Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό ρε παιδιά που βάζετε τους κύκλους και προσθέτε τα σκάγια μονοι σας, με ξεπερνάει.... ! Μου το εξηγείτε;
Είναι πολύ δύσκολο να εξηγηθεί. Ανώτερα μαθηματικά ... και επίσης δεν είναι αποδεκτό από κορυφαίους βλητικούς.

Το πιο σίγουρο και ασφαλές είναι να αλλάζεις και να δοκιμάζεις συνεχώς διάφορα όπλα, φυσίγγια και τσοκ μέχρι να βρεις τον συνδιασμό που σκοτώνει στο πεδίο.
 
Εγώ αυτά που είπε ο Βλαχόπουλος ο οποίος ήταν από τους πιο αξιόλογους όπως και ο μαπακής τα έχω κάνει δοκιμή στη πράξη έχω ρίξει διασποράς όλων των ειδών μέχρι κάτι ιταλικές μαλακίες που είχαν σκακια σα φακές μέσα για να σκοτώσεις κάνα διπλανό η κανένα σκύλο.Ολοι οι διασποράς δε δουλεύουν το ίδιο πάντα εξαρτάται και από τον αυλό του όπλου για να μην το παρααναλυσω ο 18.3/18.4 ελικοειδή σταυρό με 3 βγάζει σταθεροτατη και ποιοτικότερη ντουφέκια από το 4* και το 5* εγώ αυτές είδα σε δοκιμές μου το 2* και το 1* δεν αξίζει να ασχολείσαι αν το έχεις σταθερό καλύτερα μισοταπα ψιλό σκάκι και 33+ γρ στο 1* και 2* προτιμότερο από διασποράς.
με τις φακές τι είδες;
ποιές φακές rc, mirage, Λευκάδας, Φαρσάλων, Βοιωτίας;;;;
για πες τι έκανες στην πράξη παραναλυσέ το δεν πειράζει....
 
Πιστεύω ότι τα ξέρεις τα σκακιά που είναι σαν φακές ασχέτως πλάκας αν δε τα ξέρεις μη τα μάθεις αν δε υπάρχει άλλος γύρω γύρω και δε φυσάει ρίχνεις .Τι να σου πω ακανόνιστες αλοπροσαλες ντουφεκιες έριξα 3/4ντουφεκιες δοκιμαστικά και δεν ξέρεις πότε πόσο άνοιγμα έχει η ντουφέκια και που θα πάνε κάποια σκακια άχρηστα φυσίγγια για μένα μιλάω για πριν 20χρονια όχι τώρα τώρα αν έχουν βγάλει νέες φακές και έχουν ελενχομενης αεροδυναμική το αφήνω στους ποιο ειδικούς του φόρουμ δεν ασχολούμαι.Οσο για το διασποράς να σου πω ότι είχα όπλα όλων των αυλών πλην 18.6 .Δεν έχουν την ίδια αποτελεσματικότητα ένα καλό φυσίγγι που λέμε διασποράς δε θα σε ικανοποιήσει σε όλο το εύρος των αυλών των όπλων με το ίδιο τσοκ καλύτερα απέδιδε στη 302 με 3* παρά στη fusion evolve 18.7 που είχα με 3* πάλι .Τέλος πάντων επειδή βαριέμαι να γράφω με τις ώρες αν βρεις διασποράς να σε ικανοποιεί και το ρίξεις και σε καμία λαμαρίνα 2επι 2 μέτρα κυνηγά το με το όπλο που δοκίμασες με άλλο όπλο αλλά αποτελέσματα αυτό είδα μιλάμε με ίδια τσοκαρισματα πάντα .Γι'αυτό έχω καταλήξει και δεν ασχολούμαι ποτέ με διασποράς πλέον με κάποιο μισοταπο ίσως αν θέλω ανοιχτή ντουφέκια ανάστροφο η μισοταπο με κύλινδρο και το όπλο που έχει το καλύτερο κοντάκι για μένα.Βεβαια δεν είχα δοκιμάσει ίδιες συσφίξει αλλά ίδια τσοκ δηλ τι εννοώ της Μπερέτα το 3* ήταν 17.8 της Μπράουνινγκ ήταν 18.2 δηλ .Αλλά και με σφιχτά τσοκ που είχα δοκιμάσει στα όπλα δεν απέδιδε το διασποράς προτιμότερο μισοταπο και αρκετά γρ με ψιλό σκάκι γι'αυτό είχα καταλήξει από δοκιμές ότι οι κλασικοί διασπορεις δίνουν την καλύτερη απόδοση τους σε κλασικούς αυλούς με 3* .Τώρα ο κάθε ένας ρίχνει δοκιμάζει και ότι του αρέσει και πολύ ασχολήθηκα με το διασποράς και κακώς δουλεύονται όταν υπάρχουν τσοκ καταλληλότερα και οπλουργοι που μπορούν να σου διαμορφώσουν τα σταθερά τσοκ όπως θες + την κοροϊδία στη τιμή που τα πουλάνε.Γνωμη μου οποίος έχει στενό ντουφέκι και δε θέλει να το πειράξει ψιλό σκάκι 32+γρ και μισοταπο αφού έχει φτιάξει το κοντάκι του .
 
