Ata Arms Team

Έχω και εγώ ένα μαϊμού Beretta...
View attachment 39268

Και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό...
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι είναι αυτό που κάνει κάποιον να βγαίνει σχεδόν καθημερινά και να μας λέει πόσο τρομερό τουφέκι έχει και σε τι καταπληκτική τιμή το πήρε....
Είναι σαν να προσπαθεί να επιβεβαιωσει την επιλογή του....
Υπάρχουν άτομα που έχουν οπλαρες, τα οποία δεν βγαίνουν συνεχώς να μας λένε τι φοβερο όπλο έχουν.... μάλλον τους αρκεί που το έχουν και δεν χρειάζονται επιβεβαίωση....
Κουβέντα κάνουμε, απόψεις λέμε, σεβαστές πρέπει να γίνονται.
Σου έχω εξηγήσει το γιατί...Και απαντώ διότι φωτογραφιζεις εμένα σε αυτά που λες.

Φυσικά υπάρχουν άτομα που έχουν οπλαρες και δεν το λένε διότι είναι δεδομένο.

Εγώ το λέω διότι θέλω να βοηθήσω συναδέλφους που δεν έχουν τα χρηματα να πάρουν μια οπλαρα από αυτές που λες ώστε να πάρουν ένα φθηνό και καλό όπλο.

Και το λέω διότι η εταιρία αυτή δεν έχει την φήμη που έχουν οι οπλαρες και δεν είναι μια διάσημη εταιρια στην Ελλάδα.

Και αφού σου έχω εξηγήσει επανηλημενως και δεν θέλεις ή δεν μπορείς να καταλάβεις θα φροντίσω να μη βλέπεις τις δημοσιεύσεις μου.
 
Εγώ σε συμπαθώ πολύ και θέλω να βλέπω της δημοσιεύσεις σου.
Από κει και πέρα δικό σου θέμα αν αντέχεις η όχι αντίλογο.
Όπως βλέπεις είμαι εδώ και πάντα απαντώ αναλυτικά.

Όταν όμως απαντώ και λες ότι δεν καταλαβαίνεις το γιατί κάποιος μπορεί να λέει κάτι τότε δεν λες αλήθεια ή δεν αντιλαμβάνεσαι τι λέω.

Για πόσο λοιπόν νομίζεις ότι μπορώ να κάνω το ίδιο;

Δεν έχεις συμπάθεια.
Εμπάθεια λέγεται αυτο.

Να είσαι ειλικρινής.
 
Σου έχω εξηγήσει το γιατί...Και απαντώ διότι φωτογραφιζεις εμένα σε αυτά που λες.

Φυσικά υπάρχουν άτομα που έχουν οπλαρες και δεν το λένε διότι είναι δεδομένο.

Εγώ το λέω διότι θέλω να βοηθήσω συναδέλφους που δεν έχουν τα χρηματα να πάρουν μια οπλαρα από αυτές που λες ώστε να πάρουν ένα φθηνό και καλό όπλο.

Και το λέω διότι η εταιρία αυτή δεν έχει την φήμη που έχουν οι οπλαρες και δεν είναι μια διάσημη εταιρια στην Ελλάδα.

Και αφού σου έχω εξηγήσει επανηλημενως και δεν θέλεις ή δεν μπορείς να καταλάβεις θα φροντίσω να μη βλέπεις τις δημοσιεύσεις μου.
Έπιασα το sporting στα χέρια μου εχτές και μου άρεσε πάρα πολύ επηδη είχα το 686 ποιο παλιά είναι πολύ καλό θα το επέρνα άνετα σε αυτή την τιμή και με συγουρια σας λέω πως έχει καλύτερα ξύλα από το 686 που είχα εγώ
 
Έπιασα το sporting στα χέρια μου εχτές και μου άρεσε πάρα πολύ επηδη είχα το 686 ποιο παλιά είναι πολύ καλό θα το επέρνα άνετα σε αυτή την τιμή και με συγουρια σας λέω πως έχει καλύτερα ξύλα από το 686 που είχα εγώ
Δε φοβασαι που δεν εχει σφραγιδες? Αμα βαλεις στη καννη κανα φουρνελο και σου ανοιξει?.yel.
 
