Ποιο αεροβόλο να πάρω?

Με λιγα λογια θελει να μας πει και με αποδηξεις πως ειναι πολυ καλιτερα να χανουμε ταχυτητα απο οτι ακριβεια......ισως τωρα να καταλαβουν καποιοι που ψαχνουν την ταχυτητα ποσο λαθος ειναι....
Ισως τωρα να καταλαβουν ποσο λαθος κανουν οταν βλεπουν στις διαφημησεις των εταιριων να αναγραφουν την ταχυτητα που βγαζει το εκαστοτε μοντελο και επιρεαζωνται απο αυτες.....ειδηκα στο 4,5 διαμετρημα.
 
Με λιγα λογια θελει να μας πει και με αποδηξεις πως ειναι πολυ καλιτερα να χανουμε ταχυτητα απο οτι ακριβεια......ισως τωρα να καταλαβουν καποιοι που ψαχνουν την ταχυτητα ποσο λαθος ειναι....
Ισως τωρα να καταλαβουν ποσο λαθος κανουν οταν βλεπουν στις διαφημησεις των εταιριων να αναγραφουν την ταχυτητα που βγαζει το εκαστοτε μοντελο και επιρεαζωνται απο αυτες.....ειδηκα στο 4,5 διαμετρημα.
Ακριβώς ... στο 5,5άρι μου την έχω ρυθμίσει στα 260m/s.
Θα μπορούσα ενδεχομένως να πάω λίγο ψηλότερα αλλά δεν το κάνω.
 
Ενδιαφέρον και με γαργαλαει. Πρεπει να φοραει την σκανδαλη Τ06. Εχει κανεις αποψη? (για την Τ06)
https://www.kalkantzakos.com/Product/7751/diana-34-ems-black,-aerovolo-oplo
Nομιζω δεν έχει ρυθμιζόμενη σκανδαλη το συγκεκριμένο γιατί δεν κοιτάς κανένα Hatsan? Mου φέραν ένα δώρο και ενώ δεν μου άρεσε επειδή είναι τούρκικο μου βγήκε πολύ καλό πολύ δυνατό ευθυβολο με καλά πομπε βλήματα απίστευτα ξύλα και ρυθμιζόμενη σκανδαλη και πάμφθηνο νομιζο γύρο στα 100
 
Nομιζω δεν έχει ρυθμιζόμενη σκανδαλη το συγκεκριμένο γιατί δεν κοιτάς κανένα Hatsan? Mου φέραν ένα δώρο και ενώ δεν μου άρεσε επειδή είναι τούρκικο μου βγήκε πολύ καλό πολύ δυνατό ευθυβολο με καλά πομπε βλήματα απίστευτα ξύλα και ρυθμιζόμενη σκανδαλη και πάμφθηνο νομιζο γύρο στα 100
Νομίζω είναι ρυθμιζόμενη η Τ06. Ποιο χατσαν λες? Ειναι καποια που εχουν σκανδαλη κλωνο απο καποιο αλλο. Την ονομάζουν quatro. Ειναι υπερβολικα δυνατα τα χατσαν για ελατηριο.
 
Ισως αυτο. Αφου ανοιχτει και κοπουν 3-4 σπειρες απο το ελατηριο, τριφτει, γυαλιστει λιπανθει, μαλακιστει κλπ κλπ (αστο καλυτερα κουραστικα και να γραψω). I'm too old for this shit
http://www.vrachnos.gr/hunting/mod-85-neo-305m-sec.html
Oχι αυτό το 95 με ξύλινα μέρη εγώ δεν έκανα τίποτα από αυτά που λες και είμαι πολύ ευχαριστημένος και ρίχνω χωρίς διόπτρα ασε που έχουν τα ίδια μέταλλα με τα Diana και η κάνη διπλάσιο πάχος στα Diana έμεινε το όνομα που πλερώνεις μια φθηνή εναλλακτική έριξα μην νομίζεις και ότι τα διαφημίζω η έχω να κερδίσω κάτι
 
Μπααα βαζεις λιγα ακομα και πας εδω View attachment 57988
Πολυ καλο το hw97 και απαιτειται οπτικο , πιο κοντα στο diana 34 ομως ειναι το hw 95, που ειναι και αυτο σπαστης κανης με καλυτερη σκανδαλη και σωστα ανοιχτα σκοπευτικα. Το diana εχει καλυτερη αρθρωση στην κανη, δεν εχει βιδα πειρο οπως το hw 95 αλλα ενα κυλινδρο για πειρο με βιδα περαστη για ασφαλεια.
 
Πολυ καλο το hw97 και απαιτειται οπτικο , πιο κοντα στο diana 34 ομως ειναι το hw 95, που ειναι και αυτο σπαστης κανης με καλυτερη σκανδαλη και σωστα ανοιχτα σκοπευτικα. Το diana εχει καλυτερη αρθρωση στην κανη, δεν εχει βιδα πειρο οπως το hw 95 αλλα ενα κυλινδρο για πειρο με βιδα περαστη για ασφαλεια.
Το σταθερης καννης λυνει πολλα προβληματα ειτε αρθρωσεις ειτε κλισης κανης σε σχεση με τη διοπτρα ειδικα τα ντιανα εχουνε θεμα στη ρυθμιση πολυ μεγαλη αποκλιση η κανη με τη διοπτρα σε βαθμο που μερικα οπτικα δε γινετε να τα ρυθμισεις
 
Το σταθερης καννης λυνει πολλα προβληματα ειτε αρθρωσεις ειτε κλισης κανης σε σχεση με τη διοπτρα ειδικα τα ντιανα εχουνε θεμα στη ρυθμιση πολυ μεγαλη αποκλιση η κανη με τη διοπτρα σε βαθμο που μερικα οπτικα δε γινετε να τα ρυθμισεις
barrel droop?
 
Κάπου είχα δει μια ασσυμετρη βάση διόπτρας για αυτό το λόγο. Είχα ένα hw35 με πολύ droop. Το έβλεπες με το μάτι, αλλά δεν χρησιμοποιούσα διόπτρα, οπότε δε με πειραζε.
Ειχα παρει απ το airgunshop για το 350 μου ειχα δυο 4.5 κ 5.5 τα εδωσα πηρα pcp και ησύχασα
 
Back
Top