ΈΚΘΕΣΗ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ 2022;

Να και οι.... προσφορες....

Μετά την έκθεση να θυμηθώ να πω στο αφεντικό μου να μου δώσει αύξηση γιατί "αλλάζουν οι τιμοκατάλογοι" ...

Θα μας τρελάνει ο τύπος ...
Αντί να μας μιλήσει για εκπτώσεις μας απειλεί με αυξήσεις αν δεν πάμε ....
Καλά κρασιά ... και του χρόνου φουντούνια πες τους ...
Ασπρόπυργο για δισκάκια το ΣΚ ...

Αν έχει καλή προβατίνα η έκθεση, αλλάζει το πράμα ...
 
Verney carron κιτ καθαρισμού όπλων
48€

https://www.giannoulakis-outdoor.gr...288-2289-2290-2291-2293-2855-2856-2857-detail
WINCHESTER σέτ καθαρισμού για όλα τα διαμετρήματα!!! = 39,5€

Ωτοασπίδες ηλεκτρονικές ProHunt ???? κινέζικες ????
48€

https://www.skroutz.gr/s/34775514/Ηλεκτρονικές-Ωτοασπίδες-OD-101-INC-Μαύρο.html?from=catspan
Ηλεκτρονικές Ωτοασπίδες OD 101 INC - Μαύρο = 36€

Ελκυστικές τιμές όντως ... δεν θα ξεχάσουμε να κάνουμε 170+170 χιλιόμετρα για να σας δούμε ...
 
Verney carron κιτ καθαρισμού όπλων
48€

https://www.giannoulakis-outdoor.gr...288-2289-2290-2291-2293-2855-2856-2857-detail
WINCHESTER σέτ καθαρισμού για όλα τα διαμετρήματα!!! = 39,5€

Ωτοασπίδες ηλεκτρονικές ProHunt ???? κινέζικες ????
48€

https://www.skroutz.gr/s/34775514/Ηλεκτρονικές-Ωτοασπίδες-OD-101-INC-Μαύρο.html?from=catspan
Ηλεκτρονικές Ωτοασπίδες OD 101 INC - Μαύρο = 36€

Ελκυστικές τιμές όντως ... δεν θα ξεχάσουμε να κάνουμε 170+170 χιλιόμετρα για να σας δούμε ...
Μόνο παρέα ,η κανένα πούλμαν ο σύλλογος για να μοιραστούν τα έξοδα.
 
εχει απεναντι.
.exciting.
εισαι πολλα για αυτο ζοριζεσε!δικαιολογιμενα.
Όχι ρε συ, δεν είναι το οικονομικό ζόρισμα, η κοροϊδία είναι.
Και δεν μιλάω για τον συγκεκριμένο κύριο που τον συμπαθώ κιόλας, όλοι το ίδιο κάνουν ...

Μόνο παρέα ,η κανένα πούλμαν ο σύλλογος για να μοιραστούν τα έξοδα.
Παρέα, έτσι το έκανα σε όσες πήγα και δεν ζήταγα βενζίνες. Την πλάκα μας να κάνουμε.
 
.exciting.

Όχι ρε συ, δεν είναι το οικονομικό ζόρισμα, η κοροϊδία είναι.
Και δεν μιλάω για τον συγκεκριμένο κύριο που τον συμπαθώ κιόλας, όλοι το ίδιο κάνουν ...


Παρέα, έτσι το έκανα σε όσες πήγα και δεν ζήταγα βενζίνες. Την πλάκα μας να κάνουμε.
Βασίλη ,ο ένας θα βάλει τη βενζίνη ,ο άλλος την είσοδο ,άλλος τα σουβλάκια ,ότι μπορεί ο καθένας έτσι είναι οι φίλοι.
 
Όσοι πάτε έκθεση καθ ειδικά οι ΑΕΚτζηδες πηγαινετε οπωσδήποτε στο περίπτερο των γερακαρηδων. Εκτός από όλα τα εντυπωσιακά αρπακτικά που έχουν είναι και ο Οδυσσέας ο αετός της ΑΕΚ για το νέο γήπεδο.
IMG_20220408_132729.jpg
 
Νουνεεεε ναιιιιι αυτό θέλω μια Μ2 limited edition με την μεγαλη αποθήκη η την καινούργια Μ2 speed (ετοιμασου να ξηλωθεις) Χαχαχαχαχα συν κουλούρια τσουρέκια λαμπάδα παπούτσια συν τραπεζάκι με προβατίνα στα βλαχικα μιας κ θα είμαστε κ κοντά;
Της υπερβολής είσαι ... μου αρέσεις. ;)
 
