίγο το Στέλιο επειδή δεν προλαβαίνει.......
 
Το .708 αν δεν κάνω λάθος είναι ακριβώς 18,0mm, οπότε μόνο xf δεν είναι...;)...για optima 18,6.
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top