Επιλογή φυσιγγίου για δύσκολες καιρικές συνθήκες.

Μέχρι -17 με ξερό κρύο πάγο mb winter .Στάθηκαν στο ύψος των περιστασεων σε πράσινα και φασσες.Στο απογευματινό στις χήνες φόρτωσα σε γραμμάρια σε special collection τα oca που πλέον δεν ξέρω αν παράγονται, rottweil magnum 52 και Remington nitro magnum σε νο2.
Κρύο όμως που κατουραγες και χανοσουν από τον ατμό...
 
Το μπασιερι πασχει απο τσιγκουνια τι το ηθελες διπλα στα φουρνελα ΔΥ και wolf???/παντος ολα m92s εχουν
Πώς με πιάνεις αχχαχα
Και το μπασιερι καλό μου φάνηκε....
Ποσα δοντια σου εχουν μεινει συναδελφε,απορια το εχω.
Και με benelli ε χαχαχ όχι πέρα από την πλάκα δεν με έχει ενοχλήσει το φυσίγγι σε θέμα κλωτσιας..
 
Τα wolf 42 φιλε μουλαρια αστο πανε αγορασετα κατευθειαν
Το 38αρι πιο καλό το 42 Άρι φούσκωνε πολλές φορές μέσα στην θαλάμη και έκανε εμπλοκή και σε εμένα αλλά και σε άλλα Μπενελι...
Αλλα ιεροσυλλια να μην αναφερουμε το remington nitro magnum απλα τα αλλα δεν υπαρχουν για εμενα φυσιγγαρα σε ολουςωτους καιρους και αυτο ειναι κατι ιδιετερο που δε μπωρουνε ολα
Καλό αλλά το ΔΥ του κατέβασε τα αυτιά σε κυνήγι λαγού σε μακρινές αποστάσεις παρά πολλές φορές...
 
Τα wolf 42 φιλε μουλαρια αστο πανε αγορασετα κατευθειαν
Μου εδωσε φιλος τρια 42γρ νο2 για δοκιμη, εριξα μονο το ενα και εφυγα να φτιαξω το σφραγισμα...το εριξα σε τενεκε και το αποτυπωμα ηταν τελειως χαλια...μονο κλωτσημα και λιγη δυναμη.

Τα ΔΥ μου τα προτεινε ο Τελης περυσι και πηρα δυο κουτια, κι αυτα εχουν λιγο κλωτσημα αλλα οχι κατι το τρελο, αλλα εχουν δυναμη στην τουφεκια!

Και μακραν το ανωτερο φυσιγγι που εχω δοκιμασει ειναι το nitro magnum 42γρ
 
Back
Top