Ένδυση

Παράπλευρη ωφέλεια! Σου κάνει καλό εκτός των άλλων και στην τσέπη...
Το πέταξα πριν 15 χρόνια και (όλα τα υπόλοιπα δεν θα τα αναφέρω) σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς έχω γλυτώσει πάνω από 40.000 ευρώπουλα!!! Απίστευτο;;;
Απίστευτο ....είναι ,που δεν τα έχεις στην άκρη αυτά τα φράγκα‼️κάποτε που το είχα ένα εξάμηνο, τα έριχνα ....στην άκρη....μετά από λίγο τα έπαιρνα κ τα χαλαγα...θα μπορούσε κάλλιστα αυτό το α πόσο για τσιγάρα να λειτουργήσει σαν ομόλογό ....τσιγαρομολογο‼️δεν αποδίδει όμως το άτιμο....
 
Καλημέρα παιδιά ποιο ισοθερμικο μου συστήνεται για περπατιτο το θελω για περδικα
Εγώ Παναγιώτη δεν ξέρω από ισοθερμικά αλλά πήρα αυτό γιατί το σύστησαν κάποια παιδιά.
Είναι πανάκριβο ...
Το περιμένω ακόμα ...
Δεν ξέρω συμπεριφορά σε περπάτημα.

https://www.tradeinn.com/trekkinn/gr/icebreaker-260-tech-Στρώμα-βάσης/136879915/

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ένδυση.39/page-125#post-696341
 
Το καλύτερο υλικό είναι το επεξεργασμένο μαλλί για να μην τσιμπάει. Δεν υπάρχει καλύτερο υλικό. Βασίλη από ότι είδα, αυτό που ανέβασες είναι 100% μάλλινο. Πόσο έχει;
Αυτή η τιμή είναι με έκπτωση ...
Νομίζω ότι περισσότερο συμφέρει να αγοράσεις τις προβατίνες merino να τις κουρέψεις για το φανελάκι και μετά να τις φας αχαχαχα

Screenshot_2022-03-30-10-53-38-751_org.mozilla.firefox.jpg
 

Product description Icebreaker 260 Tech Base Layer​


An incredibly warm foundation for cold-weather layering from the ski hill to the snowshoe trail, the 260 Tech Long Sleeve Crewe features soft and breathable 100% merino wool jersey fabric.

A warmer version of icebreaker´s best-selling Oasis, the 260 Tech offers ample insulation and naturally resists odors.

Gusseted underarms, backward set side seams and offset shoulder seams improve range of motion and prevent chafing.

Inspired by nature, icebreaker harnesses the performance qualities of natural fibers to offer an alternative to clothing based on petrochemical synthetics.

Merino is an annually renewable fiber that naturally resists odors, keeps you cool when it´s hot and warm when it´s not, and lets your skin breathe for comfort all day, every day.

FEATURES:

Soft merino fibers that regulates body temperature in all weather conditions and resists odors.

Gusseted underarms for mobility and comfort.

Offset shoulder seams to prevent friction.

Flatlock seams to prevent friction.

Backward set side seams to prevent friction.

Benefits:100% Pure Merino.

Body temperature regulation.

Breathable.

Moisture wicking.

Odor resistant.

Warm when wet.

Biodegradable fiber.

Through merino wool Icebreaker is able to create a sustainable product.

Wool is a natural, durable and biodegradable product.

Icebreaker wool is obtained following ethical criteria and is part of the ZQ program that ensures that farmers take care of the sheep and the land they inhabit.
 
