Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με ζέστη δεν ήταν ανυπόφορη η ανακρουση στο δικανο με τα 34αρια???
Υπάρχουν και τα "ιστορικά" neo velox" στα 33gr που τα ξέρουν και οι πέτρες και τουλάχιστον εγώ τα είχα/έχω σε μεγάλη εκτίμηση. Αλλά ακριβά για τσίχλα, όσο άγια και να είναι (η τσίχλα)...
 
Όχι φίλε,είχα αγοράσει δύο πακέτα και έριχνα στο δίκανο το πρώτο 32 γρ και το δεύτερο 34 γρ. Ε όλες με τα 32 έπεφταν με τα 34 έφευγαν σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Μου έκανε εντύπωση και βρήκα μια κούτα του σούπερ μάρκετ και τράβηξα ένα φυσέκι και είδα μεγάλα κενά. Ίσως να είναι αυτό που λες,να θέλει περισσότερο κρύο και λόγο ζέστης να άνοιγε η τουφεκιά.
Το 34άρι express το ρίχνουν κ αρκετοί ντόπιοι στο παπί σε Νο6 κυρίως...τυχαίο..;;
Τωρα που τα έβαε σε καφε κάλυκα,ελπίζω νσ μην αλλαξε κάτι στη συνταγή.
 
16823470-2B6C-4B42-B9EE-77E407DE8FCD.jpeg

Καλησπέρα στην ομάδα
Τα συγκεκριμενα ειναι πράσινα (express 34 no8)

Μονο στην δεντροτσιχλα το παίρνω γιατί στο περπατητό και απογευματινο τσίχλας χρόνια τώρα δουλεύω B&P No 9 και δεν το αλλαζω με τπτ
Στο γαλαξιδι που ημουν το προηγουμενο σκ επαθαν πλακα οσοι ηταν στο απογευματινο

Αλλα θεωρω οτι κάθε όπλο τα δουλεύει αλλιώς

Να τονίσω ότι τις δεντροτσιχλες τις κυνηγαω με πόντα φέρμα και πολύ περπάτημα
Απο κορυφη σε κορυφη και αθόρυβα
Στο συγκεκριμένο κυνήγι εγραψα 12 χιλιόμετρα με 147 ορόφους υψομετρική
Αλλιώς θέλει πολυ καλό πόστο που το βαριέμαι

Καλό απογευμα
 
Το 34άρι express το ρίχνουν κ αρκετοί ντόπιοι στο παπί σε Νο6 κυρίως...τυχαίο..;;
ΔΝΚ Δεν νομίζω Κώστα...

Τωρα που τα έβαλε σε καφε κάλυκα
Αν δεν το έλεγες πως ήταν καφε δεν θα το κοιταζα καλυτερα.. Το πέρασα για μαυρο..
Να τονίσω ότι τις δεντροτσιχλες τις κυνηγαω με πόντα φέρμα και πολύ περπάτημα
Δλδ περπατητο κ τουφεκας στο ξεπεταγμα?
Δυστυχώς δεν έχουμε τέτοια πουλια εδώ.. Μόνο τον Οκτώβρη αν δουμε καμια...
Καχύποπτα πουλια κ αυτα...
 
View attachment 36776

Καλησπέρα στην ομάδα
Τα συγκεκριμενα ειναι πράσινα (express 34 no8)

Μονο στην δεντροτσιχλα το παίρνω γιατί στο περπατητό και απογευματινο τσίχλας χρόνια τώρα δουλεύω B&P No 9 και δεν το αλλαζω με τπτ
Στο γαλαξιδι που ημουν το προηγουμενο σκ επαθαν πλακα οσοι ηταν στο απογευματινο

Αλλα θεωρω οτι κάθε όπλο τα δουλεύει αλλιώς

Να τονίσω ότι τις δεντροτσιχλες τις κυνηγαω με πόντα φέρμα και πολύ περπάτημα
Απο κορυφη σε κορυφη και αθόρυβα
Στο συγκεκριμένο κυνήγι εγραψα 12 χιλιόμετρα με 147 ορόφους υψομετρική
Αλλιώς θέλει πολυ καλό πόστο που το βαριέμαι

Καλό απογευμα
Συνάδελφε πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλύτερα.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-576#post-648579
 
