Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα,
Σκέφτομαι την αγορά ενός νέου όπλου.
Είμαι ανάμεσα σε benelli m2 tc και browning maxus one.

Η benelli φημίζεται για τον απλό και στιβαρο της μηχανισμό αλλά όχι για την βλητική της.
Η browning έχει διευρυμένο αυλό και είναι για αρκετά χρόνια στην αγορά χωρίς να ακούγεται κάτι για παιδικές ασθένειες.

τι λέτε εσείς;
Άσε τους στιβαρους μηχανισμούς και τις μηχανικές κατεργασίες και σκέψου καλά τι απαιτήσεις έχεις και για ποιο λόγο θες όπλο
 
Καλημέρα,
Σκέφτομαι την αγορά ενός νέου όπλου.
Είμαι ανάμεσα σε benelli m2 tc και browning maxus one.

Η benelli φημίζεται για τον απλό και στιβαρο της μηχανισμό αλλά όχι για την βλητική της.
Η browning έχει διευρυμένο αυλό και είναι για αρκετά χρόνια στην αγορά χωρίς να ακούγεται κάτι για παιδικές ασθένειες.

τι λέτε εσείς;
Πάρε αυτό που σου κάθεται καλύτερα οπτικά και στον ώμο.
Αν μπορείς βρες τα 2 όπλα και δοκίμασέ τα με πραγματικά πυρά.

ps
Έχω την TC, πάρε την maxus να ρίξεις καμιά τουφεκιά και να την ποστάρεις εδώ γιατί δεν έχω δει καμία αποτύπωση από maxus με εμπορικά φυσίγγια .... :)
Αν έχει δει κανένας παρακαλώ να με ενημερώσει.
 
Καλημέρα,
Σκέφτομαι την αγορά ενός νέου όπλου.
Είμαι ανάμεσα σε benelli m2 tc και browning maxus one.

Η benelli φημίζεται για τον απλό και στιβαρο της μηχανισμό αλλά όχι για την βλητική της.
Η browning έχει διευρυμένο αυλό και είναι για αρκετά χρόνια στην αγορά χωρίς να ακούγεται κάτι για παιδικές ασθένειες.

τι λέτε εσείς;
Βρε ομορφόπαιδο δε σκέφτεσαι για κανένα δικανακι αφου καραμπίνα εχεις και κανόνι.... :)
 
Maxus με κληστα ματια
Η μαξους τα μόνα θέματα που έβγαζε ήταν ότι κουνούσε η πάπια και σε μερικές έσπαγε το ελατήριο του πιστονιού.
Δεν έχουν ακουστεί άλλες βλάβες.

Αν γνωρίζετε κάτι άλλο πείτε μου.
 
Καλημέρα,
Σκέφτομαι την αγορά ενός νέου όπλου.
Είμαι ανάμεσα σε benelli m2 tc και browning maxus one.

Η benelli φημίζεται για τον απλό και στιβαρο της μηχανισμό αλλά όχι για την βλητική της.
Η browning έχει διευρυμένο αυλό και είναι για αρκετά χρόνια στην αγορά χωρίς να ακούγεται κάτι για παιδικές ασθένειες.

τι λέτε εσείς;
Για να εισαι μοδατος αγορασε αμερικανα remi v3 τη λενε.
Κ αν χαλαει κ λιγο τι εγινε.
Πες μου τι γλυκα την εχει μια μπενελλι οταν ξερεις οτι δεν θα χαλασει ποτε;;;
 
Για να εισαι μοδατος αγορασε αμερικανα remi v3 τη λενε.
Κ αν χαλαει κ λιγο τι εγινε.
Πες μου τι γλυκα την εχει μια μπενελλι οταν ξερεις οτι δεν θα χαλασει ποτε;;;
Αν δεν κάνω λάθος, ο φίλος Kastoras έχει στην κατοχή του, την συγκεκριμένη αμερικάνα.
 
Για να εισαι μοδατος αγορασε αμερικανα remi v3 τη λενε.
Κ αν χαλαει κ λιγο τι εγινε.
Πες μου τι γλυκα την εχει μια μπενελλι οταν ξερεις οτι δεν θα χαλασει ποτε;;;
Στέλιο η ν3 σκοτώνει και σκοτώνει αισθητά καλύτερα από μια μπενελλι.
Τα γράφουμε χρόνια και κάτι μου λέει ότι όσο τις παίρνει και άλλος κόσμος πάλι αυτό θα λέει.

Η μπενελλι είναι πιο απλή και αξιόπιστη ,αλλά ας μην βάζουμε και το χέρι στο ευαγγέλιο.
Υπάρχει κόσμος εδώ μέσα που μπορεί να επιβεβαιώσει για μπενελλι που ήταν μονοκαννο στα παπιά, ή έκανε 5 εμπλοκές στο κουτί. Μην κοιτάς που δεν βγαίνουν όλα στη φόρα.

Το όπλο είναι λαχείο.
 
Πάρε αυτό που σου κάθεται καλύτερα οπτικά και στον ώμο.
Αν μπορείς βρες τα 2 όπλα και δοκίμασέ τα με πραγματικά πυρά.

ps
Έχω την TC, πάρε την maxus να ρίξεις καμιά τουφεκιά και να την ποστάρεις εδώ γιατί δεν έχω δει καμία αποτύπωση από maxus με εμπορικά φυσίγγια .... :)
Αν έχει δει κανένας παρακαλώ να με ενημερώσει.
Οπτικά και οι δύο είναι οκ.
Το θέμα μέτρων δεν με απασχολεί. Θα το λύσω με τον έναν η άλλον τρόπο.

Δοκιμές με μαξους έχουν ανέβει κατά διαστήματα νομίζω
 
Καλησπέρα, εγω θα σου προτεινα maxus. Αξιόπιστη είναι, καλή κάννη έχει, αεροβόλο απο ανάκρουση, ωραίο σύστημα γέμισης απογέμισης. Το μονο που δε μου αρέσει είναι το κάπως μικρό κοντάκι και η πάπια που ψιλοκουνάει.
 
Οπτικά και οι δύο είναι οκ.
Το θέμα μέτρων δεν με απασχολεί. Θα το λύσω με τον έναν η άλλον τρόπο.

Δοκιμές με μαξους έχουν ανέβει κατά διαστήματα νομίζω
Περίμενε αυτή με την βίδα.
Θα μετανιώσεις αν βιαστείς ;)
 
Η μπενελλι είναι πιο απλή και αξιόπιστη ,αλλά ας μην βάζουμε και το χέρι στο ευαγγέλιο.
Υπάρχει κόσμος εδώ μέσα που μπορεί να επιβεβαιώσει για μπενελλι που ήταν μονοκαννο στα παπιά, ή έκανε 5 εμπλοκές στο κουτί. Μην κοιτάς που δεν βγαίνουν όλα στη φόρα.

Το όπλο είναι λαχείο.
Αυτοί που τα λένε αυτά η είναι άσχετοι η έπιασαν πρώτη φορά μπενελι στα χέρια τους.Εχω χάσει πρασινοκέφαλο με την μπενελι που μου σηκώθηκε στα 5 μέτρα αλλά από καθαρή μα....α δική μου.Ας αφήσουμε τις εμπλοκές και τα μπενελι κλικ να τα ξερουν όσοι εχουν μπενελι και στο λεω εγω που εχουν περασει κατα σειρα 123,black eagle ,special luso, m1 απο τα χερια μου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top