Επισκέφθηκα την έκθεση σήμερα, ειλικρινά μεγάλη απογοήτευση. Κλασικοί Έλληνες χωρισμένοι. Μόνο η Beretta όπως είχε ανακοινωθεί. Που είναι οι μεγάλες εταιρείες, οι εισαγωγείς : π.χ. χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση Browning, Benelli, που είναι η Fabarm, η Remington, η Winchester και άλλοι. Αναπολώ τις παλιές εποχές που με τον μακαρίτη τον πατέρα μου όταν πηγαίναμε δεν μπορούσαμε να κουβαλήσουμε τα φυλλάδια των εταιρειών που καθόμουν και τα μελετούσα για εβδομάδες. Που είναι οι οπλουργοί της Αθήνας, που είναι οι δάσκαλοι σκοποβολής, οι αθλητές σκοποβολής, τα σκοπευτήρια, που είναι τα μεγάλα μαγαζιά κυνηγετικών ειδών; Ποιος υπάρχει να ενώσει τον κλάδο και να είναι όλοι εκεί; Γιατί έχουμε καταντήσει έτσι; Πολλά περίπτερα με υπηρεσίες αυτοδιοίκησης, δασικές υπηρεσίες, θηροφυλακή συλλόγους κτλ. Τι θα γίνουν όλοι αυτοί αν πάψει το κυνήγι; Γιατί οι γείτονες μας φτιάχνουν κυνηγετικά όπλα και εμείς τίποτα; Τι σκατά (συγνώμη για την γλώσσα) σχέδιο υπάρχει πλέον για αυτή την χώρα; Τι θα παράγουμε; Γιατί να κόψουμε το κυνήγι - που οι προγονοί μας που έδωσαν τα φώτα στον δυτικό κόσμο, το θεωρούσαν, τόσο σημαντικό που είχαν ξεχωριστή θέα για αυτό. Ποιος από αυτούς τους χαρτογιακάδες θα ξενυχτήσει δίπλα στα ζώα όπως οι κτηνοτρόφοι, από τον φόβο του λύκου που έχει φτάσει πλέον στην Πελοπόννησο και δεν υπάρχει στην πολιτισμένη και ευγενική Αγγλία; Συγνώμη συνάδελφοι αν σας κούρασα ή αν προσβάλλω το site αλλά δεν αντέχω άλλο. Δεν είμαι δολοφόνος ζώων, δεν είμαι εχθρός της φύσης! Είμαι Έλληνας κυνηγός, συνεχίζοντας και επιμένοντας στην παράδοση!
 
απο όπλα ρε παιδιά έχει τίποτα ή τσάμπα θα πάμε ?
Επισκέφθηκα την έκθεση σήμερα, ειλικρινά μεγάλη απογοήτευση. Κλασικοί Έλληνες χωρισμένοι. Μόνο η Beretta όπως είχε ανακοινωθεί. Που είναι οι μεγάλες εταιρείες, οι εισαγωγείς : π.χ. χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση Browning, Benelli, που είναι η Fabarm, η Remington, η Winchester και άλλοι. Αναπολώ τις παλιές εποχές που με τον μακαρίτη τον πατέρα μου όταν πηγαίναμε δεν μπορούσαμε να κουβαλήσουμε τα φυλλάδια των εταιρειών που καθόμουν και τα μελετούσα για εβδομάδες. Που είναι οι οπλουργοί της Αθήνας, που είναι οι δάσκαλοι σκοποβολής, οι αθλητές σκοποβολής, τα σκοπευτήρια, που είναι τα μεγάλα μαγαζιά κυνηγετικών ειδών; Ποιος υπάρχει να ενώσει τον κλάδο και να είναι όλοι εκεί; Γιατί έχουμε καταντήσει έτσι; Πολλά περίπτερα με υπηρεσίες αυτοδιοίκησης, δασικές υπηρεσίες, θηροφυλακή συλλόγους κτλ. Τι θα γίνουν όλοι αυτοί αν πάψει το κυνήγι; Γιατί οι γείτονες μας φτιάχνουν κυνηγετικά όπλα και εμείς τίποτα; Τι σκατά (συγνώμη για την γλώσσα) σχέδιο υπάρχει πλέον για αυτή την χώρα; Τι θα παράγουμε; Γιατί να κόψουμε το κυνήγι - που οι προγονοί μας που έδωσαν τα φώτα στον δυτικό κόσμο, το θεωρούσαν, τόσο σημαντικό που είχαν ξεχωριστή θέα για αυτό. Ποιος από αυτούς τους χαρτογιακάδες θα ξενυχτήσει δίπλα στα ζώα όπως οι κτηνοτρόφοι, από τον φόβο του λύκου που έχει φτάσει πλέον στην Πελοπόννησο και δεν υπάρχει στην πολιτισμένη και ευγενική Αγγλία; Συγνώμη συνάδελφοι αν σας κούρασα ή αν προσβάλλω το site αλλά δεν αντέχω άλλο. Δεν είμαι δολοφόνος ζώων, δεν είμαι εχθρός της φύσης! Είμαι Έλληνας κυνηγός, συνεχίζοντας και επιμένοντας στην παράδοση!
Από όπλα ευτυχώς που ήταν η Beretta με πολύ ωραίο περίπτερο μπροστά μπροστά, ήταν και το Big hunter με αρκετά όπλα και 1-2 περίπτερα ακόμα. Μπράβο και στους άλλους επαγγελματίες που πήγαν όπως eHunter, Οπλοτεχνική, Ασπρογέρακας, Καραμανίδης και άλλοι ακόμα που μου διαφεύγουν και συγνώμη που τους ξεχνάω γιατί πρέπει να αναφέρονται... Προσπάθησα να πάρω διάφορα πραγματάκια από τους πιο πολλούς ως προσπάθεια στήριξής τους... Σε ένδυση, υπόδηση, εξοπλισμό πάντως είχε πολλές και ενδιαφέρουσες επιλογές... Η έκθεση σίγουρα δεν είναι σούπερ, αλλά θα ήταν χειρότερα να μη γίνει καθόλου...
IMG_20220408_124834.jpgIMG_20220408_125008.jpgIMG_20220408_124928.jpg
 
Back
Top