Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αρίστο ..ίδια πυρίτιδα είναι ..δεν νομίζω να κάνω λάθος...απλά πάει σε άλλη εταιρία ;).....GM3 Nobel - Granular Cheditte...αλλά Vectan και οι δύο....ρώτα και τον ..Oscar.
Τα γέμιζε με γκράνουλαρ, αλλά λόγω ελλείψεως της εταιρείας,τα έβγαλε και μάλιστα το είχε πει και μπράβο του για αυτό,με mg3, και τώρα θα τα ξαναβγάλει με την παλιά του συνταγή, την γκράνουλαρ
 
Τα γέμιζε με γκράνουλαρ, αλλά λόγω ελλείψεως της εταιρείας,τα έβγαλε και μάλιστα το είχε πει και μπράβο του για αυτό,με mg3, και τώρα θα τα ξαναβγάλει με την παλιά του συνταγή, την γκράνουλαρ
έχεις δίκιο Αρίστο...ναι το είχε πει και αυτό τον τιμάει...απλά νομίζω πως άσχετα οτι έχουν άλλη ονομασία...βασικά πρόκειται για την ίδια πυρίτιδα....πάρτον ένα τηλ να σου πει ;)
 
έχεις δίκιο Αρίστο...ναι το είχε πει και αυτό τον τιμάει...απλά νομίζω πως άσχετα οτι έχουν άλλη ονομασία...βασικά πρόκειται για την ίδια πυρίτιδα....πάρτον ένα τηλ να σου πει ;)
Τις πυριτιδες τις γνωρίζω γιατί γεμίζω και μόνος μου, όσο για το αν είναι ίδιες,άσε μην ρωτάς ποτέ κατασκευαστές, ρώτα ιδιογομωτες από εκεί κάτι μπορεί να είναι σωστό, Όχι δεν είναι ίδιες,στο μάτι ναι,στην πράξη όχι,
 
έχεις δίκιο Αρίστο...ναι το είχε πει και αυτό τον τιμάει...απλά νομίζω πως άσχετα οτι έχουν άλλη ονομασία...βασικά πρόκειται για την ίδια πυρίτιδα....πάρτον ένα τηλ να σου πει ;)
Δεν είναι ίδιες η gm3 είναι γκρίζα και γκρανουλαρ ροζοασπρι
 
Ρε φίλε που τα έμαθες και αυτά ρε θηρίο ανημερο???? Είχα πάρει πρόπερσι να δοκιμάσω αλλά δεν........
Αν με ήξερες καλά δεν θα μου έκανες τέτοιες ερωτήσεις.... .yelling.
Δεν ξέρω όμως γιατί στο σάιτ του δεν βγάζει νουμερα σκαγιων ενώ τα έχει διαθέσιμα..
Μπορει κ αυτός με τον νέο νόμο που θέλουν να περασουν να έκανε κράτει η τα απλά τα σταμάτησε.....

Να και δυο παλιοί κενοι(δυστυχώς) κάλυκες του πατερα του....
IMG_20211204_111654.jpg
 
Είναι ιδέα μου ή καποιες πυριτιδες τις κανουν ολο και πιο προοδευτικές για να αγοραζει ο κοσμος περισσοτερη; sipe θελει παραπανω, τεκνα παραπάνω, η δε csb1 απο 1.65-1.70 εχει φτασει το 1.85 γρ. στα 32 γρ.
Οι πυρίτιδες έχουν αλλάξει...το όνομα παραμένει το ίδιο αλλά η χημική τους σύνθεση είναι άλλη...κάποια συστατικά τους έχουν απαγορευθεί για λόγους υγείας (καρκινογόνες ουσίες) κ.α. Αυτός είναι ο λόγος που λέμε οτι ένα φυσίγγι με ίδια πυρίτιδα δεν είναι το..ίδιο πια όπως παλιά....βέβαια αυτό είναι ευθύνη του κατασκευαστή να προσαρμόσει την δοδολογία της και τα υπόλοιπα στοιχεία του φυσιγγίου ώστε η απόδοση να μην αλλάξει αλλά....
 
Καλοριχτα Κωστα . Τα περνω και εγω τα οσκαρ οταν δεν προλαβενο να γεμησω λογο δουλειας και παμε περπατιτο τσιχλας ετσι ξαφνηκα. Καλο φυσιγακι..terror..terror..terror.
Τα Nitro είναι λίγο πιεσμένα ή είναι η ιδέα μου; Μου φαίνονται λίγο σκληρά με τη benelli. Ακαριαία σκοτώματα βέβαια.
 
Τα Nitro είναι λίγο πιεσμένα ή είναι η ιδέα μου; Μου φαίνονται λίγο σκληρά με τη benelli. Ακαριαία σκοτώματα βέβαια.
Τα νίτρο τα γέμιζε με d20 δεν μπορούσα να την καταλάβω παντός δεν τα γέμιζε με γκρανουλαρ. Και εμένα τα νίτρο δεν μου άρεσαν πολύ αίμα
 
Αρίστο ..ίδια πυρίτιδα είναι ..δεν νομίζω να κάνω λάθος...απλά πάει σε άλλη εταιρία ;).....GM3 Nobel - Granular Cheditte...αλλά Vectan και οι δύο....ρώτα και τον ..Oscar.
Καμια σχεση η μια με την αλλη ..πολυ ανωτερη η granular..η παλια gm3 ηταν οντος τρομερο υλικο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top