Ένδυση

Μεγειά!!!
κι εσύ σαν και μένα είσαι, άντρα θέλω τώρα τονε θέλω...

Αλλά αν το παράγγειλες με ΕΛΤΑ προετοιμάσου για 3-4 βδομάδες
Τα ξέρω τα χαμπέρια, ρούχα σε έκπτωση μόνο αυτά για νάνους ή για γίγαντες :)
Το πολύ πολύ να πάρω δεύτερο σαν εσένα ;)

Με ελτα ναι, αλλά δεν πειράζει ...
 
Το νάυλον καλύτερα να λείπει... Οποιος αντέχει, μόνο μαλλί, δεν χρειάζεται και να ξύνεσαι:D
Θεόδωρε το μαλλί 100% μόνο σε ύφασμα jersey υπάρχει και ειναι πολύ βαρύ με μικρή ελαστικότητα και αντοχή, όταν είναι σε πλέξη terry ( πετσέτα), το ναυλον σε 20% περίπου ειναι στο κέντρο όχι στην επιφάνεια, και προσφέρει μεγάλη αντοχή και ελαστικότητα, και με το μισό συνολικά βάρος την ίδια θερμομόνωση και καλό αερισμό. Πέρα από τα υλικά, πολύ σημαντική είναι πάντοτε η πλέξη, το είδος του υφάσματος.
 
Το χτύπησα ... σιγά μην περιμένω ... ;)
View attachment 44251
Καλορίζικο και καλοφόρετο!. Κρίμα που δεν με άκουσες και δεν πήρες Larg, αλλά δεν πειράζει, θα πάρεις και άλλο σαν εμένα, εγώ που είμαι FULL XL και πάλι μου έπεσε μεγάλο και στο σώμα και στα χέρια παρόλο μου έχω μεγάλα άκρα!. Το φόρεσα στο Νευροκόπι και όχι μόνο, με θερμοκρασίες κάτω του μηδενός!. Στο στατικό κυνήγι είναι άπαιχτο!, στο περπατητό θα βγάζεις ρούχα σαν τον Βέγγο στην ταινία που τον ακολουθούσαν οι ασφαλίτες :D όσο και να ιδρώσεις δεν μυρίζει, δεν κρατά τον ιδρώτα, δεν γαργαλάει, είναι ελαστικό!. Γενικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! τα σπάει!. Εγώ όπως είπε και ο Παντελής μόλις βάλει Larg, το βούτηξα!. Τα Ισοθερμικά μπροστά του είναι για γέλια!. Θα το δείς μόλις το φορέσεις!. Το εφαρμοστό νομίζω πως έχει να κάνει με τον εγκλωβισμό του αέρα στο σώμα, πάντως εάν σου πέσει μεγάλο, με μια καλή μοδίστρα και με ένα κοπτοράπτη, στο κάνει όπως θές.
 
Καλορίζικο και καλοφόρετο!. Κρίμα που δεν με άκουσες και δεν πήρες Larg, αλλά δεν πειράζει, θα πάρεις και άλλο σαν εμένα, εγώ που είμαι FULL XL και πάλι μου έπεσε μεγάλο και στο σώμα και στα χέρια παρόλο μου έχω μεγάλα άκρα!. Το φόρεσα στο Νευροκόπι και όχι μόνο, με θερμοκρασίες κάτω του μηδενός!. Στο στατικό κυνήγι είναι άπαιχτο!, στο περπατητό θα βγάζεις ρούχα σαν τον Βέγγο στην ταινία που τον ακολουθούσαν οι ασφαλίτες :D όσο και να ιδρώσεις δεν μυρίζει, δεν κρατά τον ιδρώτα, δεν γαργαλάει, είναι ελαστικό!. Γενικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! τα σπάει!. Εγώ όπως είπε και ο Παντελής μόλις βάλει Larg, το βούτηξα!. Τα Ισοθερμικά μπροστά του είναι για γέλια!. Θα το δείς μόλις το φορέσεις!. Το εφαρμοστό νομίζω πως έχει να κάνει με τον εγκλωβισμό του αέρα στο σώμα,
Ήθελα να σας ακούσω αλλά δεν αντέχω το περίμενε ...
Θα το δοκιμάσω φίλε ... θα μπορούσα να πάρω το large στα 90 αλλά το θεώρησα υπερβολή για ένα φανελάκι :)
Όχι ότι τα 70 δεν είναι πολλά, αλλά μεγάλωσα και δεν το αντέχω πλέον το κρύο.
Το καλό είναι ότι με κάτι λεπτά γάντια swedteam, λεπτό σκούφο sitka, λεπτό παντελόνι pinewood και σχετικά λεπτό μπουφάν (stop.gr) :) που αγόρασα πέρσι, φέτος ευχαριστήθηκα κυνήγι και ζεστασιά !!!
Θα δοκιμάσω και αυτό και βλέπουμε ... στην τελική παίρνουμε και το large της προσφοράς.
Σφυρίξτε μόλις βγει ..
Εξάλλου, δεν έχουμε πολικές θερμοκρασίες στην Βοιωτία-Φωκίδα, άλλος ένας λόγος που προτίμησα το XL.
Ακόμα ένας ότι δεν είμαι ποτέ τελείως στατικός για ώρα ...
πάντως εάν σου πέσει μεγάλο, με μια καλή μοδίστρα και με ένα κοπτοράπτη, στο κάνει όπως θές.
Η μάνα μου είναι μοδίστρα ;)

