Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

Ψήνεστε να βγάλουμε δικά μας φυσίγγια;

  • Ναι

    Votes: 70 83,3%
  • Όχι

    Votes: 14 16,7%

  • Total voters
    84
Συναδελφοι για να έχετε μια τάξη μεγέθους, σε σκοπευτικα φυσιγγια με σχετικά καλα υλικά και κουτί, οριακά πέφτουν κάτω από τα 6 ευρώ.
Οποτε 32 γραμμάρια στα 5 ευρώ δεν βγαίνουν με τίποτα.
Στην ιδιογόμωση το κόστος για ένα κουτί 30 γρ. αγγίζει τα 8 ευρώ.
 
Α
Σε άλλη ανήκουν και αυτοί που ρητορευουν στα καφενεία χωρίς να πηγαίνουν ποτέ στο βουνό τι να λέει αυτό?
ΑΝ ανήκεις στην κατηγορία αυτών ,που μαθαίνουν να γράφουν χωρίς πρώτα να έχουν γνωρίσει το αλφάβητο....τα χαρτιά είναι όντως ψιλά γράμματα....
 
Κάτι τέτοια θα ήθελα εγώ με την μισή τιμή ... 🤣

View attachment 59688


Αστείο ... είμαι μέσα για σκοπευτικά ...
Μπαρούτι που θα βρούμε ?
Το εχεις ψάξει εσυ πολύ και έχεις κατάληξη στην βασίλισσα ρεμινκτον... κατά καιρούς που έψαχνα σε μαγαζιά για συλλογή παλια φυσίγγια τα έβρισκα με παλιές τιμές και τα επερνα ;)
Ψαξε κανα μπακάλικο παλιο.yel. 25€ τα εξπρές μάζεψα
 
Χαχαχα δεν πίνω τσίπουρο και γενικά αλκοόλ και έχω 3 φίλους οινοποιείους μαντινειους και όσες φορές φέραν τα χάρηκαν άλλοι .big smile.
Δεν κάνς καλά‼️έστω ένα σφηνάκι τσίπουρο ‼️μας το δίναν κ στο Άγιο όρος‼️από μοναστήρι σε μοναστήρι έγινα ντιρλα‼️μεζές λουκούμι‼️
 
Δεν κάνς καλά‼️έστω ένα σφηνάκι τσίπουρο ‼️μας το δίναν κ στο Άγιο όρος‼️από μοναστήρι σε μοναστήρι έγινα ντιρλα‼️μεζές λουκούμι‼️
Δουλεύα φύλακας σε οινοποιείο 6 μήνες ήμουν στουπι από την μυρουδιά.yelling.
Και που να με εβλεπες στην εμφιάλωση τι είχα πάθει τα χέρια μου βρωμαγαν τσίπουρο κανα μήνα .very funny.
 
Α

ΑΝ ανήκεις στην κατηγορία αυτών ,που μαθαίνουν να γράφουν χωρίς πρώτα να έχουν γνωρίσει το αλφάβητο....τα χαρτιά είναι όντως ψιλά γράμματα....
Ανήκω στην κατηγορία των κυνηγων και μαθαίνω στο θήραμα μην ξεχνάς ότι πολλές φορές αλλά λένε τα χαρτάκια και άλλα το κυνήγι όσοι έχουν σχέση με κυνήγι καταλαβαίνουν
 
Ένα φυσιγγακι από 30 έως 32 γρ με s4 είναι το ιδανικότερο και δεν θα αφήσει κανέναν παραπονούμενο σε οποιαδήποτε μέρος και καιρό και για τα περισσότερα θηραματα.Εαν κάποιος δώσει συνταγή δοκιμασμένη που μπορεί να κατασκευαστεί από εμπορο δεν θα ναι καθόλου άσχημο.Εαν καταλήξουμε και αποφασιστεί καλό θα είναι να παρθούν προσφορές από διάφορους κατασκευαστές γιατί δε γεμίζουν όλοι στο μαυρουλη.Και εννοείται ότι για να πετύχεις τιμή θέλεις αρκετές χιλιάδες φυσίγγια.
 
Last edited:
Το ζητούμενο είναι αν θέλουν οι φίλοι ιδιογωμοτες να μας δώσουν κάποιες συνταγές δοκιμασμένες και απλές... Και να επιλέξουμε... 30 με 32 γρ, είναι η πιο δημοφιλής γόμωση, αφού πρώτα συμφωνήσουμε κάποιοι ότι ενδιαφερόμαστε
 
Back
Top