Πού υπηρετήσαμε;

Εγώ ήμουνα στο ένδοξο πυροβολικό.Θήβα για εκπαίδευση.αρχηγός στοιχείου αντιερ.(ραιμενταλ) και μετα ως το τέλος χιο 96μεθ για οποιον ξέρει.ζωή και κοτα

Πολύ χαίρομαι που σε ξαναπετυχαίνω εδώ.Αλήθεια ,δεν μας βάζεις και καμιά φωτογραφία σου από το ένδοξο πυροβολικό ;
 
Πολύ χαίρομαι που σε ξαναπετυχαίνω εδώ.Αλήθεια ,δεν μας βάζεις και καμιά φωτογραφία σου από το ένδοξο πυροβολικό ;
Δεν έχει αξία να σου βάλω απο τοτε.ήμουνα ωραίο παιδι και γυρνουσα πολλά γυναικεία ματια στις παρελάσεις
.yelling..yelling..yelling.
 
Παρουσιαστηκα Μαιο το 1990 στο Μ. Πευκο..Μετα ΣΧΑΛ Ασπροπυργο .
Τ.Π.Ε.Ν 1η ΜΑΛ Χανια..
ΛΥΒ Μ.Πευκο Μετα ξανα ΜΑΛ Χανια .Μετα για 40 μερες Κρυσταλοπηγη για φυλαξη συνορων ενεκα των Αλβανων που κατεβαιναν αραδες.
Καποια στιγμη προταθεικα για Ε.Τ.Α Πηγα (ξενερωσα που δεν ειχαν FN το γουσταρα το Para μου) και πηρα απολυτηριο απο εκει παραδιδοντα το ταπεινο Μ16..
Οπλο ψυχολογικου πολεμου και οδομαχειων.Τριχες κατσαρες...
Ειχα και 5 μετεκπαιδευσεις με τελευταια αυτη το 2002 για να κανω τα τελευταια μου αλματα και να μας ανακοινωσουν οτι η 3η[[ ΜΟΙΡΑ ΑΜΕΣΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΕΦΕΔΡΟΙ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΥΤΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΝ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΜΕ ΤΑ ΙΜΙΑ ]] θα διαλυθει..
 
Θητεια 2000-2001.Παρουσιαστηκα Κορινθο ιουλιο 2000,κατοπιν Ρύζια 508Μ/Τ 557 Σταυρουπολη ΛΥΒ .Επιστροφη στον εβρο και παλι σταυρουπολη ως εκπαιδευτης. Τελειωσα το στρατο στην ασδεν
Γεια σου σειρά, και γω Κόρινθο 4ος Λοχος.
 
Αντε ,ας γράψω και γω.
Παρουσιάστηκα Κόρινθο στον 6ο λόχο.Σώμα τεχνικό.
Μετά απο 50 μέρες πήγα στην Σ.Ε.ΤΗΛ.και έμεινα εκει 8 μήνες με διακοπή 40 ημερών για Λ.Υ.Β. στην Πάτρα στο κέντρο τεχνικού.
Απο κει 30 μέρες στο Μενίδι στο εργοστάσιο βάσεως τηλ/νιών και μετά 9 μήνες στην Κω.
Απο κει ήρθα τους τελευταίους 2 περίπου μήνες στην Αθήνα όπου και απολύθηκα.
Δεν θα ξεχάσω όταν ήρθα στην Αθήνα τις 10 μέρες φυλακή από την πρώτη μέρα γιατί παρουσιάστηκα στο στρατόπεδο Δευτέρα πρωί ενω έπρεπε να μπω Κυριακή.Και για να με τιμωρήσει ο Διοικητής με έβαλε και τους 2 μήνες ΑΜ και όχι στο συνεργείο
Τότε οι 10 μέρες χρεώνονταν κανονικά και δεν είχες και έξοδο..Αν ήθελε ο Διοικητής σε έκλεινε και στο πειθαρχείο.Οπως με κλείσανε στη ΣΕΤΗΛ όχι με φυλακή αλλά με 3 μέρες κράτηση
 