Ευχαριστώ παίδες ...
 
Last edited:
Ήθελα να σας ακούσω αλλά δεν αντέχω το περίμενε ...
Θα το δοκιμάσω φίλε ... θα μπορούσα να πάρω το large στα 90 αλλά το θεώρησα υπερβολή για ένα φανελάκι :)
Όχι ότι τα 70 δεν είναι πολλά, αλλά μεγάλωσα και δεν το αντέχω πλέον το κρύο.
Το καλό είναι ότι με κάτι λεπτά γάντια swedteam, λεπτό σκούφο sitka, λεπτό παντελόνι pinewood και σχετικά λεπτό μπουφάν (stop.gr) :) που αγόρασα πέρσι, φέτος ευχαριστήθηκα κυνήγι και ζεστασιά !!!
Θα δοκιμάσω και αυτό και βλέπουμε ... στην τελική παίρνουμε και το large της προσφοράς.
Σφυρίξτε μόλις βγει ..
Εξάλλου, δεν έχουμε πολικές θερμοκρασίες στην Βοιωτία-Φωκίδα, άλλος ένας λόγος που προτίμησα το XL.

Η μάνα μου είναι μοδίστρα ;)

Ευχαριστώ παίδες ...
Έτσι και εγώ.... δεν το αντέχω πλέον το κρύο, πάντως πιστεύω ότι και με αυτό, το κρύο θα είναι μια ανάμνηση! Τον σκούφο από που τον αγόρασες? Με ενδιαφέρει να πάρω και εγώ έναν τέτοιο!
 
Είχα βρει σε μια αποθήκη Καρδίτσα....πουλόβερ γερμανικού στρατού,φουλ μαλλινο-θεοβαρο 38€ δεν το πήρα....μεγάλη παπάρια‼️
Εγώ που έχω χάσει όλες τι μάλλινες φανέλες μου τι να πω ?
Μάλλον Καρδίτσα πρέπει να είναι ... τις έχει σουφρώσει ο πατέρας μου.
Πανηγυρτζίδικες, ... αλλά 100% μαλλί έγραφαν ... δεν ήταν φθηνές ειδικά οι λεπτές.
 
Έτσι και εγώ.... δεν το αντέχω πλέον το κρύο, πάντως πιστεύω ότι και με αυτό, το κρύο θα είναι μια ανάμνηση! Τον σκούφο από που τον αγόρασες? Με ενδιαφέρει να πάρω και εγώ έναν τέτοιο!
https://www.naturwerk-shop.de/en-us...itka-dakota-windstopper-beanie?number=SW10497

δες τι άλλο έχει ..
https://www.naturwerk-shop.de/en-us/clothing/hats-caps/

επίσης κοίτα και αυτό ... πολύ χοντρό για εμένα ...
https://www.naturwerk-shop.de/en-us...0/sitka-fanatic-ws-beanie?c=46&number=SW10009
 
Last edited:
Ωραίο καπέλο αυτό τα ακριβό! Θα πάρω το ένα από τα δύο, αυτό που έχεις εσύ τι λέει στο κρύο?
 
