Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
πολλα πράγματα μπορεί να εισαι εκτος απο ιδιογομωτης, κανεις τον μάστορα και δεν εχεις ιδεα το τι γεμιζεις ,ο λαμπρο με 684 και 190 εβγαλε 340 και 800μπαρ εσυ με 2000 και 400 στο κοντερ ποσο λες να πηγες!!με απειλεις 70 χρονών απο την ασφάλεια του πληκτρολόγιου ,ασχετος και προκλητικος εισαι μονο εσυ λανσάρωντας οτι εμπορικό κυκλοφορεί για δικο σου ,δεν εχω να προσέξω τίποτα ,γραφτηκα πιστεύωοντας πως θα βρω ιδιογόμωτες σαν τον skyfall ,τον βενετατο, τον Δημήτρη μπενελλι, αντι αυτου εισαι εσυ και γραφεις πως πευτουν τα χαρτια απο την πορτα του σπιτιού σου.
 
εσυ 400αρισες 50γρ με τεκνα και το προτείνεις και Αύγουστο οταν η sp2 που ειναι ×64 φτανει 900 μπαρ στο ρελαντι για αυτα γρ.δεν θελω να αρχίσω παλι κοντρες,οποίος γεμιζει ειναι πιστεύω και υπεύθυνος για αυτο που κανει.

Οσον αφορα την SP2..και τα σεταπ του Λευτερη ( elvas )....εισαι πολυ ''λιγος'' για κρινεις
τις δοκιμες και τα σεταπ του !!
Ο Λευτερης ( elvas ) θελει καμια δεκαριά σαν και σενα....για να κουβαλανε τα εργαλεια του!!!
Μην ξανα πιασεις λοιπον την SP2 στο στομα σου...γιατι θα καείς...ποσο μαλλον στα χερια σου !!!
 
πολλα πράγματα μπορεί να εισαι εκτος απο ιδιογομωτης, κανεις τον μάστορα και δεν εχεις ιδεα το τι γεμιζεις ,ο λαμπρο με 684 και 190 εβγαλε 340 και 800μπαρ εσυ με 2000 και 400 στο κοντερ ποσο λες να πηγες!!με απειλεις 70 χρονών απο την ασφάλεια του πληκτρολόγιου ,ασχετος και προκλητικος εισαι μονο εσυ λανσάρωντας οτι εμπορικό κυκλοφορεί για δικο σου ,δεν εχω να προσέξω τίποτα ,γραφτηκα πιστεύωοντας πως θα βρω ιδιογόμωτες σαν τον skyfall ,τον βενετατο, τον Δημήτρη μπενελλι, αντι αυτου εισαι εσυ και γραφεις πως πευτουν τα χαρτια απο την πορτα του σπιτιού σου.

Περαστικα σου...και δεν απειλω κανεναν...Απλα σου απεδειξα ποσο ασχετος εισαι !!!
 
Οσον αφορα την SP2..και τα σεταπ του Λευτερη ( elvas )....εισαι πολυ ''λιγος'' για κρινεις
τις δοκιμες και τα σεταπ του !!
Ο Λευτερης ( elvas ) θελει καμια δεκαριά σαν και σενα....για να κουβαλανε τα εργαλεια του!!!
Μην ξανα πιασεις λοιπον την SP2 στο στομα σου...γιατι θα καείς...ποσο μαλλον στα χερια σου !!!
ξαναδιάβασε τι γράφω,δεν εχεις ιδεα απο πιριτηδες,οταν μια πιριτηδα σαν την sp2 με τέτοιο ευρος γωμοσης σηκώνει πανω απο τα 900 για να πιασει αυτες τις ταχύτητες η τεκνα που τα εχει ταβάνι περνανει τα 1300!! δεν ξερω γατι δεν σε μπλοκάρουν και δεν με νοιαζει ,που ειδες οτι αναφέρω για σετ υπ και το τι έγραψε ο elvas?κανεις το παλικάρι απο μακρια μεχρι φτανεις.
 
Δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου....Οτι ειχα να πω το ειπα....
Απλα εισαι εντελως ασχετος...και ουτε προκειται να μαθεις ποτε....
Δεν παει το μυαλο σου ποιο περα...οποτε χαλαω φαια ουσια χωρις αποτελεσμα...
Δεν μπορω να φτιαξω εγω τον κοσμο...
Καλη συνεχεια...
 
