Ταυτότητα super poze

Έχω 8 τουφεκια που λήγουν όλα σε διαφορετικές χρονιές. Πρώτα το χαρτί του παθολόγου ίσχυε για τρία χρόνια, μετά το έκαναν δύο, μετά εκτός τον ειδικό παθολόγο πρόσθεσαν και τον ψυχίατρο (γιατί αυτοί πειναγαν φαίνεται) και τώρα οι βεβαιώσεις των γιατρών ισχύουν 2-3 μήνες. Όταν διαμαρτυρηθηκα στη Ασφάλεια μου είπαν ότι έγινε λόγω COVID και ότι το ζήτησαν οι γιατροί. Δεν μας κλείνουν όλους στο ψυχιατρείο να τελειώνουμε λέω εγώ!
Δεν κοιτάνε ότι κυκλοφορανε οδηγώντας σαν τον χάρο διάφοροι τοξικομανείς και αλκοολικοί ή με βαριές παθήσεις... Άσε τους ληστές, διαρρήκτες και λοιπά καλόπαιδα... Τα κυνηγετικά όπλα νόμιμων κυνηγών τους μάραναν!
Όταν ζήτησα να βγάλω καινούργιες άδειες μαζεμένες μου το αρνήθηκαν, σε διάσημο μπασκετμπολιστα της περιοχής μου όμως το έκαναν... Θα αναγκαστώ του χρόνου να τα μεταβιβάσω στο γιο μου πλην ενός, να ησυχάσω για τα επόμενα 10 χρόνια.
Οι ανίκανες κυβερνήσεις (και άθλιες συν τοίς άλλοις) στρέφονται πάντα εναντίον των νομοταγών και συνειδητοποιημένων πολιτών με υπερβάλλοντα ζήλο για να δείξουν ότι "παράγουν έργο" και "καταπολεμούν το έγκλημα" μη ασχολούμενοι με την ουσία των πραγμάτων και την επιτέλεση της ουσιαστικής αποστολής τους. Τα θύματα αυτής της τακτικής τα γνωρίζουμε όλοι σε κάθε έκφανση της ζωής μας.

Εδώ στείλαμε (η κυβέρνηση όχι ο λαός) τα αντιαεροπορικά συστήματα PATRIOT στην Σαουδική Αραβία να φυλάνε τις πετρελαιοπηγές των συμφερόντων της εφοπλιστικής κοινότητας κι όχι τα σύνορα και τους κατοίκους της έρμης αυτής χώρας και ψάχνουμε για κάτι λογικό ή ωφέλιμο ή σωστό ή πρέπον;
 
Δεν ισχυει...
Ενα οπλο, αν δεν κοντοζυγωνει η ημερομηνια ληξης, δεν σου κανουν ανανεωση.
Τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει στη τοπικη ασφαλεια.
Το συνυπογράφω.

Ζήτησα να αλλάξω το δελτίο κατοχής το καλοκαίρι για να μην χάσω πολύτιμο χρόνο μέσα στην ενεργή κυνηγετική περίοδο (έληγε Δεκέμβριο) και μου το απέκλεισαν.
Ένα μήνα πρίν την λήξη του προηγούμενου μου είπαν κι έτσι έκανα.
Μάλλον κάθε αστυνομικό τμήμα λειτουργεί διαφορετικά. Όπως βλέπουμε και με τις άδειες αγοράς κτλ.
 
Η δουλειά της ΚΣΕ τελικά ποια είναι;;;;Ποιός θα λύσει τα πολλά προβλήματα της κυνηγετικής κοινότητας;;;Μας .sex hard. ο μουστακιας θα μας αποτελειώσει ο φαλακρας.
Ότι κάνει και η ΓΣΕΕ η ΑΔΕΔΥ και όλα τα συνδικάτα εργαζομένων ή οργανώσεις κλάδων της κοινωνίας ή της οικονομίας.