Ωραίο καπέλο αυτό τα ακριβό! Θα πάρω το ένα από τα δύο, αυτό που έχεις εσύ τι λέει στο κρύο?
Ότι είναι μέσα στον σκούφο δεν κρυώνει ... μέχρι -5 βαθμούς είναι δοκιμασμένο ...
Το σαγόνι θα σου πέσει αλλά το κεφάλι θα είναι ζεστό.

Το σημαντικό είναι ότι δεν καταλαβαίνεις τίποτα και από αέρα.
 
Έτσι και εγώ.... δεν το αντέχω πλέον το κρύο, πάντως πιστεύω ότι και με αυτό, το κρύο θα είναι μια ανάμνηση! Τον σκούφο από που τον αγόρασες? Με ενδιαφέρει να πάρω και εγώ έναν τέτοιο!
Mανώλη στο πολύ κρύο για στατικό κυνήγι εγώ φοράω αυτό:

https://www.decathlon.com.gr/el/-/1...0d186592a83fa84bca8eddbdf2500&objectID=333424

Ηδονή...
 
Ότι είναι μέσα στον σκούφο δεν κρυώνει ... μέχρι -5 βαθμούς είναι δοκιμασμένο ...
Το σαγόνι θα σου πέσει αλλά το κεφάλι θα είναι ζεστό.

Το σημαντικό είναι ότι δεν καταλαβαίνεις τίποτα και από αέρα.
Ωραία, τότε το φθηνότερο σαν το δικό σου θα με καλύψει γιατί τις κρύες ημέρες φοράω από μέσα και μπαλακλάβα!
 
Παντελή, ωραίο φαίνεται!, οι τρίχες δεν γαργαλάνε? το κεφάλι δεν ανάβει? (Ιδρώνει) με τόσο μαλλί? Το σκιάδιο με τι στερεώνετε στο κούτελο?
οχι, ούτε γαργαλάει, ούτε ιδρώνεις αν έχει όντως κρύο. Φαντάσου να βγεις από το αμάξι στο βουνό κατά τις 5 το πρωί με θερμοκρασίες παγετού και να ξυρίζει ο Βοριάς, ε εκεί όταν το φορέσεις θα καταλάβεις γιατί σου μιλάω για ηδονή...
Αν ζεστάνει στην πορεία ο καιρός το ρίχνεις στο σακίδιο...
Το σκιάδιο δεν κατεβαίνει, είναι μόνιμα κολλημένο επάνω
 
Ότι είναι μέσα στον σκούφο δεν κρυώνει ... μέχρι -5 βαθμούς είναι δοκιμασμένο ...
Το σαγόνι θα σου πέσει αλλά το κεφάλι θα είναι ζεστό.

Το σημαντικό είναι ότι δεν καταλαβαίνεις τίποτα και από αέρα.
Εγώ έχω ένα με μόνο τα μάτια έξω‼️ σπαστικό....δεν σ'αφήνει να καπνίσεις‼️αλλλλλλα ζζζζζζζεστο‼️
 
οχι, ούτε γαργαλάει, ούτε ιδρώνεις αν έχει όντως κρύο. Φαντάσου να βγεις από το αμάξι στο βουνό κατά τις 5 το πρωί με θερμοκρασίες παγετού και να ξυρίζει ο Βοριάς, ε εκεί όταν το φορέσεις θα καταλάβεις γιατί σου μιλάω για ηδονή...
Αν ζεστάνει στην πορεία ο καιρός το ρίχνεις στο σακίδιο...
Το σκιάδιο δεν κατεβαίνει, είναι μόνιμα κολλημένο επάνω
Σε ευχαριστώ!
 
Εγώ έχω ένα με μόνο τα μάτια έξω‼️ σπαστικό....δεν σ'αφήνει να καπνίσεις‼️αλλλλλλα ζζζζζζζεστο‼️
Παράπλευρη ωφέλεια! Σου κάνει καλό εκτός των άλλων και στην τσέπη...
Το πέταξα πριν 15 χρόνια και (όλα τα υπόλοιπα δεν θα τα αναφέρω) σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς έχω γλυτώσει πάνω από 40.000 ευρώπουλα!!! Απίστευτο;;;
 
Back
Top