Πλαγιόκαννο

Bλητικώς, το μόνο σίγουρο, είναι πως το "ταπεινό" και πάμφθηνο Baikal-άκι δεν έχει να ζηλέψει τίποτις απολύτως σε σύγκριση και με το πιο ακριβό χειροποίητο δίκαννο του πλανήτη (είτε τωρινό, είτε παλαιό)...!!!
Αλλά πέραν τούτου, εγώ προσωπικά, ως οπλόφιλος, βλέπω τα όπλα (δίκαννα κυρίως) πέρα από τον καθαρά χρηστικό τους ρόλο... Δεν τα βλέπω, δηλαδή, σαν απλά "εργαλεία" για το κυνήγι ή το σκοπευτήριο... Τα βλέπω κυρίως απ' την αισθητική τους σκοπιά... Εάν δηλαδή ικανοποιούν την δική μου αισθητική... Το δικό μου γούστο... Εάν και κατά πόσο με "γοητεύουν" ως προς την εμφάνισή τους... Έτσι λοιπόν, ένα κομψό και φινετσάτο δίκαννο με λεπτή σιλουέτα κι όμορφα ξύλα, ας είναι κι εντελώς ασκάλιστο, είναι αυτομάτως αρεστό ή/και ποθητό στα δικά μου μάτια... Άλλωστε, περί ορέξεως...
Α! Να μην ξεχάσω να αναφέρω και το έτερο ποιοτικό χαρακτηριστικό που είναι το καλό ζύγισμα του καλού όπλου, δηλαδή η αίσθηση που σού δίνει βαστώντας το στα χέρια και επωμίζοντάς το... Αυτό σίγουρα δεν θα το βρεις στο φθηνό Baikal, αλλά μόνον στα ακριβότερα κομμάτια...
Όπως όλα τα όπλα κάνουν μπαμ , έτσι και οι γυναίκες το έχουν στο ίδιο σημείο . Προτιμούνται οι όμορφες.
 
Bλητικώς, το μόνο σίγουρο, είναι πως το "ταπεινό" και πάμφθηνο Baikal-άκι δεν έχει να ζηλέψει τίποτις απολύτως σε σύγκριση και με το πιο ακριβό χειροποίητο δίκαννο του πλανήτη (είτε τωρινό, είτε παλαιό)...!!!
Αλλά πέραν τούτου, εγώ προσωπικά, ως οπλόφιλος, βλέπω τα όπλα (δίκαννα κυρίως) πέρα από τον καθαρά χρηστικό τους ρόλο... Δεν τα βλέπω, δηλαδή, σαν απλά "εργαλεία" για το κυνήγι ή το σκοπευτήριο... Τα βλέπω κυρίως απ' την αισθητική τους σκοπιά... Εάν δηλαδή ικανοποιούν την δική μου αισθητική... Το δικό μου γούστο... Εάν και κατά πόσο με "γοητεύουν" ως προς την εμφάνισή τους... Έτσι λοιπόν, ένα κομψό και φινετσάτο δίκαννο με λεπτή σιλουέτα κι όμορφα ξύλα, ας είναι κι εντελώς ασκάλιστο, είναι αυτομάτως αρεστό ή/και ποθητό στα δικά μου μάτια... Άλλωστε, περί ορέξεως...
Α! Να μην ξεχάσω να αναφέρω και το έτερο ποιοτικό χαρακτηριστικό που είναι το καλό/ευχάριστο ζύγισμα του καλού όπλου, δηλαδή η ευχάριστη αίσθηση που σού δίνει βαστώντας το στα χέρια και επωμίζοντάς το... Αυτό σίγουρα δεν θα το βρεις στο φθηνό Baikal και σε άλλα παρόμοια, αλλά μόνον στα ακριβότερα, προσεγμένα στην λεπτομέρεια κομμάτια... Και σημειωτέον, πως το καλό ζύγισμα ενός όπλου, στην πράξη/χρήση, αυτομάτως μετατρέπεται σε καλή εργονομία και σε ευχρηστία... Πράγματα ιδιαιτέρως σημαντικά - καταλυτικά θα έλεγα - κατά τη σκόπευση...
.shake hands.:)... συμφωνώ ...αλλά άμα θες πας τη μπαικάλα , στο Φουστάνο του και στο κάνει από έτσι - έτσι...

1648153261873.jpeg

και από έτσι..

1648153316479.jpeg

έτσι..

1648153466462.jpeg

Υ.Γ ...και πάλι πιο φθηνά θα σου ρθει!...αφού θες σιλουέτα - πιρουέτα!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
.shake hands.:)... συμφωνώ ...αλλά άμα θες πας τη μπαικάλα , στο Φουστάνο του και στο κάνει από έτσι - έτσι...

View attachment 45152

και από έτσι..

View attachment 45153

έτσι..

View attachment 45154

Υ.Γ ...και πάλι πιο φθηνά θα σου ρθει!...αφού θες σιλουέτα - πιρουέτα!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αυτά τα Αγγλέ κοντάκια μου την σπάνε ... (στο μάτι).
Σαν ευνουχισμένα είναι.

