Διάφορα μηνύματα

Υποχρεώσεις με το ΔΣ της ΚΣΕ κύριε Ιάκωβε; :cool:
Δεν καταλαβα το ερωτημα σου και την ειρωνια σου νεαρε..
Το τι κανω δεν σε αφορα καθολου.
Ειδα και τις αναρτησεις σου με το πνευμα που ενδεχομενως να ληφθει καπως.
Τωρα για τα περι παντελονιων ή κοτσια ή δεν ξερω τι αλλο θελεις να μου πεις, εισαι πολυ μικρος ακομα για να συνομιλω μαζι σου.
Παντοτε, προσπαθω να ειμαι κοσμιος σε οτι αναρτω και παντα με την αποψη μου.
Εσυ δυστυχως δεν εισαι..
 
Ιακωβε ισχύει αυτό; Γιατί αν ισχύει, δεν θεωρείς ότι θα έπρεπε να έχεις πάρει θέση σε όλο αυτό το μαναφούκι που γίνεται τόσους μήνες εδώ μέσα;
Αγαπητε Κυριακο,
Τις οποιες θεσεις μου ή αντιδρασεις μου τις εκφραζω εκει που πρεπει.
Ειναι φυσικο να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις σε ολα τα θεματα και σε πληροφορω οτι αντιδρασεις καταγεγραμμενες υπαρχουν πολλες οπως και διαφορετικες τοποθετησεις.
Στο φορουμ υπερθεματιζω η οχι καποιες θεσεις παντα με τροπο κοσμιο προσπαθοντας να περισωσω την ομονοια τις κυνηγετικης οικογενειας γιατι δυστυχως το διαιρει και βασιλευε ειναι ανεπτυγμενο στο ανωτατο σημειο.
Πρεπει να καταλαβουμε οτι το κυνηγι κτυπιεται απο ολους τους αντικυνηγοοικολογουντες
Φυσικα και εχουν γινει λαθη. Υπηρξαν και υπαρχουν αντιδρασεις σε καποια θεματα.
Ενδεχομενως κακοι χειρισμοι.
Εχουν γινει ομως και ενεργειες οπως θα επρεπε να γινουν. Να μην ειμαστε μηδενιστες.
 
Αυτή η υπεροψία σας θα σας φάει. Εγώ δεν είμαι απλά ένας μικρός. Είμαι ένας ελάχιστος, ο κύριος τίποτα, ο κανένας.
Εσείς που δεν είστε όμως οφείλετε να είστε ξεκάθαρος απέναντι στους συναδέλφους όταν εκφράζετε απόψεις. Δεν λέτε τις απόψεις ενός τυχαίου, ενός τίποτα. Είστε θεσμικός παράγοντας για την εκπροσώπηση μας (και για το κράτος μας, απ' όσο ξέρω, αλλά δεν είναι της παρούσης)
Αυτά :)
 
Οκ. Ας μην είμαστε μηδενιστές.
Ποιος θα μας δώσει σε όλους εμάς που βρίζουμε την ΚΣΕ, απαντήσεις και πληροφορίες για τη δράση της τον τελευταίο χρόνο; Αφού η ηγεσία είναι εξαφανισμένη και επικοινωνιακά τουλάχιστον ανύπαρκτη για τα μέλη της (μέχρι πέρσι εννοώ), από πού θα ενημερωθούμε εμείς;
Αυτό εννοούσα όταν είπα να πάρεις θέση. Ίσως να μπορείς να με πείσεις ότι ο Καραούλης όπως τον λέω εδώ και καιρό, δεν είναι μόνο Καραούλης αλλά το παλεύει κιόλας.
 
Αυτή η υπεροψία σας θα σας φάει. Εγώ δεν είμαι απλά ένας μικρός. Είμαι ένας ελάχιστος, ο κύριος τίποτα, ο κανένας.
Εσείς που δεν είστε όμως οφείλετε να είστε ξεκάθαρος απέναντι στους συναδέλφους όταν εκφράζετε απόψεις. Δεν λέτε τις απόψεις ενός τυχαίου, ενός τίποτα. Είστε θεσμικός παράγοντας για την εκπροσώπηση μας (και για το κράτος μας, απ' όσο ξέρω, αλλά δεν είναι της παρούσης)
Αυτά :)
Ακουσε αγαπητε,
ποτε δεν θεωρησα ή θεωρω ΚΑΝΕΝΑΝ σαν τον τιποτα ή τον ελαχιστο οπως λες, γιατι και εγω ειμαι οπως ο καθενας μας και μακρυα απο μενα οποιοδηποτε ιχνος υπεροψιας.
Σε πληροφορω οτι ειμαι πολυ ξεκαθαρος εκει που πρεπει και οτι ενδεχομενως και αντιδραστικος πολυ.
Παντοτε ομως κοσμιος οπως μου το επιβαλει η ηλικια μου.
 
