Ταυτότητα super poze

Καλησπέρα,
Έχω ένα όπλο από τον πατέρα μου Marrocchi, πρέπει να είναι το ίδιο με του Μύρου στις παραπάνω φωτογραφίες γιατί μοιάζουν πολύ. Θα ήθελα να ρωτήσω τι βίδες μπαίνουν στον αορτηριούχο των καννών, γιατί δεν βρίσκω τόσο λεπτές βίδες και απο ότι έχω καταλάβει μπαίνουν διαμπερές με παξιμάδι από την άλλη πλευρά, αφού οι τρύπες στη ρίγα δεν έχουν σπείρωμα.
Στον αρτιριουχο που μπαινουν τα βιδακια αν προσεξεις απο την μια πλευρα η τρυπουλα εχει βολτες.....απο την αλλη οχι οπως και οι τρυπες στις ριγες απο τις καννες ......τωρα τετοια βιδακια θα βρεις σε καταστημα που εχει ολων των ειδων και σχεδιων απο βιδες.
Παρε μαζι σου τον αρτιριουχο για να τις δοκιμασεις επι τοπου ......και στο σπειρωμα και στο μηκος
 
Βαγγέλη η επιλογή του αστυνομικού που είναι υπεύθυνος για τα όπλα δεν γίνεται με κριτήριο την οπλογνωσια. Ο συγκεκριμένος πάλι καλά που δεν έγραψε μάρκας made in
Εχεις απολυτο δικιο ,το θεμα ειναι ποιος θα πληρωσει το χαρτακι που πρεπει να παρουσιασει ο κατοχος οτι το οπλο του δεν το εφτιαξε η SUSUKI ,Tο δελτιο ελειξε και ο νεος υπαληλος ξερει απο οπλα
 
Βαγγέλη η επιλογή του αστυνομικού που είναι υπεύθυνος για τα όπλα δεν γίνεται με κριτήριο την οπλογνωσια. Ο συγκεκριμένος πάλι καλά που δεν έγραψε μάρκας made in
Μη σου φαίνεται παράξενο !!! Έχουν γράψει μάρκα SAFE !!! (γιατί αυτή τη λέξη βρήκαν πάνω στη μπάσκουλα, μπροστά από την ασφάλεια !!!)
Γι' αυτό εδώ σε μας, όταν πας να ανανεώσεις ΑΚΚΟ σου ζητάνε βεβαίωση οπλουργού με τα στοιχεία του όπλου, και όχι να τους πας το ίδιο το όπλο. Έτσι τουλάχιστον έγινε πριν 5-6 χρόνια που ανανέωσα 4 άδειες. - Τι να μου φέρεις τα όπλα να τα κάνω; μου είπε, εμείς αστυνομικοί είμαστε, δεν είμαστε οπλουργοί ... Πλήρωσα βέβαια ένα 10ρικο για κάθε όπλο, αλλά τουλάχιστον έγινε σωστά η δουλειά.
Τώρα, σε 2 μήνες λήγει και το Win.9410 ... να δούμε τι θα ζητήσουν !!! Ποιος τρέχει πάλι σε γιατρούς ρε γμτ !!!:(
 
Βαγγέλη η επιλογή του αστυνομικού που είναι υπεύθυνος για τα όπλα δεν γίνεται με κριτήριο την οπλογνωσια. Ο συγκεκριμένος πάλι καλά που δεν έγραψε μάρκας made in
μου εχει τυχει αδεια που εγραφε μοντελο οπλου psf finito.hair.
 
μου εχει τυχει αδεια που εγραφε μοντελο οπλου psf finito.hair.
ΌΛΑ τα γαλλικά "Saint Etienne", τα ιταλικά Vikers ή breda (από το acciaio),μέχρι και το μυθικό chamber!!!
Α ρε αθάνατη ΕΛ.ΑΣ... ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΆΑΑΑΚΙ!
Ευτυχώς τουλάχιστον τα νεότερα παιδιά της αστυνομίας νομίζω ότι το έχουν βελτιώσει αρκετά!
 
Μη σου φαίνεται παράξενο !!! Έχουν γράψει μάρκα SAFE !!! (γιατί αυτή τη λέξη βρήκαν πάνω στη μπάσκουλα, μπροστά από την ασφάλεια !!!)
Γι' αυτό εδώ σε μας, όταν πας να ανανεώσεις ΑΚΚΟ σου ζητάνε βεβαίωση οπλουργού με τα στοιχεία του όπλου, και όχι να τους πας το ίδιο το όπλο. Έτσι τουλάχιστον έγινε πριν 5-6 χρόνια που ανανέωσα 4 άδειες. - Τι να μου φέρεις τα όπλα να τα κάνω; μου είπε, εμείς αστυνομικοί είμαστε, δεν είμαστε οπλουργοί ... Πλήρωσα βέβαια ένα 10ρικο για κάθε όπλο, αλλά τουλάχιστον έγινε σωστά η δουλειά.
Τώρα, σε 2 μήνες λήγει και το Win.9410 ... να δούμε τι θα ζητήσουν !!! Ποιος τρέχει πάλι σε γιατρούς ρε γμτ !!!:(
Εγώ να σου πω την αλήθεια,άφησα κανά δυο να λήξουν και τα κάνω όλα μαζί τώρα...
 