Καλημέρα παιδιά ποιο ισοθερμικο μου συστήνεται για περπατιτο το θελω για περδικα
Δεν έχω κυνηγήσει πέρδικα αλλά από βίντεο που έχω δει, πρόκειται για απαιτητικό κυνήγι ως προς τη σωματική καταπόνηση. Στις περιπτώσεις αυτές δεν συστήνεται το ισοθερμικό, διότι προκαλεί έντονη εφίδρωση, που τελικά δυσχεραίνει το κυνήγι. Ακόμα και αν χρησιμοποιηθεί στην αρχή του κυνηγίου (αν έχει πολύ κρύο το πρωί), θα πρέπει μετά να αντικατασταθεί. Τα ισοθερμικά ρούχα συστήνονται για στατικό κυνήγι / δραστηριότητα.

Σε κάθε περίπτωση, εγώ έχω ισοθερμική μπούζα Odlo και παντελόνι North Face και είναι και οι δύο καταπληκτικές μάρκες, με πολύ καλά αποτελέσματα και αντοχή στον χρόνο.
 
Δεν έχω κυνηγήσει πέρδικα αλλά από βίντεο που έχω δει, πρόκειται για απαιτητικό κυνήγι ως προς τη σωματική καταπόνηση. Στις περιπτώσεις αυτές δεν συστήνεται το ισοθερμικό, διότι προκαλεί έντονη εφίδρωση, που τελικά δυσχεραίνει το κυνήγι. Ακόμα και αν χρησιμοποιηθεί στην αρχή του κυνηγίου (αν έχει πολύ κρύο το πρωί), θα πρέπει μετά να αντικατασταθεί. Τα ισοθερμικά ρούχα συστήνονται για στατικό κυνήγι / δραστηριότητα.

Σε κάθε περίπτωση, εγώ έχω ισοθερμική μπούζα Odlo και παντελόνι North Face και είναι και οι δύο καταπληκτικές μάρκες, με πολύ καλά αποτελέσματα και αντοχή στον χρόνο.
Αυτό που λες εχω ενα ισοθερμικο που υδρωνω και μετα δεν στεγνώνει και κρυώνω παρα πολυ το θέμα είναι να βρω ένα να στεγνώνει και να με κραταει ζεστό
 
Εγώ Παναγιώτη δεν ξέρω από ισοθερμικά αλλά πήρα αυτό γιατί το σύστησαν κάποια παιδιά.
Είναι πανάκριβο ...
Το περιμένω ακόμα ...
Δεν ξέρω συμπεριφορά σε περπάτημα.

https://www.tradeinn.com/trekkinn/gr/icebreaker-260-tech-Στρώμα-βάσης/136879915/

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ένδυση.39/page-125#post-696341
Φαινεται πολυ καλο αλλα πολυ τσιμπημένη η τιμη
 
Έτσι λένε αλλά περισσότερο το πήρα για στατικό κυνήγι.

Μόνο τσιμπημένη ;;; ... 100 ευρώ είναι η κανονική.
Νομίζω υπάρχουν και φθηνότερα που κάνουν δουλειά...Είχα πάρει ένα όταν πήγα κάποτε στην Κορέα για μια παραλαβή.Το 2016 νομίζω 35 ευρώ (περίπου) , ισοθερμικό πάνω κάτω, και ήταν καλό...ακόμα το έχω...
 
Αυτή η τιμή είναι με έκπτωση ...
Νομίζω ότι περισσότερο συμφέρει να αγοράσεις τις προβατίνες merino να τις κουρέψεις για το φανελάκι και μετά να τις φας αχαχαχα

View attachment 45554
Τι λες αρε....φτιάχνεις ένα σιπσκιν δερμάτινο‼️‼️‼️IMG_20220330_114352.jpg
 
Καλημέρα παιδιά ποιο ισοθερμικο μου συστήνεται για περπατιτο το θελω για περδικα
Γνώμη μου είναι, ότι στην πέρδικα, δεν χρειαζεσαι ισοθερμικό, από άποψη ζεστασιάς μιλάω. Η κίνηση στο βουνό, δεν σε αφήνει να κρυώσεις, μετά το πρώτο τέταρτο. Αν θες για τον ιδρώτα, μπορείς να βρεις και απλά ρούχα αναπνέοντα.
 
Back
Top