Έπιασα το sporting στα χέρια μου εχτές και μου άρεσε πάρα πολύ επηδη είχα το 686 ποιο παλιά είναι πολύ καλό θα το επέρνα άνετα σε αυτή την τιμή και με συγουρια σας λέω πως έχει καλύτερα ξύλα από το 686 που είχα εγώ
Ναι αυτό με τα ξύλα ισχύει.
Είναι ένα πολύ σημαντικό στοιχείο για την αγορά τέτοιων όπλων.
 
Δε καταλαβαίνω το να ανοίξει το όπλο που λένε όλοι γιατί δε φοβούνται μην ανοιξει καμία Ρεμ που έχουν ραγίσει ένα κάρο ασαλινες βάσεις τους και χωρίς φουρνελα που άμα δεν το έχεις δει και βάλεις φουρνελα μεσα θα μείνεις χωρίς πρόσωπο παρά θα ανοίξουν όλα τα τουρκικά επειδή άνοιξε ένα ίσως έχω δει ραγισμένες Ρεμί 2 και έχω ακούσει για πολλές ακόμη αυτό τι σημαίνει να μην την αγοράσω .Αν μου τύχει και μπορώ θα την αγορασω γιατί το 1/2/5/10 όπλα στις δεκάδες χιλιάδες δε λέει τίποτα .Ε τότε να μην οδηγούμε και αυτοκίνητα γιατί κάθε μέρα ανά το κόσμο σκοτώνονται καμία 500 άρια σε αυτοκινητιστικό.Εγω δεν προβληματίζομαι ούτε εξυψωνω αλλά ούτε και μειώνω κανένα όπλο λέω πραγματικά τι έχω διαπιστώσει και τι πιστεύω τώρα το αν γουστάρω τη χώρα κατασκευής του είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο ούτε τους στόχους γουστάρω αλλά το σαμπ κάι βολβό γαμανε όπως και το όπλο τους το caprinus.
 
Μην τρελαίνεστε, έχω κάνει ερώτηση στην ατα. Θα δούμε τι θα απαντήσουν.
Με την λογική των αμερικάνικων δεν συμφωνώ διότι η νομοθεσία είναι εντελώς διαφορετική και την γνωρίζετε.
Πέρα από αυτό δείτε χάλια
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-180#post-654428

Μερικά ποστ παρακάτω θα δείτε και την δική μου εκδοχή αλλά ... εκδοχή, όχι βεβαιότητα.

Με την λογική αυτή να μην τεστάρεται καμία κάνη που μπαίνει Ελλάδα βρε παιδιά.
Αφού αντέχουν στην Αμερική πχ της Benelli ... εεε θα αντέχουν και αυτές που εισάγονται σε προσφορά στην Ελλάδα.
Αντί να φωνάζουμε και να απαιτούμε καλύτερους ελέγχους σε ότι όπλο εισάγεται Ελλάδα φωνάζουμε για χαμηλότερες τιμές ανεξαρτήτως ποιότητας και ασφάλειας ;;;;
Οι άλλες χώρες μέλη της cip είναι μαλάκες ;;;
Εμείς οι έξυπνοι ;;;;
Μην τρελαθούμε τώρα.
Και βέβαια μας ενδιαφέρει η σχέση κόστους ποιότητας όχι όμως οποιασδήποτε ποιότητας, ειδικά όταν έχει να κάνει με ασφάλεια.
Αν δεν ενδιαφερόμουν να αγοράσω τούρκικο, δεν θα έγραφα σε αυτό το νήμα.

Άλλο Γιάννη να σου ραγίσει βάση και άλλο να ανοίξει η κάνη σαν γαρύφαλλο.
Οι βάσεις Rem ραγίζουν για πολύ συγκεκριμένο λόγο που έχω γράψει.

Οι σφραγίδες δεν μπαίνουν για πλάκα.
Και ένας από τους πολλούς λόγους που δεν αγόρασα αμερικάνικο είναι και αυτός.
 
Μην τρελαίνεστε, έχω κάνει ερώτηση στην ατα. Θα δούμε τι θα απαντήσουν.
Με την λογική των αμερικάνικων δεν συμφωνώ διότι η νομοθεσία είναι εντελώς διαφορετική και την γνωρίζετε.
Πέρα από αυτό δείτε χάλια
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-180#post-654428

Μερικά ποστ παρακάτω θα δείτε και την δική μου εκδοχή αλλά ... εκδοχή, όχι βεβαιότητα.

