Επιλογή φυσιγγίου για δύσκολες καιρικές συνθήκες.

Ρε φίλε αυτό το sipe με το κίτρινο κόκκινο κουτί καλύτερο φυσίγγι σε μπεκάτσα πέρδικα κ τσίχλα δεν έχω ρίξει!!!!
Πηγαινε το ΑΖ-20 γονατο.Απο τσιχλα μεχρι καρκαμπαλες τα απογευματα,ασε με τωρα...
 
Yπαρχουν πολυ καλα εμπορικα φυσιγγια , και για ολες τις καιρικες συνθηκες....υπαρχουν εμπορικα
φυσιγγια....που οι ιδιογομωτες δεν τα ''φτανουν'' με τιποτα ....μονο και μονο....λογω υλικων...κατασκευης....
καλυκες πυριτιδες βυσματα σκαγια.....βεβαια ο καθε ενας εχει τις αποψεις του....
 
Μπορεί κάποιος να γράψει ένα εμπορικό φυσιγγι το οποίο οι ιδιογομωτες δεν φτάνουν με τίποτα ;;;;; μην γραφτεί το νιτρο γιατί έχει πατηθει πριν 10 χρόνια
ΟΧΙ ΔΕΝ ΗΠΑΡΧΕΙ...και οποιος πει το αντηθετο απλος δεν ξερει τι ειναι ιδιογωμοση
 
Yπαρχουν πολυ καλα εμπορικα φυσιγγια , και για ολες τις καιρικες συνθηκες....υπαρχουν εμπορικα
φυσιγγια....που οι ιδιογομωτες δεν τα ''φτανουν'' με τιποτα ....μονο και μονο....λογω υλικων...κατασκευης....
καλυκες πυριτιδες βυσματα σκαγια.....βεβαια ο καθε ενας εχει τις αποψεις του....

ΟΧΙ ΔΕΝ ΗΠΑΡΧΕΙ...και οποιος πει το αντηθετο απλος δεν ξερει τι ειναι ιδιογωμοση

Ισως και μην ξερω Ηλια....ψαχνω για εναν καλο δασκαλο...να ερθω να μου κανεις μαθηματα......
δεν το λεω ειρωνικα...μην το παρεις απο την ''αναποδη''.... :)
 
Παλικάρια μην .sex hard. πάντα την συζητηση δεν έχουν όλοι γνώσεις ιδιογομωσης , ούτε γεμίζουν όλοι, αυτά μπορούν να συζητηθούν σε ανάλογα τοπικ . Ότι υπερτερεί κάτι που φτιάχνεις και βελτιώνεις μόνος σου είναι το μόνο σίγουρο , αλλά προσωπικά δεν είμαι του γνωμικού ιδιογομωση και μόνο υπάρχουν και πολύ καλα εμπορικά για τους υπόλοιπους και γιαυτα θα μιλάμε εδώ.
 
Στα εμπορικά το πρόβλημα είναι η αλλαγή των υλικών ανάλογα με διάφορα θέματα που προκύπτουν στον κατασκευαστή.
Ξέμεινε από σκάγια, βάζει άλλα, μάλωσε με τον προμηθευτή της πυρίτιδας βάζει άλλη κοκ
Αν είναι σωστός το κανονάκι θα του δείξει την ίδια ταχύτητα αλλά στο κρύο τι γίνεται ?
Το καλύτερο φυσίγγι φέτος μπορεί να είναι το χειρότερο του χρόνου.
Προσωπικά πλέον ρίχνω μόνο τα αμερικάνικα RWF αλλά θα ήθελα να μάθω έναν Έλληνα κατασκευαστή με ΣΤΑΘΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ στο κρύο.
Δεν με ενδιαφέρει το ΚΑΛΥΤΕΡΟ απλά ένα σταθερό (να μην αλλάζουν τα υλικά του) και να ακολουθεί όλα τα standards ασφαλείας.
 
Στα εμπορικά το πρόβλημα είναι η αλλαγή των υλικών ανάλογα με διάφορα θέματα που προκύπτουν στον κατασκευαστή.
Ξέμεινε από σκάγια, βάζει άλλα, μάλωσε με τον προμηθευτή της πυρίτιδας βάζει άλλη κοκ
Αν είναι σωστός το κανονάκι θα του δείξει την ίδια ταχύτητα αλλά στο κρύο τι γίνεται ?
Το καλύτερο φυσίγγι φέτος μπορεί να είναι το χειρότερο του χρόνου.
Προσωπικά πλέον ρίχνω μόνο τα αμερικάνικα RWF αλλά θα ήθελα να μάθω έναν Έλληνα κατασκευαστή με ΣΤΑΘΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ στο κρύο.
Δεν με ενδιαφέρει το ΚΑΛΥΤΕΡΟ απλά ένα σταθερό (να μην αλλάζουν τα υλικά του) και να ακολουθεί όλα τα standards ασφαλείας.
Λαμπρό καφέ και μπλε
 
Nsi tordo μέχρι πριν 5 χρόνια το έριχνα με κάτι παγωμένες ομιχλες στα ελατα και οι κηδείες που έκανα με αυτό στις χοντρές ηταν παρα πολλές και εντυπωσιακές . Οπου ζοριζε ο καιρος με εβγαζε ασπροπροσωπο. Από ένα σημείο και μετά έγινε τόσο ανυπόφορο στην ανακρουση και δεν σταυρωνα πουλι. Από πυριτιδες δεν ξέρω αλλά σε ένα που εσφαξα το αμορτισέρ του συγκεντρωτηρα ηταν σαν να το είχες βαρέσει με σφυρί. Τωρα csb32 Ρουμελιώτης και με χιόνια μια χαρά σκοτώνει.
 
Το έχω γράψει στο παρελθόν, το ξαναγράφω για φίλους που μπορεί να μη το είδαν. Έχω δεί τρομερές καταβολές από το παλιό Maionchi tordo. Νομιζω πλέον έχει αλλάξει η συνταγή δεν είναι όσο καλό ήταν τότε. Σε δύσκολες καιρικές συνθήκες τρομερές καταβολές με πυρκάλ μαύρο και artemis. Πάρα πολύ καλό και το κόκκινο πυρκάλ ideal το έριχνα με δίκανο. Αν πήγαινα τώρα για τσίχλα ή θα έριχνα σκοπευτικά 28 γρ ή nsi classica, cheddite tordo, mb classic 32. Αν ειχε δυσκολο καιρο θα ξεθαβα και μερικα artemis για την τιμή των όπλων. Για φάσσα τον απόλυτο κυρίαρχο Remington Express. Βεβαια και τα Mygra και τα Weidmannsheil άριστα.
 
Έχω δεί τρομερές καταβολές από το παλιό Maionchi tordo. Νομιζω πλέον έχει αλλάξει η συνταγή δεν είναι όσο καλό ήταν τότε.
τοτε το maionchi tordo γεμίζονταν με συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου κ ίσως εκεί να ωφειλονται οι τρομερές καταβολες..
Μετά η nobel sport του έβαλε τον snia gt...
Και παλι ήταν εξίσου καλό.....
Η κατιούσα θεωρώ πως ήρθε τα τελευταία χρόνια κ με την oνομασια gm3 fast tordo..
Εκεί το φυσίγγι έγινε "σκληρο" και "θορυβωδες", καμμιά σχέση με τα παλια...
προφανως έφτιαξε ένα τσιχλοφυσιγγο για πραγματικά.. Χειμωνιάτικες συνθήκες......
 
Back
Top