Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με αφορμή ότι έγινα κάτοχος μιας uricas 391 θα ήθελα πληροφορίες για την τοποθέτηση των κλίσεων ( φλατζών) και τις διαφορές μεταξύ των...
Οι δεξιές είναι οι dx οι αριστερές είναι οι sx.το νούμερο της πλαστικής που θα βάλεις στο κοντάκι θα βάλεις την αντίστοιχη μεταλλική μέσα στη τζαβετα αλλιώς κινδυνεύει η τζαβετα να στραβωσει.δηλαδη αν π.χ βάλεις στο κοντάκι την 65dx την ίδια θα βάλεις και μέσα.η 50 είναι η ψηλή κι η 65 η πιο χαμηλη
 
Οι δεξιές είναι οι dx οι αριστερές είναι οι sx.το νούμερο της πλαστικής που θα βάλεις στο κοντάκι θα βάλεις την αντίστοιχη μεταλλική μέσα στη τζαβετα αλλιώς κινδυνεύει η τζαβετα να στραβωσει.δηλαδη αν π.χ βάλεις στο κοντάκι την 65dx την ίδια θα βάλεις και μέσα.η 50 είναι η ψηλή κι η 65 η πιο χαμηλη
Ευχαριστώ πάρα πολύ evripidis, για την αμεσότητα, απο τη στιγμή που στην μια φλάντζα στην πάνω πλευρά έχειc-50-sx και στην κάτω c-65-dx και θέλω να βάλω την c-50-sx το νούμερο αυτό θα το βάλω προς την βάση του κοντακιου και η πλαστική το αντίστοιχο νούμερο θα κοιτάει την βάση του όπλου η του κοντακιου και τι εννοείς η 65 είναι η χαμηλή ευχαριστώ....
 
Last edited:

Φίλε ετσι πρέπει να είναι... κάνε πρώτα τεστ Τσόρτσιλ να δεις που παει η ντουφεκια σου..
Εγω αγόρασα τυχαία την 391 stonecoat και από το 2010 εως το 2018 ήταν με c -sx-50 εφευγαν όλα κατω αριστερά τα ντουφεκια δεν είχα και κάποιον να μου πει και τυχαία από το ίντερνετ διάβασα και το πάλεψα μόνος με κάποιος ίντερνετικους φίλους και πιστεύω πως 100% δεν έχω βρει αυτό που θα έφερνα από έναν κοντακα.. αποτέλεσμα είχα χάσει τοσα εύκολα πουλια όσα ο πληθυσμός της Ελλάδας.. και τώρα χάνω δεν λέω αλλά όχι τόσο εύκολα... φίλε ψαξτο το οπλο αξίζει πραγματικά.. και ένα άλλο μην ακούς τα τσοκ ο ένας ρίχνω με 3* η 4* π.χ φασσα εσυ θα δοκιμάσεις σε χαρτί τι βλέπεις τι θες.. απο πολλά όπλα έχει μαζεμένες ντουφεκιες.
 

Φίλε ετσι πρέπει να είναι... κάνε πρώτα τεστ Τσόρτσιλ να δεις που παει η ντουφεκια σου..
Εγω αγόρασα τυχαία την 391 stonecoat και από το 2010 εως το 2018 ήταν με c -sx-50 εφευγαν όλα κατω αριστερά τα ντουφεκια δεν είχα και κάποιον να μου πει και τυχαία από το ίντερνετ διάβασα και το πάλεψα μόνος με κάποιος ίντερνετικους φίλους και πιστεύω πως 100% δεν έχω βρει αυτό που θα έφερνα από έναν κοντακα.. αποτέλεσμα είχα χάσει τοσα εύκολα πουλια όσα ο πληθυσμός της Ελλάδας.. και τώρα χάνω δεν λέω αλλά όχι τόσο εύκολα... φίλε ψαξτο το οπλο αξίζει πραγματικά.. και ένα άλλο μην ακούς τα τσοκ ο ένας ρίχνω με 3* η 4* π.χ φασσα εσυ θα δοκιμάσεις σε χαρτί τι βλέπεις τι θες.. απο πολλά όπλα έχει μαζεμένες ντουφεκιες.
Ευχαριστώ και εσένα Νικόλα , σίγουρα θα κάνω και τα ανάλογα τέστ είδα και τα δικά σου ποστ.....
 
καλησπερα ομαδα ειμαι κατοχοσ A400 ULTRA LITE εμενα μου εφευγε η τουφεκια αριτερα περιπου 8εκατοστα το εφτιαξα μονοσ μου βαζοντασ 2 στροσησ μονοτικη τενια αριστερα εκει που παταη το κοντακη και ηταν οκ τωρα δεν ειναι και η καλυτερη λυση αλλα κανη δουλεια μεχρι να το φτιαξη καπιοσ ειδικοσ Θα ηθελα και την γνωμη σασ για το κοντακη τησ A400 ULTRA LITE γιατι δεν ειναι και τοσο καλο τη κανουμε σε αυτη την περιπτοση αλλο και σε πιον πιοσ ειναι αξιοπηστοσ σε αυτα ευχαριστο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top