Σκέφτομαι να αγοράσω...

ποιον ουρανό* μπρε παιδί; τα χαρτόνια να γεμίσεις!

* έχει γούστο να εννοείς τον ουρανό του αμαξιού του chevy? .very funny.
Θα πέσει μαχαίρι μόλις φτάσουν.
Θα ρίξω και 1 στην πόρτα του αυτοκινήτου του Άρη ... εεεε σε χαρτόνι ήθελα να πω.
 
Τι δεν πάει καλά με το κοντάκι και την πάπια του παρακάτω όπλου;
https://big-hunter.gr/shop/beretta-a301-3/
Ειναι βαφη αυτο. Μουφα ειναι. Καποια πετσα εχει απο πανω. Τραγικο ετσι?
Καλυτερα να το ετριβε και να το περναγε λουστρο. Ουτε ψαθες ουτε τιποτα. Απο πανω πασαλειμμα
.no.
.no.
 
Last edited:
Ειναι βαφη αυτο. Μουφα ειναι. Καποια πετσα εχει απο πανω. Τραγικο ετσι?
Καλυτερα να το ετριβε και να το περναγε λουστρο. Ουτε ψαθες ουτε τιποτα. Απο πανω πασαλειμμα
.no.
.no.
Θυμάσαι Κώστα κατι παλια κομοδινα με αυτα τα νερα;.. Παλιές ντουλαπες... Καπως ετσι
 
Πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη σε γνωστό κατάστημα της Αθήνας για να χουφτωσω τα όπλα.
Λοιπόν:A400 upland.Με το που το είδα έπαθα πλάκα.Με το που το έπιασα έπαθα διπλή πλάκα.Λεπτη πάπια σαν αδράνειας.Μεχρι εκεί ήταν.Οταν το έβαλα στον ώμο με ξένισε όσο δεν πάει.Αθλιο κοντάκι?Και μπροστοβαρο αρκετά για εμένα.
L4S:Ωραίο όπλο.Μανιτζεβελο.ερχοταν ευκολα στο ώμο και αρκετά πιο ζυγισμένο.
Maxus ii ξύλινη.Παιδια το όπλο για εμένα ήταν πολύ πιο καλοζυγισμενο από την α400 και ομολογώ ότι η υπερυψωμένη ρίγα με βοήθησε αρκετά.
Επωμισα sx4 αλλά ήταν πολύ μικρό το κοντάκι.
Επίσης μου ερχόταν πολύ καλά μια A400 xplor action με κικ οφ.
Είμαι σε σκεψεις
 
Πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη σε γνωστό κατάστημα της Αθήνας για να χουφτωσω τα όπλα.
Λοιπόν:A400 upland.Με το που το είδα έπαθα πλάκα.Με το που το έπιασα έπαθα διπλή πλάκα.Λεπτη πάπια σαν αδράνειας.Μεχρι εκεί ήταν.Οταν το έβαλα στον ώμο με ξένισε όσο δεν πάει.Αθλιο κοντάκι?Και μπροστοβαρο αρκετά για εμένα.
L4S:Ωραίο όπλο.Μανιτζεβελο.ερχοταν ευκολα στο ώμο και αρκετά πιο ζυγισμένο.
Maxus ii ξύλινη.Παιδια το όπλο για εμένα ήταν πολύ πιο καλοζυγισμενο από την α400 και ομολογώ ότι η υπερυψωμένη ρίγα με βοήθησε αρκετά.
Επωμισα sx4 αλλά ήταν πολύ μικρό το κοντάκι.
Επίσης μου ερχόταν πολύ καλά μια A400 xplor action με κικ οφ.
Είμαι σε σκεψεις
Γνώμες για α400 xplor action?
 
Γνώμες για α400 xplor action?
Εξαιρετικό όπλο, το έχω από το 2015, εντελώς απροβληματιστο, εύκολο καθάρισμα για όπλο αερίων, φοβερές ντουφεκιες με τα μαμά τσοκ, με το kick-off είναι πολύ καλά ζυγισμένο, χωρίς είναι λίγο μπροστόβαρο, το kick-off δουλεύει εξαιρετικά,εγώ το έχω χωρίς τον ηλεκτρονικό μετρητή, αλλά και να είχε δεν νομίζω ότι θα τον δούλευα, το πέλμα του από micro core είναι πολύ καλό αλλά μετά από 5-6 χρόνια πολυμερίζεται και θέλει αλλαγή.Πηγαινε ξαναεπωμισε τα δύο που σου έρχονται καλά και αποφάσισε.
 
