Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλές οι μπεκάτσες αλλά να ετοιμαστούμε και για κανά κυνήγι με τουφεκιές.....

View attachment 37033
Καλοριχτα Κωστα . Τα περνω και εγω τα οσκαρ οταν δεν προλαβενο να γεμησω λογο δουλειας και παμε περπατιτο τσιχλας ετσι ξαφνηκα. Καλο φυσιγακι..terror..terror..terror.
 
Καλόριχτα φίλε μου!
Να είσαι καλά Χρήστο ευχαριστώ.

Καλοριχτα Κωστα . Τα περνω και εγω τα οσκαρ οταν δεν προλαβενο να γεμησω λογο δουλειας και παμε περπατιτο τσιχλας ετσι ξαφνηκα. Καλο φυσιγακι..terror..terror..terror.
Έτσι έχω ακούσει Τριαντάφυλλε. Πρώτη φορά τα παίρνω. Καθίσαμε και μιλήσαμε και λίγο με τον άνθρωπο και φαίνεται σοβαρός. Άκουσα και πολλά για πυρίτιδες που θα...λείψουν δυστυχώς από την ελληνική αγορά στο προσεχές μέλλον. Για να ψωνίσω πήγα αλλά πιάσαμε και την κυνηγοκουβέντα χαχαχχα
 
Να είσαι καλά Χρήστο ευχαριστώ.


Έτσι έχω ακούσει Τριαντάφυλλε. Πρώτη φορά τα παίρνω. Καθίσαμε και μιλήσαμε και λίγο με τον άνθρωπο και φαίνεται σοβαρός. Άκουσα και πολλά για πυρίτιδες που θα...λείψουν δυστυχώς από την ελληνική αγορά στο προσεχές μέλλον. Για να ψωνίσω πήγα αλλά πιάσαμε και την κυνηγοκουβέντα χαχαχχα
Το black diamond έχω ακούσει από τουλάχιστον 5 άτομα πλέον πολύ καλά λόγια.Σήμερα το καρτέρι ήταμ γεμάτο με ριγμένους φετινούς black diamond.
 
Το black diamond έχω ακούσει από τουλάχιστον 5 άτομα πλέον πολύ καλά λόγια.Σήμερα το καρτέρι ήταμ γεμάτο με ριγμένους φετινούς black diamond.
Με GM3 γεμισμένο...για να δούμε έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια......τουλάχιστον να τα μάζευαν...δείχνουμε το άσχημο πρόσωπο μας έτσι δυστυχώς.
 
Με GM3 γεμισμένο...για να δούμε έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια......τουλάχιστον να τα μάζευαν...δείχνουμε το άσχημο πρόσωπο μας έτσι δυστυχώς.
Καλά κάνεις και το αναφέρεις. Θα πω κι εγώ κάτι, δε με ενδιαφέρει το μπράβο, ούτε να δειχτώ. Φέτος είναι η πρώτη σεζόν που κυνηγώ αποκλειστικά με καραμπίνα. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο να μαζεύω όλους τους κάλυκες μου. Σπάνια να μου ξεφύγει ένας ή δύο, άμα είναι λιγάκι πυκνό και εκτοξευτεί μακριά. Λίγο να σου "κόβει" και το μάτι τον βρίσκει, δεν είναι τίποτα. Το αναφέρω για να δώσω το κίνητρο στους συναδέλφους να τους συλλέγουν. Ούτε δύσκολο είναι, ούτε χρονοβόρο και πιάνουν ελαχιστοτατο χώρο και βάρος στο γιλέκο.
 
Καλά κάνεις και το αναφέρεις. Θα πω κι εγώ κάτι, δε με ενδιαφέρει το μπράβο, ούτε να δειχτώ. Φέτος είναι η πρώτη σεζόν που κυνηγώ αποκλειστικά με καραμπίνα. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο να μαζεύω όλους τους κάλυκες μου. Σπάνια να μου ξεφύγει ένας ή δύο, άμα είναι λιγάκι πυκνό και εκτοξευτεί μακριά. Λίγο να σου "κόβει" και το μάτι τον βρίσκει, δεν είναι τίποτα. Το αναφέρω για να δώσω το κίνητρο στους συναδέλφους να τους συλλέγουν. Ούτε δύσκολο είναι, ούτε χρονοβόρο και πιάνουν ελαχιστοτατο χώρο και βάρος στο γιλέκο.
Έτσι ακριβώς γιατρέ, θέληση να υπάρχει.......
 