Έχουν ξεσκιστεί να παλεύουν για τα συμφέροντα των ανθρώπων που εκπροσωπούν και για την προστασία και διασφάλιση των πάσης φύσεων δικαιωμάτων τους.

Δεν το βλέπετε ;
 
Έχω 8 τουφεκια που λήγουν όλα σε διαφορετικές χρονιές. Πρώτα το χαρτί του παθολόγου ίσχυε για τρία χρόνια, μετά το έκαναν δύο, μετά εκτός τον ειδικό παθολόγο πρόσθεσαν και τον ψυχίατρο (γιατί αυτοί πειναγαν φαίνεται) και τώρα οι βεβαιώσεις των γιατρών ισχύουν 2-3 μήνες. Όταν διαμαρτυρηθηκα στη Ασφάλεια μου είπαν ότι έγινε λόγω COVID και ότι το ζήτησαν οι γιατροί. Δεν μας κλείνουν όλους στο ψυχιατρείο να τελειώνουμε λέω εγώ!
Δεν κοιτάνε ότι κυκλοφορανε οδηγώντας σαν τον χάρο διάφοροι τοξικομανείς και αλκοολικοί ή με βαριές παθήσεις... Άσε τους ληστές, διαρρήκτες και λοιπά καλόπαιδα... Τα κυνηγετικά όπλα νόμιμων κυνηγών τους μάραναν!
Όταν ζήτησα να βγάλω καινούργιες άδειες μαζεμένες μου το αρνήθηκαν, σε διάσημο μπασκετμπολιστα της περιοχής μου όμως το έκαναν... Θα αναγκαστώ του χρόνου να τα μεταβιβάσω στο γιο μου πλην ενός, να ησυχάσω για τα επόμενα 10 χρόνια.
Τα πιστοποιητικά των γιατρών δεν ισχύουν 3 χρόνια? Πότε άλλαξε και έγινε μήνες?
 
Έχω 8 τουφεκια που λήγουν όλα σε διαφορετικές χρονιές. Πρώτα το χαρτί του παθολόγου ίσχυε για τρία χρόνια, μετά το έκαναν δύο, μετά εκτός τον ειδικό παθολόγο πρόσθεσαν και τον ψυχίατρο (γιατί αυτοί πειναγαν φαίνεται) και τώρα οι βεβαιώσεις των γιατρών ισχύουν 2-3 μήνες. Όταν διαμαρτυρηθηκα στη Ασφάλεια μου είπαν ότι έγινε λόγω COVID και ότι το ζήτησαν οι γιατροί. Δεν μας κλείνουν όλους στο ψυχιατρείο να τελειώνουμε λέω εγώ!
Δεν κοιτάνε ότι κυκλοφορανε οδηγώντας σαν τον χάρο διάφοροι τοξικομανείς και αλκοολικοί ή με βαριές παθήσεις... Άσε τους ληστές, διαρρήκτες και λοιπά καλόπαιδα... Τα κυνηγετικά όπλα νόμιμων κυνηγών τους μάραναν!
Όταν ζήτησα να βγάλω καινούργιες άδειες μαζεμένες μου το αρνήθηκαν, σε διάσημο μπασκετμπολιστα της περιοχής μου όμως το έκαναν... Θα αναγκαστώ του χρόνου να τα μεταβιβάσω στο γιο μου πλην ενός, να ησυχάσω για τα επόμενα 10 χρόνια.

εγώ Γιάννη έχω δύο όλα κι όλα. και οταν αγόρασα το δεύτερο ανανέωσα και το πρώτο για να είναι την ίδια χρονιά. είχε ακόμα ένα χρόνο για να λήξει. αλλά με άφησαν να το ανανεώσω.
 
Παιδιά πηγα στο τμημα ολα οκ αλλα ειχε ληξει του αδερφου μου το οπλο και του ετοιμαζε δικογραφια πανω στην ωρα πηγα κωλοφαρδος οποτε μεινανε αναπαντητα τα ερωτηματα μου για ποσο ισχυουν τα χαρτια γιατρου
 
Back
Top