ΈΚΘΕΣΗ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ 2022;

Τοτε να βαλουν την εκθεση στην πατουρα τους.
Δεν νομίζω, να είναι απόφαση,των διοργανωτών.Κι αυτοί,έσοδα θέλουν.
Ξέρουμε συμμετοχές ;;;
Το σίγουρο είναι ότι,οι "μεγάλοι" του χώρου,θα απουσιάζουν.Σνομπάρουν λέω εγώ.
Ούτε έκθεση μορφολογίας σκύλων,δεν γίνεται πια.
Ωστόσο,καλό είναι,όσοι μπορούν,να πάνε.
 
Το μέγεθος της έκθεσης ως προς τους εμπόρους, η δυναμική και η συμμετοχή των εμπόρων δηλαδή, είναι ανάλογη της οικονομικής δυναμικής των Ελλήνων κυνηγών.
Αν οι Έλληνες κυνηγοί ήταν πολλοί και εύρωστοι οικονομικά, τότε και η έκθεση θα ήταν δυναμική και πλούσια εμπορικά.
 
Αν θέλει πιστοποιητικά θα τους στείλω ένα που σκουπιστηκα προ λιγου .Το πιο πιθανόν είναι ότι θα στοιχίζει ακριβά η θέση και λόγο ότι μάλλον δεν υπάρχει αγοραστική δύναμη οι περισσότεροι θα κάτσουν στα αβγά τους .Και θα πήγαινα αν ήταν με rapid.
 
Την τελευταία φορά που πήγα είχε χαλβαδες , λουκούμια και ξηροκαρπια. Τέτοια βρίσκω και αλλου...
Τη φωτογράφησες!...

σ.σ. Παρ΄όλα αυτά, αν είμαι καλά, θα πάω μπας και κόψει κάτι ενδιαφέρον το μάτι μου και για να μην ξεχνιόμαστε σε περίοδο κυν. απραξίας
 
Το να πάμε απλά για να φανούμε το λέμε αρκετά χρόνια τώρα και το κάνουμε ,αλλα εχει καταντήσει γραφικό αφού οι συμμετοχές των μεγάλων του χώρου έχουν μηδενιστεί και η εκθεση εχασε το νόημα και την αίγλη της .
Αλλα κι αυτο το να φανούμε ,εμένα δε μου λέει τίποτα.Να φανούμε που και σε ποιόν ; Άλλα έπρεπε να γίνονται για να φανούμε αλλά....
Τώρα όσο για τις συμμετοχές των μεγάλων του χώρου και καλά ,όσοι συμμετείχαν τα τελευταία χρόνια ,στα περιπτερά τους ούτε τα νέα όπλα δεν μπορούσες να πιάσεις στα χέρια σου. Αν ειναι να έρχονται ετσι,δε χρειάζεται . Ας όψονται καποια καταστήματα λιανικής αλλα κι αυτά λιγόστεψαν.
Πανηγυράκι το καταντήστε ρεεεεεεε......
 
Το να πάμε απλά για να φανούμε το λέμε αρκετά χρόνια τώρα και το κάνουμε ,αλλα εχει καταντήσει γραφικό αφού οι συμμετοχές των μεγάλων του χώρου έχουν μηδενιστεί και η εκθεση εχασε το νόημα και την αίγλη της .
Αλλα κι αυτο το να φανούμε ,εμένα δε μου λέει τίποτα.Να φανούμε που και σε ποιόν ; Άλλα έπρεπε να γίνονται για να φανούμε αλλά....
Τώρα όσο για τις συμμετοχές των μεγάλων του χώρου και καλά ,όσοι συμμετείχαν τα τελευταία χρόνια ,στα περιπτερά τους ούτε τα νέα όπλα δεν μπορούσες να πιάσεις στα χέρια σου. Αν ειναι να έρχονται ετσι,δε χρειάζεται . Ας όψονται καποια καταστήματα λιανικής αλλα κι αυτά λιγόστεψαν.
Πανηγυράκι το καταντήστε ρεεεεεεε......
Έτσι είναι, αλλά για λίγο βρίσκεσαι σε ένα περιβάλλον που λατρεύεις, όσο μαϊμού κι αν το κατάντησαν οι (μεγαλο)επιχειρήσεις.
Κάποτε ήταν και σημείο συνάντησης, τώρα πας μόνος σου να φας φιστίκια που λέει κι φίλος μας ο Δημήτρης.
 