Κάπτεν τι λες ;;; beer
 
Όπως όλα τα όπλα κάνουν μπαμ , έτσι και οι γυναίκες το έχουν στο ίδιο σημείο . Προτιμούνται οι όμορφες.
Το θέμα είναι και λίγο η αίσθητικη αλλά ως ένα όριο δεν θα κάνεις το ίδιο μπαμ με τη Μπελούτσι και το ίδιο με τη Βασιλειάδου με τη πρώτη θα πολυβολείς και με τη δεύτερη καθε μπαμ και εμπλοκή
 
Το θέμα είναι και λίγο η αίσθητικη αλλά ως ένα όριο δεν θα κάνεις το ίδιο μπαμ με τη Μπελούτσι και το ίδιο με τη Βασιλειάδου με τη πρώτη θα πολυβολείς και με τη δεύτερη καθε μπαμ και εμπλοκή
...ε' είπαμε να χτίσουμε με υλικά οχι με μπάζα...βάστα!!!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
.shake hands.:)... συμφωνώ ...αλλά άμα θες πας τη μπαικάλα , στο Φουστάνο του και στο κάνει από έτσι - έτσι...

View attachment 45152

και από έτσι..

View attachment 45153

έτσι..

View attachment 45154

Υ.Γ ...και πάλι πιο φθηνά θα σου ρθει!...αφού θες σιλουέτα - πιρουέτα!!!
Μπορει μετά να έγινε πιο κομψό, καλοζυγισμενο κλπ, αλλά εμένα μου αρεσει όπως ήταν πριν........
Αν σε κάποιον δεν αρέσει ένα οπλο έτσι όπως δείχνει, καλυτερα να αγοράσει κάποιο άλλο.....
Αλλά για εμενα τα κυνηγετικά όπλα, ήταν, είναι, κ θα παραμείνουν εργαλεία, χωρίς να με "θαμπωνουν" στα μάτια,όσο πιο λιτά τόσο πιο ομορφα....
Να γιατί λέω ότι δεν υπάρχει όμορφο κ άσχημο όπλο, η όμορφη κ ασχημη γυναίκα, όλα θέμα γουστου.....
 
Μπορει μετά να έγινε πιο κομψό, καλοζυγισμενο κλπ, αλλά εμένα μου αρεσει όπως ήταν πριν........
Αν σε κάποιον δεν αρέσει ένα οπλο έτσι όπως δείχνει, καλυτερα να αγοράσει κάποιο άλλο.....
Αλλά για εμενα τα κυνηγετικά όπλα, ήταν, είναι, κ θα παραμείνουν εργαλεία, χωρίς να με "θαμπωνουν" στα μάτια,όσο πιο λιτά τόσο πιο ομορφα....
Να γιατί λέω ότι δεν υπάρχει όμορφο κ άσχημο όπλο, η όμορφη κ ασχημη γυναίκα, όλα θέμα γουστου.....
.shake hands.;)...Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Το παν είναι να την βρίσκει κανείς!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
.shake hands.;)...Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Το παν είναι να την βρίσκει κανείς!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Το γελάς??????

Ετσι όπως πάμε σε λίγο ουτε αλευρι να ανοίξουμε φυλλο για την κολοκυθοπιτα δεν θα υπάρχει......sarcastic.

ΥΓ Γαμω τα οπλα μην τους βάλω φωτιά κ τα κάψω....
Τα κυνηγια έχουμε χάσει Ιωαννηηηηηηηηη
 
Το γελάς??????

Ετσι όπως πάμε σε λίγο ουτε αλευρι να ανοίξουμε φυλλο για την κολοκυθοπιτα δεν θα υπάρχει......sarcastic.

ΥΓ Γαμω τα οπλα μην τους βάλω φωτιά κ τα κάψω....
Τα κυνηγια έχουμε χάσει Ιωαννηηηηηηηηη
...ναι ρε συ Τάσο! αυτό...τα κυνήγια ρε γαμώτο!!!....:(
 
.shake hands.:)... συμφωνώ ...αλλά άμα θες πας τη μπαικάλα , στο Φουστάνο του και στο κάνει από έτσι - έτσι...

View attachment 45152

και από έτσι..

View attachment 45153

έτσι..

View attachment 45154

Υ.Γ ...και πάλι πιο φθηνά θα σου ρθει!...αφού θες σιλουέτα - πιρουέτα!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
δεν ξέρω για το δικαννάκι τι παίζει, αλλά η ζυγαριά είναι εγγύηση!!! SF-400 και ζυγίζεις τα πάντα με ακρίβεια!!! το μόνο που χρειάζεσαι είναι 2 μπαταριούλες ΑΑ και καθάρισες.....
 
Μπορει μετά να έγινε πιο κομψό, καλοζυγισμενο κλπ, αλλά εμένα μου αρεσει όπως ήταν πριν........
Αν σε κάποιον δεν αρέσει ένα οπλο έτσι όπως δείχνει, καλυτερα να αγοράσει κάποιο άλλο.....
Αλλά για εμενα τα κυνηγετικά όπλα, ήταν, είναι, κ θα παραμείνουν εργαλεία, χωρίς να με "θαμπωνουν" στα μάτια,όσο πιο λιτά τόσο πιο ομορφα....
Να γιατί λέω ότι δεν υπάρχει όμορφο κ άσχημο όπλο, η όμορφη κ ασχημη γυναίκα, όλα θέμα γουστου.....
Για αυτό ακριβως τον λόγο ο όμηρος δεν περιέγραψε ποτέ την ωραία ελενη
 
Back
Top