Υποχρεώσεις με το ΔΣ της ΚΣΕ κύριε Ιάκωβε; :cool:
Τι κάθεσαι και χαζεύεις με τις τσίχλες και τα τρυγόνια ρε; Εσύ είσαι παγανιέρης μέγιστος!... :D

ΥΓ.
Όχι πως δεν το είχαμε καταλάβει εδώ και καιρό...
«Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει» (λαϊκή παροιμία).
 
Οκ. Ας μην είμαστε μηδενιστές.
Ποιος θα μας δώσει σε όλους εμάς που βρίζουμε την ΚΣΕ, απαντήσεις και πληροφορίες για τη δράση της τον τελευταίο χρόνο; Αφού η ηγεσία είναι εξαφανισμένη και επικοινωνιακά τουλάχιστον ανύπαρκτη για τα μέλη της (μέχρι πέρσι εννοώ), από πού θα ενημερωθούμε εμείς;
Αυτό εννοούσα όταν είπα να πάρεις θέση. Ίσως να μπορείς να με πείσεις ότι ο Καραούλης όπως τον λέω εδώ και καιρό, δεν είναι μόνο Καραούλης αλλά το παλεύει κιόλας.
Σε σας που "βριζετε" οπως λες και που χρησιμοποιειτε επιθετα οπως "Καραουλης", πιστευεις οτι υποχρεουται να σας ενημερωσει η ΚΣΕ :
 
Σε σας που "βριζετε" οπως λες και που χρησιμοποιειτε επιθετα οπως "Καραουλης", πιστευεις οτι υποχρεουται να σας ενημερωσει η ΚΣΕ :
γτ λέπρα έχουν τα λεφτά μας? όταν τα αρπάζει δεν υπάρχει πρόβλημα?
τελικά, αυτοί στο απυρόβλητο και εμείς στο βλύτο με ξύδι?
γτ δεν εχει λεφτα το ταμειο να πληρωσει τους 300 θηροφυλακες? γτ πρεπει να απολυσει 100? που πηγαν τα λεφτα μας?
οταν σε πνιγει το δικιο και ο αλλος σου κουναει το δαχτυλο τι πρεπει να κανεις?
δυστυχως αναγκαζεσαι σε λεκτικη απαντηση, προσαρμοσμενη στο ηθος του.
διοτι αν υπήρχε δικαιοσυνη θα επρεπε να ελεγχει απ το ΣΔΟΕ για αρχη και να αποδωθουν ευθυνες.
δε μπορεις να κανεις κατι αλλο εισαι ο κυριος τιποτα, ενας μικρος. αυτοι ειναι οι καποιοι και παιζουν με τις τυχες και τα λεφτα μας.
 
Σε σας που "βριζετε" οπως λες και που χρησιμοποιειτε επιθετα οπως "Καραουλης", πιστευεις οτι υποχρεουται να σας ενημερωσει η ΚΣΕ :
Καλά ρε φιλε είσαι σοβαρός τωρα? Το διάγγελμα περί Καραουλιου, το εγλημα της αναστολής λειτουργίας της θηροφυλακης, η ανυπαρξία τους μετά , το γλύψιμο στον Χαρδαλια και το κούνημα του δακτύλου από τον μουσατο σε όσους τον κατηγορούσαν για εμμονή εναντίον του κυνηγιού στις πρωινές ιχνηλασιες , το μοιρασμα φυλλαδιων σε 100 ατομα σαν τα μελη της ΠΚΣ και η προβολη αυτου ως κατορθωματος , η όλη στάση τους έως τώρα εσένα δεν σου δημιουργεί την διάθεση να σιχτιρησεις? Μήπως να σας δώσουμε και συγχαρητήρια για όλα αυτα? Και αν δεν υποχρεούται η ΞΕ και ο Καραουλοεπαναστατης να με ενημερώσει , γιατί μου τα παίρνει τόσα χρόνια και μου τα ζητάει και παλι? Σα δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ λιγάκι που μας την λετε κιόλας επειδή θιξαμε την ηγεσία. Μια ηγεσία που εν μέσω καραντινας πεταγε χαρταετό ενώ όλοι οι άλλοι έκαναν ότι γουσταραν και οι κυνηγοί κεντουσαμε σταυροβελονια.
 
Back
Top