ΈΚΘΕΣΗ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ 2022;

Λοιπόν το σημερινό κόψιμο κορδέλας από εκπρόσωπο του χειρότερου πολιτικού κόμματος που υπάρχει στην χώρα για την κυνηγετική οικογένεια αποδεικνύει για άλλη μια φορά τι είναι ΚΣΕ .
 
Μια καλή βαλιστρα ,αεροβόλο και πλανουρια για όλα όταν απαγορευτεί και καθαρίζεις καμουφλάζ αθόρυβος και να μην το ξέρει ούτε το άλλο σου αυτί.
Μπράβο Γιάννη που καταπολεμάς την ηχορύπανση:) Για αυτό λέω και 'γω να συγκεντρωθώ λίγο στην τοξοβολία.
 
Εγώ μολις επέστρεψα. Απογοήτευση μεγάλη. Τεράστια. Μόνο για ρουχισμό αξίζει να πάει κάποιος. Από αντιπροσώπους όπλων μόνο η Beretta. Υπήρχαν άλλα 1-2 περίπτερα με όπλα που μου έδωσαν την εντύπωση ότι έχουν φέρει μόνο εκεινα τα οποία θέλουν να ξεστοκαρουν. Μεταχειρισμένα όπλα και μοντέλα που πλέον δεν παράγονται από τις εταιρείες. Καλύτερα να πάει κάποιος σε ένα μαγαζί να δει αυτό που θέλει πάρα εκεί για να πληρώσει τσάμπα τα 6 ευρώ. Έλειπαν από την έκθεση μεγάλοι αντιπρόσωποι και μεγάλα κυνηγετικά μαγαζιά όπως Κυργιας Καλκαντζακος , Lamrbo ,Touris, Ήφαιστος Παπαδάκης κλπ. Επίσης ήθελα να δω 3-4 πράγματα που με ενδιαφέρουν όπως τα brain chokes , τα ρούχα αετός και dispan τα οποία είναι μάλιστα και Ελληνικά και δεν θα έπρεπε να λειπουν παρόλα αυτά απουσίαζαν . Για ιδιογομωση τίποτα. Καμία μηχανή ιδιογομωσης ή εργαλείο. Τέλος επειδή λόγο ωραρίου της δουλειάς μου δεν με βολευει να τρέχω στα μαγαζιά ήλπιζα ότι θα έφερνε κάποιος την Benelli vinci που με ενδιαφέρει αλλά ούτε αυτό. Εντάξει σίγουρα κάποιους θα τους εξυπηρέτησε και θα βρήκαν αυτό εψαχναν αλλά εμένα προσωπικά δεν βρήκα τίποτα που να με ενδιαφέρει στην έκθεση. Μετάνιωσα και που πήγα ελεικρινα.
 
Εγώ μολις επέστρεψα. Απογοήτευση μεγάλη. Τεράστια. Μόνο για ρουχισμό αξίζει να πάει κάποιος. Από αντιπροσώπους όπλων μόνο η Beretta. Υπήρχαν άλλα 1-2 περίπτερα με όπλα που μου έδωσαν την εντύπωση ότι έχουν φέρει μόνο εκεινα τα οποία θέλουν να ξεστοκαρουν. Μεταχειρισμένα όπλα και μοντέλα που πλέον δεν παράγονται από τις εταιρείες. Καλύτερα να πάει κάποιος σε ένα μαγαζί να δει αυτό που θέλει πάρα εκεί για να πληρώσει τσάμπα τα 6 ευρώ. Έλειπαν από την έκθεση μεγάλοι αντιπρόσωποι και μεγάλα κυνηγετικά μαγαζιά όπως Κυργιας Καλκαντζακος , Lamrbo ,Touris, Ήφαιστος Παπαδάκης κλπ. Επίσης ήθελα να δω 3-4 πράγματα που με ενδιαφέρουν όπως τα brain chokes , τα ρούχα αετός και dispan τα οποία είναι μάλιστα και Ελληνικά και δεν θα έπρεπε να λειπουν παρόλα αυτά απουσίαζαν . Για ιδιογομωση τίποτα. Καμία μηχανή ιδιογομωσης ή εργαλείο. Τέλος επειδή λόγο ωραρίου της δουλειάς μου δεν με βολευει να τρέχω στα μαγαζιά ήλπιζα ότι θα έφερνε κάποιος την Benelli vinci που με ενδιαφέρει αλλά ούτε αυτό. Εντάξει σίγουρα κάποιους θα τους εξυπηρέτησε και θα βρήκαν αυτό εψαχναν αλλά εμένα προσωπικά δεν βρήκα τίποτα που να με ενδιαφέρει στην έκθεση. Μετάνιωσα και που πήγα ελεικρινα.
Είχα μία ελάχιστη διάθεση να πάω μόνο για να δω τσοκ και έτσι για βόλτα. Μετά από αυτά που γράφεις (Brain chokes κλπ) εγκαταλείφθηκε η ιδέα.
Κάνει να σου δίνω....6 ευρώ. :)
 
Βγάλατε καμια φωτο να πάρουμε κ εμεις καμια ιδέα;
Δυστυχώς όχι αλλά στο fb έκθεση κυνηγεσια τα έχει σε βίντεο .Η εταιρεία που τα διαμορφώνει λέγεται inox - doghouse και η έδρα είναι στον Αλίαρτο Βοιωτία.
 
Χαχαχαχα ναι και εγώ φίλε αλλά λυπάμαι για το ότι διαβάζω μέχρι τώρα για την έκθεση. Είναι λυπηρό αυτό που γίνεται.
Αυτά λίγο πολύ τα ξέραμε από τις συμμετοχές ,μια φορά τη βόλτα μας την κάναμε ήπιαμε και το καφεδάκι μας ,με φιλαράκια που λόγο νόσησης τα λέγαμε μόνο τηλεφωνικως.Για τους Αθηναίους δεν είναι τέλειος άσχημη βόλτα,αλλά για πιο μακριά δεν.
 
Last edited:
Βγάλατε καμια φωτο να πάρουμε κ εμεις καμια ιδέα;
Να φανταστείς ότι κάθε χρόνο έβγαζα φωτογραφίες ετσι και φέτος είχα μαζί μου τη φωτογραφική μηχανή . Ομως δεν την έβγαλα καν απο το τσαντάκι. Αυτο τα λεει ολα.
Εκτός από τον αγάπιο με τά αρβύλα και το περίπτερο μετά spaniels και την παρουσία του Νικολακόπουλου και την κουβεντα που καναμε δεν είδα απολύτως τίποτε άλλο.
Από επαρχία ούτε να το συζητάμε για να έρθει κάποιος.
 
Back
Top