Αντε ,ας γράψω και γω.
Παρουσιάστηκα Κόρινθο στον 6ο λόχο.Σώμα τεχνικό.
Μετά απο 50 μέρες πήγα στην Σ.Ε.ΤΗΛ.και έμεινα εκει 8 μήνες με διακοπή 40 ημερών για Λ.Υ.Β. στην Πάτρα στο κέντρο τεχνικού.
Απο κει 30 μέρες στο Μενίδι στο εργοστάσιο βάσεως τηλ/νιών και μετά 9 μήνες στην Κω.
Απο κει ήρθα τους τελευταίους 2 περίπου μήνες στην Αθήνα όπου και απολύθηκα.
Δεν θα ξεχάσω όταν ήρθα στην Αθήνα τις 10 μέρες φυλακή από την πρώτη μέρα γιατί παρουσιάστηκα στο στρατόπεδο Δευτέρα πρωί ενω έπρεπε να μπω Κυριακή.Και για να με τιμωρήσει ο Διοικητής με έβαλε και τους 2 μήνες ΑΜ και όχι στο συνεργείο
Τότε οι 10 μέρες χρεώνονταν κανονικά και δεν είχες και έξοδο..Αν ήθελε ο Διοικητής σε έκλεινε και στο πειθαρχείο.Οπως με κλείσανε στη ΣΕΤΗΛ όχι με φυλακή αλλά με 3 μέρες κράτηση

Δημήτρη να υποθέσω ότι έχεις φωτό του Διοικητή... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Δημήτρη να υποθέσω ότι έχεις φωτό του Διοικητή... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Ασε ρε Χρήστο.Αλλη μια φορά με έπιασε να κοιμάμαι πάνω στην μπάρα της πύλης αφου ήμουνα ξενυχτισμένος.Είχε έρθει απο πίσω μου με το pony και δεν αφησε τον οδηγό να κορνάρει για να δει ποτε θα τους πάρω χαμπάρι.Και να φανταστείς οτι το στρατόπεδο ήταν διπλα απο το ΓΕΣ και όλη την ώρα μπαιοβγαίνανε αυτοκίνητα με πολλά αστέρια.
 
Ασε ρε Χρήστο.Αλλη μια φορά με έπιασε να κοιμάμαι πάνω στην μπάρα της πύλης αφου ήμουνα ξενυχτισμένος.Είχε έρθει απο πίσω μου με το pony και δεν αφησε τον οδηγό να κορνάρει για να δει ποτε θα τους πάρω χαμπάρι.Και να φανταστείς οτι το στρατόπεδο ήταν διπλα απο το ΓΕΣ και όλη την ώρα μπαιοβγαίνανε αυτοκίνητα με πολλά αστέρια.
Πασχα 1999
Εχω κατεβει για 1 μηνα αποσπαση στην Γεωγραφικη υπηρεσια στρατου κοντα στα Δικαστηρια της Ευελπιδων
Δεν ξερω κανεναν αξιωματικο αφου εχω 3 μερες στο στρατοπεδο ερχομενος απο τον Εβρο
Με βαζουν σκοπια μεσημεριανη 2-4 Μ.Σαββατο
Μπροστα μου η μαντρα και ο δρομος της Ευελπιδων
Λεω και εγω δεν αραζω λιγο κατω εδω ειμαστε χυμα :D
Ξαφνικα μετα απο μια ωρα εμφανιζεται ενας τυπος γυρω στο 1.60 σε υψος με κουστουμι και κοντοστεκεται εξω απο την μαντρα στον δρομο :p
Με κοιταει και με υφος αγριεμενο με ρωταει ?
Εισαι Σκοπος εσυ ? :eek:
Απανταω =
Τι θες ρε μαστορα τι προβλημα εχεις ? :D
Τωρα θα δεις μου απανταει τι προβλημα εχω
Μπαινει απο την πυλη και βλεπω Αρχιφυλακα και Σκοπο στην πυλη να καθονται κλαρινο :eek:
Με πλησιαζει και μου ριχνει ενα δεκαρικο ξεγυρισμενο αφου ηταν ο Ταξιαρχος του Στρατοπεδου .goodboy.
Την γλιτωσα ομως γιατι ο Τσοχατζοπουλος ως large τυπος που ηταν ειχε δωσει εντολη να αφαιρεθουν ολες οι ποινες της ημερες του Πασχα .ha ha ha.
 
Back
Top