Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εννοείται ότι μετράνε όγκο για αυτό μιλάμε για ογκομετρικα,για σωστά σκακια καλά και ακρίβειας τα κοψίματα και μην απορεισεται έχω δει σκάκι κομμένο στη μέση.
Της gaep που έχω εγώ πολες φωρες αν έχουν μεγάλες διάφορες στην διάμετρο τα σκαγια τα παραμόρφωση τα μαγκονη πρώτα και μετά βάζω αρκετή δύναμη για να πάει μπροστά.. υπάρχει και άλλοι λύση μια πισο το ογκομετρικό και είσαι οκ
 
αν είχες απλό κύλινδρο με αντίστροφο αποκεντρωτήρα πιο μεγάλη διασπορά θα είχες!

ο σταυροειδής διασπορέας τύπου βαλάντη θέλει min 0,35 tsok gia na arx;isei na doyl;eyei
αλλά δεν φτιάνει τον απλό κύλινδρο με απλό φυσίγγι
ελικοειδής και αντίστροφος δουλεύουν και με κύλινδρο



*όπως βολεύεται ο καθένας βέβαια, περί ορέξεως.......

Αυτο που εχω δει εγω Μαριε , τα διασπορας εχουν διαφορετικο αποτελεσμα ( ανοιγμα τουφεκιας στα ιδια
μετρα ) αναλογα την δοσολογια και σε δευτερη μοιρα ερχετε ο τυπος του διασπορεα...
ΠΧ. Το διασπορας του ΣΤΟΚΑ με αναποδο αποκεντρωτηρα ηθελε κλειστο τσοκ για να δουλεψει....Το εγραφε και η συσκευασια του...
Ελα ομως που με διαφορετικη δοσολογια δουλευει και με κυλινδρο!!!
Στα διασπορας....αναλογα το στησιμο - διασπορεα - και δοσολογια...επιλεγεις με τι θα το ριξεις !!!!
Με λιγα λογια Αββυσος... και οπως ειπες ...περι ορεξεως....
 
Ναι ρε βασιλη ιδιως οι βιομηχανικες !!! Το ιδιο ειναι να πετας 200 σκαγια σε ενα καλουπι και οτι περισευει να το "σκουπιζεις " και το ιδιο να ζυγηζεις με ακριβεια ; Ποση ωρα θελει το καθενα !! ?
Έχω δει και εγώ κομμένα σκάγια.

Ναι ρε συ το ξέρω ότι μετράνε όγκο.

Από βιασύνη εγραψα το "Η μηχανή βάζει ίδια γραμμάρια".

Όχι ότι δεν θα μπορούσαν να μετράνε βάρος ταχύτατα όμως.
Φυσικά αν έχεις διαφορετικής διαμέτρου σκάγια πάλι αχταρμάς θα γινόταν, δηλαδή δεν θα είχες ίδιο αριθμό σκαγιών.
Πιθανόν να μην είχε νόημα η επένδυση ...
 
Ψύλλους σταχυρα‼️ για 7 σκάγια αρε κάνς ιετσ❓❓❓❓
Τι διαμέτρου ρε εχν❓3.3 η πιο πάνω❓
Που να ξέρω ... Άσε έριξα τόσα πολλά που τα έκανα πουτάνα όλα.
Χθες ξεμπέρδεψα :)

Τα percorso #3 έχουν μέση διάμετρο 3,36mm.

Φυσικά αυτό δεν λέει τίποτα.
Ισχύει μόνο για το κουτί που έχω στα χέρια μου.
Το επόμενο κουτί μπορεί να έχουν αλλάξει σακί με σκάγια άρα ξανά μέτρημα.

Ναι στα λίγα σκάγια ακόμα και μερικά κάνουν διαφορά στην συγκέντρωση (όχι στο πεδίο φυσικά).
Στα πολλά επηρεάζουν ελάχιστα.
 
Που να ξέρω ... Άσε έριξα τόσα πολλά που τα έκανα πουτάνα όλα.
Χθες ξεμπέρδεψα :)

Τα percorso #3 έχουν μέση διάμετρο 3,36mm.

Φυσικά αυτό δεν λέει τίποτα.
Ισχύει μόνο για το κουτί που έχω στα χέρια μου.
Το επόμενο κουτί μπορεί να έχουν αλλάξει σακί με σκάγια άρα ξανά μέτρημα.

Ναι στα λίγα σκάγια ακόμα και μερικά κάνουν διαφορά στην συγκέντρωση (όχι στο πεδίο φυσικά).
Στα πολλά επηρεάζουν ελάχιστα.
Γαμω στου πήγαιν ιΣιένα ειμενα ένα αρχιδ κι μσο‼️
 
Τα percorso #3 έχουν μέση διάμετρο 3,36mm.
Τα σκάγια δεν είναι νούμερο 3 είναι νούμερο 2,7.

Βασιλη η σωστη διαμετρος στο Ν6 ειναι 2,7 χιλιοστα και με 87 σκαγια στα 10 γραμμαρια...
Δλδ στα 36 γραμμαρια εχουμε πληθος σκαγιων 313 σκαγια

Με διαμετρο 3,36 παμε στο Ν3 με διαμμετρο 3,30 και 48 σκαγια στα 10 γραμμαρια...= 36 γραμ. 172 σκαγια!!!
Σαφως και αντιλαμβανεσαι τις διαφορές....
Το εχουμε ξανα πει....με ΟΧΙ σωστη διαμετρο σκαγιων....ΟΛΑ πανε στον ''βροντο''....με λιγα λογια
της πτανας γινεται και ακρη δεν βγαζουμε !!!
 
Ει
αν είχες απλό κύλινδρο με αντίστροφο αποκεντρωτήρα πιο μεγάλη διασπορά θα είχες!

ο σταυροειδής διασπορέας τύπου βαλάντη θέλει min 0,35 tsok gia na arx;isei na doyl;eyei
αλλά δεν φτιάνει τον απλό κύλινδρο με απλό φυσίγγι
ελικοειδής και αντίστροφος δουλεύουν και με κύλινδρο



*όπως βολεύεται ο καθένας βέβαια, περί ορέξεως.......
Ο κύλινδρος με κανονικό φυσίγγι δεν φτάνει το διασποράς με 3* το διασποράς δε φτιάχνεται για να ρίχνεται με κύλινδρο και όποιος το ρίχνει 5 ντουφεκιες και ας μας πει ο κύλινδρος με διασποράς πόσο ίδιες ντουφεκιες βγάζει μεταξύ τους .Το καλύτερο για μέχρι 15/18 μέτρα είναι το ανάστροφο τσοκ που είχα χειροποίητο και με άνοιγμα 6-8/10 ανοιχτοτερο του κυλίνδρου αυτό με κανονικά φυσίγγια είναι το νουμ ένα και με τα περισσότερα φυσίγγια δε διαλέγει ιδιαίτερα.
 
Το 1.40×28 ειναι μια χαρα για τα "νεκρά" δισκακια...
Η τσιχλα κ το ορτύκι που ειναι ζωντανοι οργανισμοί θελουν 1.45×28....το λιγότερο με CX2000 688 ή UEE στα 57.5 ως 57.00 για να δουλεψει το setup
αξιόλογα σε Νο8.5 ή 9 ή 10...
Με S.G 27 εχεί πιο πολλα γκάζια λογο επιπεδης κ φαρδιας φουστας, περί εμφραξης σε κάλυκα 68.5...
Το 1.40 χ28 με 688 & ζ2μ24 σε 67 cal είναι πιό δυνατό απο το 1.45 με 27άρι βύσμα σε 68.40 όποιο καί νάναι αυτό .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top