Με την λογική αυτή να μην τεστάρεται καμία κάνη που μπαίνει Ελλάδα βρε παιδιά.
Αφού αντέχουν στην Αμερική πχ της Benelli ... εεε θα αντέχουν και αυτές που εισάγονται σε προσφορά στην Ελλάδα.
Αντί να φωνάζουμε και να απαιτούμε καλύτερους ελέγχους σε ότι όπλο εισάγεται Ελλάδα φωνάζουμε για χαμηλότερες τιμές ανεξαρτήτως ποιότητας και ασφάλειας ;;;;
Οι άλλες χώρες μέλη της cip είναι μαλάκες ;;;
Εμείς οι έξυπνοι ;;;;
Μην τρελαθούμε τώρα.
Και βέβαια μας ενδιαφέρει η σχέση κόστους ποιότητας όχι όμως οποιασδήποτε ποιότητας, ειδικά όταν έχει να κάνει με ασφάλεια.
Αν δεν ενδιαφερόμουν να αγοράσω τούρκικο, δεν θα έγραφα σε αυτό το νήμα.

Άλλο Γιάννη να σου ραγίσει βάση και άλλο να ανοίξει η κάνη σαν γαρύφαλλο.
Οι βάσεις Rem ραγίζουν για πολύ συγκεκριμένο λόγο που έχω γράψει.

Οι σφραγίδες δεν μπαίνουν για πλάκα.
Και ένας από τους πολλούς λόγους που δεν αγόρασα αμερικάνικο είναι και αυτός.
Τα μπαικαλ εχουνε σφραγιδα μεσου ορου πιεσεων αλλα εχουνε τις πιο στιβαρες κανες για τα τουρκικα δε γνωριζω μια επωμηση τα ριχνω αλλα μεχρι εκει
 
Τα μπαικαλ εχουνε σφραγιδα μεσου ορου πιεσεων αλλα εχουνε τις πιο στιβαρες κανες για τα τουρκικα δε γνωριζω μια επωμηση τα ριχνω αλλα μεχρι εκει
Δεν έχω δει κανέναν να βάζει κινέζικο ρελέ διαρροής στο σπίτι του, με τα αυτοκόλλητα CE που τα κολλάνε μόλις ξεφορτώσει το κοντέινερ :)

Στην ασφάλεια πρέπει όλοι μας να είμαστε αμείλικτοι και όχι να υπάρχουν αντιπαραθέσεις.
Όταν δεν γνωρίζουμε ρωτάμε.
Αυτό έκανα.
Και μάλιστα την μαμά εταιρία, όχι τον Έλληνα αντιπρόσωπο.

Και βέβαια τα τούρκικα είναι φθηνά γι αυτά που προσφέρουν.
Αν είναι και ασφαλή είναι ευχής έργο.

Μην ξεχνάτε ότι στην Αγγλία, Γαλλία κτλ κάθε όπλο που εισάγεται ΤΕΣΤΑΡΕΤΑΙ στην τράπεζα δοκιμών τους !!!!!!!
Στην Αμερική μπορεί να μην τεστάρεται αλλά αν γίνει το μπαμ η ατα θα πάει ατα.

Και εμένα ποιος μου λέει ότι για να μειώσουν και άλλο το κόστος δεν τεστάρουν μια προς μια τις κάνες για Ελλάδα μιας και φτιάχνονται από τα ίδια μηχανήματα με τις Γαλλικές ;;;
Θα κάνετε μήνυση στην ατα στην Τουρκία αχαχαχχα

Μόλις η benelli μείωσε τις τιμές κατευθείαν βαφτίσαμε τα όπλα που εισάγονται προβληματικά ... μπορεί και να είναι.

Τους τούρκους δηλαδή τους εμπιστευόμαστε τυφλά ;;;

Γάλλοι, Άγγλοι, Αμερικάνοι έχουν δικές τους μεθόδους προστασίας του καταναλωτή ... Εμείς τι έχουμε ;;;; @@ έχουμε ....
 
Ε
Δεν έχω δει κανέναν να βάζει κινέζικο ρελέ διαρροής στο σπίτι του, με τα αυτοκόλλητα CE που τα κολλάνε μόλις ξεφορτώσει το κοντέινερ :)

Στην ασφάλεια πρέπει όλοι μας να είμαστε αμείλικτοι και όχι να υπάρχουν αντιπαραθέσεις.
Όταν δεν γνωρίζουμε ρωτάμε.
Αυτό έκανα.
Και μάλιστα την μαμά εταιρία, όχι τον Έλληνα αντιπρόσωπο.