Το να πάμε απλά για να φανούμε το λέμε αρκετά χρόνια τώρα και το κάνουμε ,αλλα εχει καταντήσει γραφικό αφού οι συμμετοχές των μεγάλων του χώρου έχουν μηδενιστεί και η εκθεση εχασε το νόημα και την αίγλη της .
Αλλα κι αυτο το να φανούμε ,εμένα δε μου λέει τίποτα.Να φανούμε που και σε ποιόν ; Άλλα έπρεπε να γίνονται για να φανούμε αλλά....
Τώρα όσο για τις συμμετοχές των μεγάλων του χώρου και καλά ,όσοι συμμετείχαν τα τελευταία χρόνια ,στα περιπτερά τους ούτε τα νέα όπλα δεν μπορούσες να πιάσεις στα χέρια σου. Αν ειναι να έρχονται ετσι,δε χρειάζεται . Ας όψονται καποια καταστήματα λιανικής αλλα κι αυτά λιγόστεψαν.
Πανηγυράκι το καταντήστε ρεεεεεεε......
Αυτό με τα όπλα παλι. Πήγε ένας ενθουσιώδης 19χρονος που είχαμε μαζί να πιάσει ένα ΑΤΑ μονο που δεν τον έδειρε ο τουρκεμπορας περιπτερας. Σιγά μη σου μαγαρισουμε την οπλαρα ρε.
 
Αυτό με τα όπλα παλι. Πήγε ένας ενθουσιώδης 19χρονος που είχαμε μαζί να πιάσει ένα ΑΤΑ μονο που δεν τον έδειρε ο τουρκεμπορας περιπτερας. Σιγά μη σου μαγαρισουμε την οπλαρα ρε.
Ήμουν και εγώ εκεί.
Και δεν είμαι 19
 
Το να πάμε απλά για να φανούμε το λέμε αρκετά χρόνια τώρα και το κάνουμε ,αλλα εχει καταντήσει γραφικό αφού οι συμμετοχές των μεγάλων του χώρου έχουν μηδενιστεί και η εκθεση εχασε το νόημα και την αίγλη της .
Αλλα κι αυτο το να φανούμε ,εμένα δε μου λέει τίποτα.Να φανούμε που και σε ποιόν ; Άλλα έπρεπε να γίνονται για να φανούμε αλλά....
Τώρα όσο για τις συμμετοχές των μεγάλων του χώρου και καλά ,όσοι συμμετείχαν τα τελευταία χρόνια ,στα περιπτερά τους ούτε τα νέα όπλα δεν μπορούσες να πιάσεις στα χέρια σου. Αν ειναι να έρχονται ετσι,δε χρειάζεται . Ας όψονται καποια καταστήματα λιανικής αλλα κι αυτά λιγόστεψαν.
Πανηγυράκι το καταντήστε ρεεεεεεε......
η εκθεση για τα οπλα πρεπει πρεπει να ανεβει στην ΔΕΘ. Φετος το 70% ηταν εκθετης το δημόσιο/..... πλήρωσα για να δω τι κανει η καθε υπηρεσια. ακόμα και το εγκληματολογικό ειδα τους χακεραδες αστυνομους και ντροουναδες... καταντια... Τοχουν οι εκθεσεις... το ιντερνετ τις εκμηδένισε
 
Κανένας insider για να μας ενημερώσει για τους συμμετέχοντες ?

ps
Θα έχει και ζογκλέρ, μάγους, καρουζέλ και άλλα happening ή όλο όπλα θα βλέπουμε ;;;
Κυργιας μαλλον οχι Τουρις το ιδιο,Θα ειναι ομως ο Μπαμπης απο τα φαρσαλα με τον απιστευτο χαλβα Και ο Φιλος μου ο Καννελος απο τον δομοκο τυρεμπορας εχει πολυ καλο κατικι ,περιπτερο 678 ,Για οποιον ερθει θα ειμαι εκει ντυμενος τσολιας
 
Κυργιας μαλλον οχι Τουρις το ιδιο,Θα ειναι ομως ο Μπαμπης απο τα φαρσαλα με τον απιστευτο χαλβα Και ο Φιλος μου ο Καννελος απο τον δομοκο τυρεμπορας εχει πολυ καλο κατικι ,περιπτερο 678 ,Για οποιον ερθει θα ειμαι εκει ντυμενος τσολιας
Πάλι φορτωμένοι θα φύγουμε.
 
Back
Top