Φυσίγγια για την Φάσσα

Αχχχ αυτά τα πυρκαλ. Ειδικά τα μαύρα με την mb32 κεντουσαν.. Τα nsi colombo με τα ανάμεικτα σκάγια 39γρ σε νο 4/6 επινικελωμενα τα χρησιμοποιεί κάποιος συνάδελφος να ππει εντυπώσεις???
Για μένα καλύτερο το supercaccia το ανάμεικτο.
 
Γεια σας ρε παιδια.
Προσωπικα ποτε δεν συμπαθησα τα φυσιγγια με διπλα σκαγια, ειτε ηταν mix ειτε σε σειρα για να βγαζουν ατρακτο.
Ιδικα στην πραξη δεν ειδα ποτε καποια ιδιαιτερη επιτυχια.
Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, διοτι ως γνωστον ακρη με τις επιλογες τους ειδους δεν βγαινει.....
Γενικα προτιμω την Γαλλικη (και οχι μονο )νοοτροπια, που θελει λιγα γραμμαρια σκαγια,σε συνδιασμο με την ΝοτιοΕλλαδιτικη συνηθεια οπου κυνηγα το αυτο θηραμα ,με τουλαχιστον 1-2 νουμερα ψιλοτερα σκαγια.
 
Γεια σας ρε παιδια.
Προσωπικα ποτε δεν συμπαθησα τα φυσιγγια με διπλα σκαγια, ειτε ηταν mix ειτε σε σειρα για να βγαζουν ατρακτο.
Ιδικα στην πραξη δεν ειδα ποτε καποια ιδιαιτερη επιτυχια.
Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, διοτι ως γνωστον ακρη με τις επιλογες τους ειδους δεν βγαινει.....
Γενικα προτιμω την Γαλλικη (και οχι μονο )νοοτροπια, που θελει λιγα γραμμαρια σκαγια,σε συνδιασμο με την ΝοτιοΕλλαδιτικη συνηθεια οπου κυνηγα το αυτο θηραμα ,με τουλαχιστον 1-2 νουμερα ψιλοτερα σκαγια.
Για τα mix δεν .εχω άποψη καθότι δεν δοκίμασα ποτέ .
Για τα 2 νο όμως πχ 4-6 ή 5-7 χωριστά με τα χοντρά απο πάνω έχω να πω ότι βγάζουν
φοβερή ντουφεκιά
 
Για τα mix δεν .εχω άποψη καθότι δεν δοκίμασα ποτέ .
Για τα 2 νο όμως πχ 4-6 ή 5-7 χωριστά με τα χοντρά απο πάνω έχω να πω ότι βγάζουν
φοβερή ντουφεκιά
Η μια σχολη εινσι υπερ των καταβολων με λιγα και χοντρα.
Εγω φαινευαι ανηκω στην αλλη ,που θελει πολλα και ψιλα.
Πολυ σπανια λοπον και υπο συνθηκες, θα γινει χρηση κατω απο το 6 , και πανω απο τα 34.
Εε οκ μονο μειονεκτημα οτι φτυνεις κανενα στο πιατο :)
 
Στο πίνακα τό βλέπεις τέλειο στο κυνήγι στην πράξη πολλά ζωντανά.
Ναι Γιαννη....Ανεβαζω την δοκιμη με την αποτυπωση φιλε μου!!!!

View attachment 28546View attachment 28547View attachment 28548View attachment 28549
Ευχαριστώ πολύ! :)
Γενικά η b&p έχει πολλές επιλογές στα 35γρ και πάνω(Extra,Long range,Winter,Baby magnum,Dual Power,σειρά MG2 και mygra),αλλά δεν βλέπω πολλούς να τα χρησιμοποιούνε.
 
Ευχαριστώ πολύ! :)
Γενικά η b&p έχει πολλές επιλογές στα 35γρ και πάνω(Extra,Long range,Winter,Baby magnum,Dual Power,σειρά MG2 και mygra),αλλά δεν βλέπω πολλούς να τα χρησιμοποιούνε.
Το extra 35gr σε Νο6 κ το winter 38gr σε Ν4 τα έριχνα με το ΤΟΖ ελατηρίου το 2016.....όπου έστριβα τουφέκι....σκόνη.
Το winter ήθελε ένα κλικ ακόμη προσκόπευση.

Υ.Γ Σε υδρόβιο.
 
αλλά δεν βλέπω πολλούς να τα χρησιμοποιούνε.
Έχεις δίκιο... τουλάχιστον εδώ στα μέρη μου αυτό ισχυει στα Βp άνω από τα 34γρ....
Φαντάσου ότι παλια είχε ένα μαγαζί κασετινα dual 4+7, 3+6, και f2 long range, έκλεισε κ τα πουλησε σε άλλο, περσι που έδιωξε τα φυσίγγια λόγω του νόμου που ετοιμάζουν τα έβαλε προσφορα 2,70€ κ φορτώθηκα (f2).. Αστα να υπάρχουν.....
Πριν από αυτο ζήτημα είναι να είχαν πουλησει 2-3 κουτιά...
Moνο η σειρά mythos valle 37γρ κ semi είχε σημειώσει επιτυχία.......
 
Έχεις δίκιο... τουλάχιστον εδώ στα μέρη μου αυτό ισχυει στα Βp άνω από τα 34γρ....
Φαντάσου ότι παλια είχε ένα μαγαζί κασετινα dual 4+7, 3+6, και f2 long range, έκλεισε κ τα πουλησε σε άλλο, περσι που έδιωξε τα φυσίγγια λόγω του νόμου που ετοιμάζουν τα έβαλε προσφορα 2,70€ κ φορτώθηκα (f2).. Αστα να υπάρχουν.....
Πριν από αυτο ζήτημα είναι να είχαν πουλησει 2-3 κουτιά...
Moνο η σειρά mythos valle 37γρ κ semi είχε σημειώσει επιτυχία.......
Tunet duo 7-4
Πολυ μαλακο για τα γραμαρια του και εξαιρετικα φονικο σε μεγαλες αποστασεις
Δοκιμασμενο στο τεραιν
Με τσοκ 2 αυλο 18.5 σε συνθηκες απο ζεστη35-36 βαθμους μεχρι 4-5
 
Ευχαριστώ πολύ! :)
Γενικά η b&p έχει πολλές επιλογές στα 35γρ και πάνω(Extra,Long range,Winter,Baby magnum,Dual Power,σειρά MG2 και mygra),αλλά δεν βλέπω πολλούς να τα χρησιμοποιούνε.

Εχει και καλα φυσιγγια εμποριου....Απλα θελει ''ψαξιμο''....με δοκιμες στο οπλο σου....και οχι με τις
εμπειριες των αλλων.
Το λεω χωρις να θελω να θιξω κανεναν συναδελφο.....απλα αυτο που θεωρω εγω πολυ καλο...για τον
αλλον μπορει να ειναι φολα......γι΄αυτον και μονο τον λογο το λεω.


Tόσες φόλες κι'ακόμα αντέχεις .Μπράβο κ.Νίκο !!!:D:D


Δεν εγινα τυχαια ιδιογομωτης Λαμπη μου !!!! ;) :)
 
Back
Top