φακές RC δοκίμασα το 94-95
σε τοίχο που σοβατίζαμε 3Χ8 μέτρα
σκάγια ανά φυσίγγι μετρημένα έναν -ένα
ακριβώς για να δω diaspora kai αν υπάρχουν ανεξέλεγκτα σκάγια
δεν είδα αυτό που λες

"...........διασποράς και κακώς δουλεύονται όταν υπάρχουν τσοκ καταλληλότερα και οπλουργοι που μπορούν να σου διαμορφώσουν τα σταθερά τσοκ όπως θες" σε αυτό συμφωνούμε αυτό ακριβώς λέω
 
Και για να καταλάβουμε τα ωραία διασποράς με κύλινδρο τι κάνουν στα 25 μέτρα μπροστά και αρκετά δίπλα ήμουν εκεί έχει τουφεκισει ορτύκι άλλος και μου έβαλε 15σκακια σε όλη τη πλευρά στο σκύλο μου ένα κουτσχαρ που είχα τότε που αφού ηρέμησε ο άνθρωπος όντως σοκαρίστηκε πως πέτυχε το σκύλο ήθελε να μου χαρίσει ένα σετερ περίμενε γεννα είχε σκυλιά γνωστά στο χώρο τέλος πάντων του λέω ντουφεκας 60εκ κύλινδρο με 10διασπορας έχει ρίξει ποτέ σε στόχο να δεις άνοιγμα ντουφέκιας .Τέλος πάντων αφού έβγαλα μερικά σκακια σπίτι με το τσιμπίδα κι όσα είχαν καρφωθεί και του Βάλα μπεταντιλ πετούσε το θηρίο μου την άλλη μέρα
 
Και για να καταλάβουμε τα ωραία διασποράς με κύλινδρο τι κάνουν στα 25 μέτρα μπροστά και αρκετά δίπλα ήμουν εκεί έχει τουφεκισει ορτύκι άλλος και μου έβαλε 15σκακια σε όλη τη πλευρά στο σκύλο μου ένα κουτσχαρ που είχα τότε που αφού ηρέμησε ο άνθρωπος όντως σοκαρίστηκε πως πέτυχε το σκύλο ήθελε να μου χαρίσει ένα σετερ περίμενε γεννα είχε σκυλιά γνωστά στο χώρο τέλος πάντων του λέω ντουφεκας 60εκ κύλινδρο με 10διασπορας έχει ρίξει ποτέ σε στόχο να δεις άνοιγμα ντουφέκιας .Τέλος πάντων αφού έβγαλα μερικά σκακια σπίτι με το τσιμπίδα κι όσα είχαν καρφωθεί και του Βάλα μπεταντιλ πετούσε το θηρίο μου την άλλη μέρα
Πώς να μην πετάξει....σου λέει αυτοί είναι τρελοί,κάτσε να δείξω χαρακτήρα ,μη την ξαναφαμε‼️
 
Είναι πολύ δύσκολο να εξηγηθεί. Ανώτερα μαθηματικά ... και επίσης δεν είναι αποδεκτό από κορυφαίους βλητικούς.
η μπαρμπα-Μήτσους τ' απουδεχητηηηηηηηη!!!!!
.very funny.

Το πιο σίγουρο και ασφαλές είναι να αλλάζεις και να δοκιμάζεις συνεχώς διάφορα όπλα, φυσίγγια και τσοκ μέχρι να βρεις τον συνδιασμό που σκοτώνει στο πεδίο.

αμά τάλλου που λιες τ' απουδεχητη η κυρ-γιανς!!!!!
.very funny.

Υ.Γ. πλάκα κάνω!!!! μην αναγνωρίσει κανείς σας, τον εαυτό του στα πρόσωπα του μπαρμπα-μήτσου και του κυρ-γιάννη!!!!!
 
η μπαρμπα-Μήτσους τ' απουδεχητηηηηηηηη!!!!!
.very funny.



αμά τάλλου που λιες τ' απουδεχητη η κυρ-γιανς!!!!!
.very funny.

Υ.Γ. πλάκα κάνω!!!! μην αναγνωρίσει κανείς σας, τον εαυτό του στα πρόσωπα του μπαρμπα-μήτσου και του κυρ-γιάννη!!!!!
Α'ι' ντου‼️
 
@ΝίκοςΠ

Νίκο (και όλοι) αξιόπιστα δεδομένα για ατσάλινα ... σελ 7 αν δεν καταλαβαίνεις κάτι ρώτα

https://www.mediafire.com/file/ez0xaukj2ydymgi/tom-roster-testing-new-ground.pdf/file


ΠΡΩΤΗ απορια.....Εδω δινει συγκεντρωσεις με φουλ τσοκ....
Απ' οτι λενε....απαγορευεται το φουλ τσοκ στα ατσαλινα....
Το σωστο ποιο ειναι ???

Με προλαβες...αυτην την φωτο θα εβαζα!!!
 
ΠΡΩΤΗ απορια.....Εδω δινει συγκεντρωσεις με φουλ τσοκ....
Απ' οτι λενε....απαγορευεται το φουλ τσοκ στα ατσαλινα....
Το σωστο ποιο ειναι ???

Με προλαβες...αυτην την φωτο θα εβαζα!!!
1656691087786.png
 

Attachments

  • ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ για όπλα 12GA.zip
    157,5 KB · Προβολές: 3
Απορία,,,γιατί τότε κάποια τσοκ γράφουν steel κ κάποια σαν το δικό μου το λάιτ φουλ μπριλ...δε γράφει τίποτα❓
Αν δεν γράφει τίποτα το τσοκ δεν πρέπει να το χρησιμοποιείς για τα High Performance Steel.
Διάβασε το word παραπάνω ... πάρε και την original αγγλική έκδοση.
Το word είναι δική μου μετάφραση του παρακάτω ...
 

Attachments

  • Steel-Shot-what-you-need-to-know-from-a-safety-point-of-view-2017.pdf
    145,1 KB · Προβολές: 5
Status
Not open for further replies.
Back
Top