Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μεταχειρισμένο δεν σκοπεύω να πάρω δεν ήμουν ποτέ fan, προτιμώ κούτα. Ψάχνω ένα όπλο με maximum badget τα 550€, καταλαβαίνω ότι είναι μικρό το ποσό για να πάρεις κάτι πολύ καλό, αλλά δεν ψάχνω "το τέλειο με 550€" αλλοίμονο.

θέλω κάτι που να μην βγάζει προβλήματα κυρίως, ΤΣΟΚ για MP155 τι προτείνεις; ή αν έχεις κάτι άλλο υπόψιν σου στα λεφτά αυτά που ψάχνω
berretta stoger m3k ,imbala plus.
 
Huglu renova πολυ καλυτερο απο την impala plus δε τους υποστηριζω αλλα τα οπλα τους ειναι με τις ευλογιες beretta benelli και browinchester επισεις ειναι πολυ προσεγμενα και δεν εχω ακουσει για κακοτεχνιες και χαζομαρες ουτε θεματα ασφαλειας
 
Last edited:
Άκου τι σου λένε οι συνάδερφοι ποιό πάνω και δεν θα χάσεις τα οπλα δεν είναι αυτοκίνητα να γερνουν με τα χρόνια η με τις ντουφεκιες σε πληροφορώ εάν βρεις μια μπενελι καλομεταχειρισμενη θα είναι ποιό αξιόπιστη από αυτά που ψάχνεις δες την δικιά μου του 1975 ,47 χρονων οπλο εχει ριξει εκατομμύρια φυσίγγια και δουλεύει σα την πρωτη μερα ,αμφιβάλω αυτα που ψαχνεις με βαρια χρήση εαν βγαλουν τα μισα χρόνια.Εαν θες να μιλήσουμε δε για μεταπολιτικη αξία αυτών των οπλων που κοιτας .big smile.20200522_143833.jpg20200522_143841.jpg
 

Attachments

  • 20200522_144011.jpg
    20200522_144011.jpg
    166,9 KB · Προβολές: 25
Last edited:
Άκου τι σου λένε οι συνάδερφοι ποιό πάνω και δεν θα χάσεις τα οπλα δεν είναι αυτοκίνητα να γερνουν με τα χρόνια η με τις ντουφεκιες σε πληροφορώ εάν βρεις μια μπενελι καλομεταχειρισμενη θα είναι ποιό αξιόπιστη από αυτά που ψάχνεις δες την δικιά μου του 1975 ,47 χρονων οπλο εχει ριξει εκατομμύρια φυσίγγια και δουλεύει σα την πρωτη μερα ,αμφιβάλω αυτα που ψαχνεις με βαρια χρήση εαν βγαλουν τα μισα χρόνια.Εαν θες να μιλήσουμε δε για μεταπολιτικη αξία αυτών των οπλων που κοιτας .big smile.View attachment 29393View attachment 29394
Τι να λεμε τωρα θρηλος
 
Τι να λεμε τωρα θρηλος
Την παίρνω μόνο στις τσίχλες πλέον αλλά εάν μου λεγες να κυνηγάω με ένα όπλο μόνο και να έχω μόνο αυτό, θα έμπαιναν στην άκρη οπλα πολλαπλάσιας αξίας,έτσι απλά γιατί μου κάνει τα κέφια.
 
εμπλοκες τα συγκεκριμενα εκαναν απο κακη επομηση και καποια φυσιγγια... σκυλια οπλα και ωραιες τουφεκιες...

ειναι και το θεμα αδρανεια σε σχεση μ αυτο που ειπα παραπανω γι αυτο και η εταιρια πηγε στο κλειστρο με περιστρεφομενη κεφαλη μετεπειτα.
 
Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω καραμπινα η οποια θα προοριζεται για γενικο κυνηγι (περπατητο με σκυλο η χωρις και καρτερι).