Και βέβαια τα τούρκικα είναι φθηνά γι αυτά που προσφέρουν.
Αν είναι και ασφαλή είναι ευχής έργο.

Μην ξεχνάτε ότι στην Αγγλία, Γαλλία κτλ κάθε όπλο που εισάγεται ΤΕΣΤΑΡΕΤΑΙ στην τράπεζα δοκιμών τους !!!!!!!
Στην Αμερική μπορεί να μην τεστάρεται αλλά αν γίνει το μπαμ η ατα θα πάει ατα.

Και εμένα ποιος μου λέει ότι για να μειώσουν και άλλο το κόστος δεν τεστάρουν μια προς μια τις κάνες για Ελλάδα μιας και φτιάχνονται από τα ίδια μηχανήματα με τις Γαλλικές ;;;
Θα κάνετε μήνυση στην ατα στην Τουρκία αχαχαχχα

Μόλις η benelli μείωσε τις τιμές κατευθείαν βαφτίσαμε τα όπλα που εισάγονται προβληματικά ... μπορεί και να είναι.

Τους τούρκους δηλαδή τους εμπιστευόμαστε τυφλά ;;;

Γάλλοι, Άγγλοι, Αμερικάνοι έχουν δικές τους μεθόδους προστασίας του καταναλωτή ... Εμείς τι έχουμε ;;;; @@ έχουμε ....
Εμεις εχουμε ακρυβα φινετσατα οπλα και αν κατσει κονταμας κανεις απο τη πλατη δε το κατεβαζουμε αχαχαχαχαχα λογο κλαμπανιας
 
Ε
Εμεις εχουμε ακρυβα φινετσατα οπλα και αν κατσει κονταμας κανεις απο τη πλατη δε το κατεβαζουμε αχαχαχαχαχα λογο κλαμπανιας
Εδώ απαγορεύεται το αεροβόλο, θέλουμε και ραβδωτά πανάθεμά μας αχαχαχα

Ο καράφλας θέλει νομοθεσία να μας παίρνουν τα όπλα όταν δεν βγάζουμε άδεια, για να αυξήσει τα έσοδα με το έτσι γουστάρω.

Οι "οικωλόγοι" να στειρώνουμε όλα τα σκυλιά λες και αν στειρώναμε μόνο τα αρσενικά ή θηλυκά δεν θα γινόταν το ίδιο πράγμα, πέρα από το ότι είναι αδιανόητο και βάναυσο σαν ιδέα.

Ζούμε στην χώρα της μ@λακίας που πάει σύννεφο φίλε ...

Μακάρι να ήταν μόνο τα τούρκικα το πρόβλημα.
Παράγουμε καφέ, διακοπές και μ@λακία :) :) :)

Γι αυτό μας έχουν πάρει όλοι στο ψιλό.
 
Όντως υπάρχει ασχετοσύνη οπλοφοβια. Απαγορευεται το ραβδωτο αν δεν εισαι σκοπευτης, αλλα επιτρέπεται να εχεις πανισχυρο pcp διαμετρηματος 7,62 (+) που σκοτωνει αθορυβα απο τα 200μ. (+) . Unisex εποχη της ακρατης μαλακιας
 
Δεν έχω δει κανέναν να βάζει κινέζικο ρελέ διαρροής στο σπίτι του, με τα αυτοκόλλητα CE που τα κολλάνε μόλις ξεφορτώσει το κοντέινερ :)
Μπορει να βρεις σε κανα ακριβοπληρωμενο απο φορολογουμενους δημοσιο κτηριο
 
Μπορει να βρεις σε κανα ακριβοπληρωμενο απο φορολογουμενους δημοσιο κτηριο
Δεν νομίζω ότι υπάρχουν ρελέ διαρροής κινέζικα. :)
Έχω δει όμως με τα μάτια μου να κολλάνε αυτοκόλλητα CE σε προιόντα.

Ούτε λέω ότι οι κινέζοι δεν έχουν τεχνολογία !!!
Έχουν και μάλιστα υψηλού επιπέδου.

Κάποια προιόντα όμως είναι της πλάκας, εξού και οι τιμές.
 
Back
Top