Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
RC4 #6 = 297 σκάγια τελικά και όχι 371 ... μάλλον θα μου έφυγε καμιά δεκάδα στο μέτρημα ... .hair.
Κάνουμε και καμιά μαλακία ...
Ψιλονορμάλ είναι τελικά το φυσίγγι.
Πάντως δύο φυσιγγια (bp mb 36 long range) νο6 που έσφαξα και μετρησα σκάγια εγώ τα έβγαλα 320.
 
RC4 #6 = 297 σκάγια τελικά και όχι 371 ... μάλλον θα μου έφυγε καμιά δεκάδα στο μέτρημα ... .hair.
Κάνουμε και καμιά μαλακία ...
Ψιλονορμάλ είναι τελικά το φυσίγγι.
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες; Εμπιστοσύνη ούτε στον κωτσο σου;
 
Πάντως δύο φυσιγγια (bp mb 36 long range) νο6 που έσφαξα και μετρησα σκάγια εγώ τα έβγαλα 320.

Η μηχανή βάζει ίδια γραμμάρια.
Ανάλογα με το μέγεθος ο αριθμός αλλάζει.
297 ακριβώς ... Δες φωτό ...
Τα δικά σου λογικά ήταν πιο ψιλά ...

Screenshot_2022-06-22-15-45-37-230_com.dyve.countthings.jpg
 
Η μηχανή βάζει ίδια γραμμάρια.
Ανάλογα με το μέγεθος ο αριθμός αλλάζει.
297 ακριβώς ... Δες φωτό ...
Τα δικά σου λογικά ήταν πιο ψιλά ...

View attachment 50446
Οι μηχανες γομωσης μετρανε ογκο και οχι γραμμαρια για αυτο και οι αποκλεισεις απο φυσιγγι σε φυσιγγι !!!
 
Οι μηχανες γομωσης μετρανε ογκο και οχι γραμμαρια για αυτο και οι αποκλεισεις απο φυσιγγι σε φυσιγγι !!!
Και οι βιομηχανικές ;
Ρε τους ξεφτίλες ... :) :) ;) αχαχα

Εεε όγκο για να βγάλουν τα γραμμάρια που πρέπει τότε ... το ίδιο είναι.
 
Και οι βιομηχανικές ;
Ρε τους ξεφτίλες ... :) :) ;) αχαχα

Εεε όγκο για να βγάλουν τα γραμμάρια που πρέπει τότε ... το ίδιο είναι.
Ναι ρε βασιλη ιδιως οι βιομηχανικες !!! Το ιδιο ειναι να πετας 200 σκαγια σε ενα καλουπι και οτι περισευει να το "σκουπιζεις " και το ιδιο να ζυγηζεις με ακριβεια ; Ποση ωρα θελει το καθενα !! ?
 
σε αντίθεση με ότι πιστεύει η πλειοψηφία των κυνηγών το 1/3 τσοκαρισμα επικράτησε από τους οπλοκατασκευαστές για έναν και μόνο λόγο:
το σφιχτο τσοκάρισμα μπορεί να το ανοίξει ο πελάτης σε έναν μάστορα, το ανοιχτό δεν μπορεί να το σφίξει!

πολλοί πιστεύουν πως μπορούν να κυνηγήσουν άνετα φέρμα με φουλ τσοκ και φουσέκια διασποράς
αμ δε!
αμ δε!
αμ δε!

από το 93 μέχρι το 99 κυνηγούσα ΚΥΡΙΩΣ φέρμα με καραμπίνα 71 εκ φουλ και δικαννο 71 εκ 1/3
του κόσμου τις δοκιμές έκανα, δοκίμασα ότι διασποράς εμπορίου και ότι πατέντα διασπορέα σε ιδιογόμωση κυκλοφορούσε
τρίχες!
Με 3* έχει φυσίγγια διασποράς που κεντανε και στα 10 μέτρα νομίζω πως ίσως είναι και το καταλληλότερο τσοκ για διασποράς.Εχω ρίξει παλαιότερα με την 302 με 3* τσοκ με διασποράς 11αρια σε καρτερια κοτσύφι και τσίχλα που το περιθώριο ήταν πολύ μικρό και οι ντουφεκιες 10/15 μέτρα στημένος σαν να περιμένεις δισκάκι πολύ δύσκολο καρτέρι με τεράστιες επιτυχίες κενταγε το φυσίγγι το οποίο ήταν το Κένταυρος του Θεοδωρίδη 33 γρ διασποράς με Α1 τότε 11 νούμερο αλλά μόνο με το 3* έκανε δουλειά
 
Ολα τα ογκομετρικα ΟΓΚΟ μετρανε...Το λεει και η ονομασια τους....
Το παιχνιδι χανεται οταν τα σκαγια εχουν διαφορετικη διαμετρο....εκει χανεις την ''μπαλα''....οσον αφορα
το πληθος σκαγιων...
Και τα ογκομετρικα των ιδιογομωτων...κοβουν σκαγι στην μεση !!!
 
αν είχες απλό κύλινδρο με αντίστροφο αποκεντρωτήρα πιο μεγάλη διασπορά θα είχες!

ο σταυροειδής διασπορέας τύπου βαλάντη θέλει min 0,35 tsok gia na arx;isei na doyl;eyei
αλλά δεν φτιάνει τον απλό κύλινδρο με απλό φυσίγγι
ελικοειδής και αντίστροφος δουλεύουν και με κύλινδρο



*όπως βολεύεται ο καθένας βέβαια, περί ορέξεως.......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top