Εγώ να σου πω την αλήθεια,άφησα κανά δυο να λήξουν και τα κάνω όλα μαζί τώρα...
Μη σε πιάσουν με ληγμένο δελτίο μόνο... Φαίνεται στο σύστημα της αστυνομίας ακόμα και σε τροχονομικο έλεγχο! Τον άλλον τον πήρανε αυτόφωρο για ληγμένο μπαικαλ όταν τον σταμάτησαν με το παπάκι βόλτα(συνάδελφος από Μέγαρα). Εγώ έχω κατά νου το 26 που λήγει η μπενέλα να κάνω εικονική πώληση κ επαναγορά των άλλων 2 που έχω να τα γκρουπάρω,να γλιτώσω κ τους γιατρούς...
 
Εγώ να σου πω την αλήθεια,άφησα κανά δυο να λήξουν και τα κάνω όλα μαζί τώρα...
Έτσι τα έκανα κι εγώ, σε ζευγάρια, ένα ληγμένο και ένα κανονικό. Cooey + SKB το 2016, και Mossberg + Baikal το 2018. Φοβήθηκα να τα αφήσω όλα μαζί για το 2018, αφού το πρώτο είχε λήξει το 2015. Όπως και τώρα πάει πολύ μακριά να αφήσω το Winchester για το 2026, αφού όπως είπε και ο Δημήτρης είναι περασμένα στο σύστημα και βλέπουν ανά πάσα στιγμή τα ληγμένα.
 
Μη σε πιάσουν με ληγμένο δελτίο μόνο... Φαίνεται στο σύστημα της αστυνομίας ακόμα και σε τροχονομικο έλεγχο! Τον άλλον τον πήρανε αυτόφωρο για ληγμένο μπαικαλ όταν τον σταμάτησαν με το παπάκι βόλτα(συνάδελφος από Μέγαρα). Εγώ έχω κατά νου το 26 που λήγει η μπενέλα να κάνω εικονική πώληση κ επαναγορά των άλλων 2 που έχω να τα γκρουπάρω,να γλιτώσω κ τους γιατρούς...
Έχουμε πάει 4 οικογένειες Σαββατοκύριακο στη Καστοριά και ευτυχώς μας την χάρισαν ,σε έλεγχο ο ένας θα πέρναγε αυτόφωρο την Κυριακή, για ληγμένο όπλο.Μην αφήνετε να λήξουν ούτε μια μέρα.
 
Έχουμε πάει 4 οικογένειες Σαββατοκύριακο στη Καστοριά και ευτυχώς μας την χάρισαν ,σε έλεγχο ο ένας θα πέρναγε αυτόφωρο την Κυριακή, για ληγμένο όπλο.Μην αφήνετε να λήξουν ούτε μια μέρα.
Έτσι ακριβώς!
 
Δεν χρειάζεται να λήξουν οι άδειες κατοχής για να τα ανανεώσετε στην ίδια ημερομηνία! Πηγαίνετε όλα σας τα όπλα με καινούργια παράβολα ανανέωσης και ότι άλλο ζητήσει το όργανο στο τμήμα και τα βάζετε όλα σε τρέχον ημερομηνία
 
Δεν χρειάζεται να λήξουν οι άδειες κατοχής για να τα ανανεώσετε στην ίδια ημερομηνία! Πηγαίνετε όλα σας τα όπλα με καινούργια παράβολα ανανέωσης και ότι άλλο ζητήσει το όργανο στο τμήμα και τα βάζετε όλα σε τρέχον ημερομηνία
Δεν ισχυει...
Ενα οπλο, αν δεν κοντοζυγωνει η ημερομηνια ληξης, δεν σου κανουν ανανεωση.
Τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει στη τοπικη ασφαλεια.
 
Δεν ισχυει...
Ενα οπλο, αν δεν κοντοζυγωνει η ημερομηνια ληξης, δεν σου κανουν ανανεωση.
Τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει στη τοπικη ασφαλεια.
Το συνυπογράφω.

Ζήτησα να αλλάξω το δελτίο κατοχής το καλοκαίρι για να μην χάσω πολύτιμο χρόνο μέσα στην ενεργή κυνηγετική περίοδο (έληγε Δεκέμβριο) και μου το απέκλεισαν.
Ένα μήνα πρίν την λήξη του προηγούμενου μου είπαν κι έτσι έκανα.
 
Έχω 8 τουφεκια που λήγουν όλα σε διαφορετικές χρονιές. Πρώτα το χαρτί του παθολόγου ίσχυε για τρία χρόνια, μετά το έκαναν δύο, μετά εκτός τον ειδικό παθολόγο πρόσθεσαν και τον ψυχίατρο (γιατί αυτοί πειναγαν φαίνεται) και τώρα οι βεβαιώσεις των γιατρών ισχύουν 2-3 μήνες. Όταν διαμαρτυρηθηκα στη Ασφάλεια μου είπαν ότι έγινε λόγω COVID και ότι το ζήτησαν οι γιατροί. Δεν μας κλείνουν όλους στο ψυχιατρείο να τελειώνουμε λέω εγώ!
Δεν κοιτάνε ότι κυκλοφορανε οδηγώντας σαν τον χάρο διάφοροι τοξικομανείς και αλκοολικοί ή με βαριές παθήσεις... Άσε τους ληστές, διαρρήκτες και λοιπά καλόπαιδα... Τα κυνηγετικά όπλα νόμιμων κυνηγών τους μάραναν!
Όταν ζήτησα να βγάλω καινούργιες άδειες μαζεμένες μου το αρνήθηκαν, σε διάσημο μπασκετμπολιστα της περιοχής μου όμως το έκαναν... Θα αναγκαστώ του χρόνου να τα μεταβιβάσω στο γιο μου πλην ενός, να ησυχάσω για τα επόμενα 10 χρόνια.
 
Back
Top