Δε θα το έλεγα.. παλεύεται. Από τα 36 και μετά που χρησιμοποιώ στην Πέρδικα απο τον Οκτώβριο ε είναι λίγο σαν σεισμός αλλά πόσα φυσέκια να ρίξω σε ένα κυνήγι της Πέρδικας. Κάτι σεμι το χειμώνα ( Δεκέμβρη) λόγω ρουχισμού παλεύονται. Μια φορά τράβηξα μάγκνουμ και δε το ξανακάνω γιατί .sex hard.ο Δίας..
Μην γελάτε ρε παιδιά ...έκανα το μπαμ και βρέθηκα ανάσκελα και έβλεπα αστεράκια για κάνα δυλεπτο. Ήρθε ο ξάδελφος μου και με σήκωσε, μου λέει τα είδες όλα ε; Του λέω έχει πολλά αστέρια το σύμπαν ε; Μου λέει ποιο σύμπαν; άσε του λέω γυρίζουν όλα ,τόσα χρόνια πίναμε ,τέτοιο κεφάλι δεν έχω ξανακάνει! .sarcastic.
 
Για πείτε κάνα φυσιγγι για υγρασία κ νοτιαδουρες. Tordo κίτρινο;;
Απ' το Φλεβάρη του 2015 που το πρωτοέριξα έως και το Γενάρη του 2020 (γιατί πέρυσι δεν κυνηγήσαμε) σε νο8 αποκλειστικά δε μάσησε ποτέ σε κανένα καιρό. Ίσως το αγαπημένο μου τσιχλοφύσιγγο. Είχα κολλήσει τόσο που δεν άλλαζα ούτε το νούμερο σκαγίων. Τελευταία φορά είχα πάρει και ένα κουτάκι νο9 και είχα μείνει επίσης απόλυτα ευχαριστημένος. Δυστυχώς το έχουν φτάσει 7 ευρώ τώρα και δεν το φτάνω οικονομικά.
 
Απ' το Φλεβάρη του 2015 που το πρωτοέριξα έως και το Γενάρη του 2020 (γιατί πέρυσι δεν κυνηγήσαμε) σε νο8 αποκλειστικά δε μάσησε ποτέ σε κανένα καιρό. Ίσως το αγαπημένο μου τσιχλοφύσιγγο. Είχα κολλήσει τόσο που δεν άλλαζα ούτε το νούμερο σκαγίων. Τελευταία φορά είχα πάρει και ένα κουτάκι νο9 και είχα μείνει επίσης απόλυτα ευχαριστημένος. Δυστυχώς το έχουν φτάσει 7 ευρώ τώρα και δεν το φτάνω οικονομικά.
Το έχει ο σαλαπατας 6,5. Και ποιο ρίχνεις τώρα;
 
Για πείτε κάνα φυσιγγι για υγρασία κ νοτιαδουρες. Tordo κίτρινο;;
Ξεχασε το οπως το ειπες...
Ουτε καν...
Θα μαθεις και τα 12 Ευαγγελια,μαζι με τις πραξεις των Αποστολων απ' εξω σε ενα 2ωρο απογευματινο...
Για τους αλλους καιρους οκ,μια χαρα και τιμια...
 
Χθες γύρισα νωρίς σπίτι από τις ελιές γιατί μας έδιωξε η βροχή και είπα να πάω μια βόλτα για καμία τσίχλα. Πολλά πουλιά αλλά στα πυκνά και έφευγαν πολύ μπροστά. Έτσι άφησα στο γιλέκο τα 9αρακια και έβαλα Λάμπρο καφέ νούμερο 7 με αποτέλεσμα δύο θεαματικές μακρινές τουφεκιές. Αυτά τα φυσίγγια τα είχα πάρει πέρυσι αλλά δεν είχα την ευκαιρία να τα δοκιμάσω. Εννοείται ότι δεν αξίζει στην τσίχλα να ρίχνει κάνεις φυσίγγι 11 ευρώ το κουτί έτσι για δοκιμή τα πήρα.
 
Ούτε διαφήμιση κάνω, αλλά ούτε έχω και κανένα όφελος, ούτε κατηγορώ άλλους κατασκευαστές φυσιγγίων, απλά μίας και βρίσκομαι στο φόρουμ και η γνώμη και κάθε τι καλό έχουμε βρει, θέλω να σας το λέω,δεν σας είπα να πάρετε, αλλά η τιμή του προϊόντος είναι τέτοια που πρέπει να το βάλω εδώ να το δεί αυτός που θέλει,είναι κάτι φτηνό, καλό,και εδώ και 3-4 χρόνια το έχει στην ίδια τιμή με σήμερα, (Αβραμόπουλος, κατάστημα κυνηγετικών ειδών Αμαλιάδα,) κάλυκας Τ3φιόκι,616, βύσμα Καρδαρά μπαρούτι CSB1, δοκιμασμένο εδώ και λίγα χρόνια με τα καλύτερα αποτελέσματα,5.80€!!IMG_20210917_220822.jpgIMG_20211130_203722.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top