Καλά κάνεις και το αναφέρεις. Θα πω κι εγώ κάτι, δε με ενδιαφέρει το μπράβο, ούτε να δειχτώ. Φέτος είναι η πρώτη σεζόν που κυνηγώ αποκλειστικά με καραμπίνα. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο να μαζεύω όλους τους κάλυκες μου. Σπάνια να μου ξεφύγει ένας ή δύο, άμα είναι λιγάκι πυκνό και εκτοξευτεί μακριά. Λίγο να σου "κόβει" και το μάτι τον βρίσκει, δεν είναι τίποτα. Το αναφέρω για να δώσω το κίνητρο στους συναδέλφους να τους συλλέγουν. Ούτε δύσκολο είναι, ούτε χρονοβόρο και πιάνουν ελαχιστοτατο χώρο και βάρος στο γιλέκο.
Μπράβο σου Βασίλη...έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι μας
 
Με GM3 γεμισμένο...για να δούμε έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια......τουλάχιστον να τα μάζευαν...δείχνουμε το άσχημο πρόσωπο μας έτσι δυστυχώς.
Προχθές έβαλε ο Όσκαρ ανακοίνωση ότι έφερε και θα ξεκινήσει πάλι με γκράνουλαρ
 
Προχθές έβαλε ο Όσκαρ ανακοίνωση ότι έφερε και θα ξεκινήσει πάλι με γκράνουλαρ
Αρίστο ..ίδια πυρίτιδα είναι ..δεν νομίζω να κάνω λάθος...απλά πάει σε άλλη εταιρία ;).....GM3 Nobel - Granular Cheditte...αλλά Vectan και οι δύο....ρώτα και τον ..Oscar.
 
Καλά κάνεις και το αναφέρεις. Θα πω κι εγώ κάτι, δε με ενδιαφέρει το μπράβο, ούτε να δειχτώ. Φέτος είναι η πρώτη σεζόν που κυνηγώ αποκλειστικά με καραμπίνα. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο να μαζεύω όλους τους κάλυκες μου. Σπάνια να μου ξεφύγει ένας ή δύο, άμα είναι λιγάκι πυκνό και εκτοξευτεί μακριά. Λίγο να σου "κόβει" και το μάτι τον βρίσκει, δεν είναι τίποτα. Το αναφέρω για να δώσω το κίνητρο στους συναδέλφους να τους συλλέγουν. Ούτε δύσκολο είναι, ούτε χρονοβόρο και πιάνουν ελαχιστοτατο χώρο και βάρος στο γιλέκο.
Δεν σκύβουν όλοι,την έχουν πατήσει φαίνεται...
 
Καλά κάνεις και το αναφέρεις. Θα πω κι εγώ κάτι, δε με ενδιαφέρει το μπράβο, ούτε να δειχτώ. Φέτος είναι η πρώτη σεζόν που κυνηγώ αποκλειστικά με καραμπίνα. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα στο να μαζεύω όλους τους κάλυκες μου. Σπάνια να μου ξεφύγει ένας ή δύο, άμα είναι λιγάκι πυκνό και εκτοξευτεί μακριά. Λίγο να σου "κόβει" και το μάτι τον βρίσκει, δεν είναι τίποτα. Το αναφέρω για να δώσω το κίνητρο στους συναδέλφους να τους συλλέγουν. Ούτε δύσκολο είναι, ούτε χρονοβόρο και πιάνουν ελαχιστοτατο χώρο και βάρος στο γιλέκο.
Η συνήθεια που έγινε λατρεία.Πλέον, το χέρι πάει κατευθείαν σαν αστραπή πίσω και τα ρίχνει στο γιλεκό και γεμίζει τάκα τάκα.Πάλι καλά που άρχισες να τα μαζεύεις γιατί όταν πάμε μαζί θα νευρίαζα να έβλεπα τον άλλον να μην τα μαζεύει.Τι να κάνουμε παραξενέψαμε.....yel. Έτσι νευρίαζα και με τον πατέρα μου αλλά τα μαζεύει πλέον!
 
Δεν σκύβουν όλοι,την έχουν πατήσει φαίνεται...
Υπάρχει λύση έχω μαζί ένα εργαλείο που έχουν οι μηχανικοί με μαγνήτη στην άκρη πιανει μέχρι 4 κάλυκες έχω ρίξει πολύ γέλιο με τους δικούς μου γιατί τους μαζεύουμε πολλές φορές και σκύβουν εγώ σχεδόν όρθιος τουςτους τους τσιμπάω και πέφτει το πείραγμα συνεφο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top