καλο θα ειταν να προσεχεις με τους οποίους χαρακτιρισμους εχεις κάποια ηλικία μην την χρησιμοποιείς ως ασπίδα .
 
Καψούλι, πάφυλα-πλαστικό, και από το κλείσιμο.

Το φυσίγγι "αναπνέει".
Όταν το βάζεις κρύο μέσα σε ζεστό χώρο ή όταν υπάρχουν θερμοκρασιακές μεταβολές κατά την αποθήκευση ποσότητα ζεστού αέρα εισχωρεί πολύ αργά στο εσωτερικό του και αντίστροφα (ΔΡ).
Μιλάμε όμως για πολύ αργά φαινόμενα.

Αν ερμηνεύω σωστά τα αποτελέσματα του https://barrier.norner.no/calculators/wvtr-calculator
τότε αν το πάχος του πλαστικού του φυσιγγίου είναι 1,5mm το μήκος του 5cm και το πλάτος του 5cm σε 365 ημέρες αν υποθέσουμε ότι πάντα το εσωτερικό του φυσιγγίου έχει 0% υγρασία και έξω από το φυσίγγι υπάρχει 100% υγρασία στους 10οC θα περάσουν 0.017 g νερού σε έναν χρόνο = 365 ημέρες.

Αν έχω 1,5gr πυρίτιδα αυτό αντιστοιχεί σε 0,017/1,5 ~ 1% με μόνιμα το φυσίγγι σε αυτές τις συνθήκες.

Αν έχω κάνει λάθος μου λέτε ...
Για αυτό ο Λέο ‼️κάθε τρεις κ λίγο τα βγάζει να αερίζονται,,,,,ξεεεεερει αυτός‼️
 
πολλα πράγματα μπορεί να εισαι εκτος απο ιδιογομωτης, κανεις τον μάστορα και δεν εχεις ιδεα το τι γεμιζεις ,ο λαμπρο με 684 και 190 εβγαλε 340 και 800μπαρ εσυ με 2000 και 400 στο κοντερ ποσο λες να πηγες!!με απειλεις 70 χρονών απο την ασφάλεια του πληκτρολόγιου ,ασχετος και προκλητικος εισαι μονο εσυ λανσάρωντας οτι εμπορικό κυκλοφορεί για δικο σου ,δεν εχω να προσέξω τίποτα ,γραφτηκα πιστεύωοντας πως θα βρω ιδιογόμωτες σαν τον skyfall ,τον βενετατο, τον Δημήτρη μπενελλι, αντι αυτου εισαι εσυ και γραφεις πως πευτουν τα χαρτια απο την πορτα του σπιτιού σου.
κερκυραιο είσαι μάτια!!!!… γιατί αυτοί που ανάφερες είναι οι μπουρλοτιερηδες της Κέρκυρας
 
κερκυραιο είσαι μάτια!!!!… γιατί αυτοί που ανάφερες είναι οι μπουρλοτιερηδες της Κέρκυρας
απο Λέσβο ειμαι και μενω Ηλία απλα διαβάζοντας μου αρεσαν οι τυποι εχουν καταλάβει τι πρέπει να κανεις και που κριμα που δεν γράφουν.
 
Ειναι
απο Λέσβο ειμαι και μενω Ηλία απλα διαβάζοντας μου αρεσαν οι τυποι εχουν καταλάβει τι πρέπει να κανεις και που κριμα που δεν γράφουν.
Είναι πολλά παιδιά με τεράστιες γνώσης στην ιδιογωμοση και στης LONGRANGE ντουφεκες που δεν γράφουν … κριμα
 
Καμία γνώμη για αυτά??
View attachment 70947
Εμένα μου αρέσουν, καλό φυσιγγι είναι, παλιά τα ρίχναμε και στης τσίχλες μετά γίνανε φασσοφυσιγγα τώρα εκεί που πήγαν πάλι η τιμές θα τα ξαναθυμηθούμε μου φαίνεται Και αλλά πολλά.
 
Εμένα μου αρέσουν, καλό φυσιγγι είναι, παλιά τα ρίχναμε και στης τσίχλες μετά γίνανε φασσοφυσιγγα τώρα εκεί που πήγαν πάλι η τιμές θα τα ξαναθυμηθούμε μου φαίνεται Και αλλά πολλά.
12€ τα πήρα χθες και λένε όλα θα πάρουν ως και 2€ πάνω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top