Εξαιρετικό όπλο, το έχω από το 2015, εντελώς απροβληματιστο, εύκολο καθάρισμα για όπλο αερίων, φοβερές ντουφεκιες με τα μαμά τσοκ, με το kick-off είναι πολύ καλά ζυγισμένο, χωρίς είναι λίγο μπροστόβαρο, το kick-off δουλεύει εξαιρετικά,εγώ το έχω χωρίς τον ηλεκτρονικό μετρητή, αλλά και να είχε δεν νομίζω ότι θα τον δούλευα, το πέλμα του από micro core είναι πολύ καλό αλλά μετά από 5-6 χρόνια πολυμερίζεται και θέλει αλλαγή.Πηγαινε ξαναεπωμισε τα δύο που σου έρχονται καλά και αποφάσισε.
Η browning μου ήρθε καλύτερα απ' όλα.Κανονικα δεν θα έπρεπε να είμαι σε διλλημα.Αλλα είμαι.Γιατι κοστίζει όσο τα αλλά και από φινίρισμα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.Ουτε ξύλο καλό σε σύγκριση με τα άλλα ούτε τίποτα.Θεωρω είναι υπερτιμημένο.
Όποιος τα έχει δει αυτά από κοντά πρόσφατα λογικά θα συμφωνήσει.
Αν κοστολογεί τόσο ακριβά το speed loading τι να πω
 
Η browning μου ήρθε καλύτερα απ' όλα.Κανονικα δεν θα έπρεπε να είμαι σε διλλημα.Αλλα είμαι.Γιατι κοστίζει όσο τα αλλά και από φινίρισμα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.Ουτε ξύλο καλό σε σύγκριση με τα άλλα ούτε τίποτα.Θεωρω είναι υπερτιμημένο.
Όποιος τα έχει δει αυτά από κοντά πρόσφατα λογικά θα συμφωνήσει.

Πάρε αυτό που σαρεσει μόλις φας την πρώτη τούμπα και την πρώτη βροχή τα ξεχνάς τα φινιρισματα
 
Πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη σε γνωστό κατάστημα της Αθήνας για να χουφτωσω τα όπλα.
Λοιπόν:A400 upland.Με το που το είδα έπαθα πλάκα.Με το που το έπιασα έπαθα διπλή πλάκα.Λεπτη πάπια σαν αδράνειας.Μεχρι εκεί ήταν.Οταν το έβαλα στον ώμο με ξένισε όσο δεν πάει.Αθλιο κοντάκι?Και μπροστοβαρο αρκετά για εμένα.
L4S:Ωραίο όπλο.Μανιτζεβελο.ερχοταν ευκολα στο ώμο και αρκετά πιο ζυγισμένο.
Maxus ii ξύλινη.Παιδια το όπλο για εμένα ήταν πολύ πιο καλοζυγισμενο από την α400 και ομολογώ ότι η υπερυψωμένη ρίγα με βοήθησε αρκετά.
Επωμισα sx4 αλλά ήταν πολύ μικρό το κοντάκι.
Επίσης μου ερχόταν πολύ καλά μια A400 xplor action με κικ οφ.
Είμαι σε σκεψεις
Κι εγώ τα ίδια ακριβώς με την a400. Ενώ ήθελα αρχικά αυτή, δεν μου άρεσε ούτε εμένα στην επώμιση. Αλλα για οποιον το βολεύεται είναι θαυμάσιο όπλο.
 
Επίσης να αναφέρω ότι ρώτησα τον καλκαντζακο για την άδεια αγοράς αν άλλαξε κάτι και μου είπε ότι από Δευτέρα η διαδικασία αλλάζει.Κλεινεις το όπλο και πας με αριθμούς κάνης βάσης και σου βγάζει την άδεια αγοράς όπως γίνεται μου είπε στα πιστόλια.
 
Επίσης να αναφέρω ότι ρώτησα τον καλκαντζακο για την άδεια αγοράς αν άλλαξε κάτι και μου είπε ότι από Δευτέρα η διαδικασία αλλάζει.Κλεινεις το όπλο και πας με αριθμούς κάνης βάσης και σου βγάζει την άδεια αγοράς όπως γίνεται μου είπε στα πιστόλια.
Δεν πας με το όπλο στο τμήμα δηλαδή; τι άλλαξε;
 
Στην SX4 το μήκος του κοντακιου δε σε βόλεψε η οι κλίσεις; Αν είναι το μήκος να ξέρεις ότι έχει 2 φλάντζες επιμήκυνσης 1/4 της ιντσας στη συσκευασία. Αν φόραγε ήδη τη μια έχει και μια έξτρα. Με τις 2 φορεμένες φτάνει σε μήκος 37 και κάτι ψιλά.
Το κοντάκι είναι σχεδόν φλατ (6χιλ διάφορα μικρής μεγάλης κλίσης), οπότε αν το επιμηκυνεις δε θα έχει μεγαλο αντίκτυπο στο ντροπ.
Άρα αν είσαι οκ με το ντροπ και το καστ που έχει, θα γίνεις οκ και με το μήκος.
Το όπλο το είχα, είναι εξαιρετικό και οικονομικό σε σχέση με τα άλλα.
 
Δεν πας με το όπλο στο τμήμα δηλαδή; τι άλλαξε;
Με το όπλο πας όταν είναι να το δηλώσεις.Για να βγάλεις άδεια αγοράς δεν χρειάζεται.Απλα αντί για να έχεις μια άδεια και να αγοράσεις όποτε θέλεις εντός 6 μηνών,τώρα βλέπεις πιο όπλο σ αρέσει το κλείνεις και πας με τους αριθμούς του και βγάζεις την άδεια αγοράς
 
Back
Top