Τα οπλα που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι τα εξης :

1. Benelli Montefeltro Synthetic Comfort
2. Benelli M2 Comfort TL ή TC
3. Breda Astro Synthetic

Ποια απο τις 3 θα ηταν η καλυτερη επιλογη και σε τι μηκος καννης κατα την γνωμη σας; Γνωμες κατοχων θα εκτιμηθουν ιδιαιτερα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
 
Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω καραμπινα η οποια θα προοριζεται για γενικο κυνηγι (περπατητο με σκυλο η χωρις και καρτερι).

Τα οπλα που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι τα εξης :

1. Benelli Montefeltro Synthetic Comfort
2. Benelli M2 Comfort TL ή TC
3. Breda Astro Synthetic

Ποια απο τις 3 θα ηταν η καλυτερη επιλογη και σε τι μηκος καννης κατα την γνωμη σας; Γνωμες κατοχων θα εκτιμηθουν ιδιαιτερα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
Έμπλεξες! Θα μπερδευτείς χειρότερα, πάω στοίχημα.
 
Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω καραμπινα η οποια θα προοριζεται για γενικο κυνηγι (περπατητο με σκυλο η χωρις και καρτερι).

Τα οπλα που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι τα εξης :

1. Benelli Montefeltro Synthetic Comfort
2. Benelli M2 Comfort TL ή TC
3. Breda Astro Synthetic

Ποια απο τις 3 θα ηταν η καλυτερη επιλογη και σε τι μηκος καννης κατα την γνωμη σας; Γνωμες κατοχων θα εκτιμηθουν ιδιαιτερα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
Πρωτη φορα καραμπινα?
 
Ναι Αλεξ
Κατι καταλαβα.Κοιτα Λαζο...Μια ζωη δικανακιας και πριν 3 χρονια περιπου πηρα
το πρωτο αυτογεμες.Μπορω να σου πω οτι με χαλασε παρα το καλο που εκανε.
Το τριτο φυσιγγι ειναι μυθος σε ενα οπλο που το ζυγισμα του ειναι για γελια.Θα
σου ελεγα να μην κουνηθεις καθολου απο εκει που εισαι.
 
Κατι καταλαβα.Κοιτα Λαζο...Μια ζωη δικανακιας και πριν 3 χρονια περιπου πηρα
το πρωτο αυτογεμες.Μπορω να σου πω οτι με χαλασε παρα το καλο που εκανε.
Το τριτο φυσιγγι ειναι μυθος σε ενα οπλο που το ζυγισμα του ειναι για γελια.Θα
σου ελεγα να μην κουνηθεις καθολου απο εκει που εισαι.
και εγω με δικαννο ξεκινησα φετος..την καραμπινα την σκεφτομαι κυριως για το βαρος. Το ποζε μου ειναι κοντα 3.5kg γεματο και με ψιλο κουραζει στο περπατητο, αλλα το καλο ειναι οτι μεχρι και 34gr που ετυχε να ριξω για δοκιμη δεν καταλαβαινω ανακρουση. Ισως το συνηθησω στην πορεια δεν ξερω.
 
Θα σου ελεγα επισης,να βρεις ενα ωραιο ποζε cal20 για ολα τα κυνηγια σου.
Δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω για τα Ελληνικα κυνηγια.Κλεισε τα αυτια σου
στα μεγαλα λογια,προλαβαινεις!
Με cai 20 θα κυνηγήσει φάσες και παπί στη χώρα μας ή σε ρεζερβες .
 
Με cai 20 θα κυνηγήσει φάσες και παπί στη χώρα μας ή σε ρεζερβες .
Για παπί όχι! Αλλά για τσίχλες ορτύκι τρυγόνι δεν υπάρχει καλύτερο! Κ στην Ελλάδα δεν είναι το παπί το πρώτο θυραμα! Κ εγώ που κυνηγάω με 20αρι δεν έχω πάει ποτέ σε ρεζέρβα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top