Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Εχεις δικιο....απλα ειχα διαβασει οτι σε καποιο δυστυχημα με Rem700 τα εριξαν στη σκανδαλη και αναγκαστηκε να πληρωσει πολλα σε αποζημιωσεις και σε ανακλησεις....
Ακριβώς Έτσι. Πάνω από 200εκ δολάρια βγήκε από το δικαστήριο.
Και αν άκουσα καλά δεν ήταν η Remington που έφταιγε στην τελική. Η Marlin ήταν που σχεδίασε την πατέντα.
 
Κορυφαιο αυτογεμες...παμε>>>

Luigi Franchi
Ειναι σαν μια ογκωδης μουσουλμανα που σε περιποιηται σαν Σειχη...αλλα ο ερωτας στο δαπεδο ειναι αβασταχτο μαρτυριο οταν ανεβει αυτη απο πανω o_O
----------
Fabarm
Πολυ φλερτ ρε παιδι μου. Δεν σταματαει να με κοιταει με τιποτα αλλα εγω μαγκας ε?
Δεν παιρνω χαμπαρι. Τελευταια ομως εχω αρχισει το ματι και γω. Ειδωμεν!;)
-----------
Winchester
Το κοριτσακι απο τον πανω οροφο. Λεπτοκαμωμενο και χαδιαρικο.
Ερχεται παντα με σκοπο να σε ευχαριστησει πληρως και θελει αγκαλια ολη νυχτα.
Πως να πεις οχι?:)
-----------
Browning
Δεν ξερω πολλα πολλα αλλα απο αυτα που μου λενε ειναι καλα κοριτσια.
Εκανα προταση σε μια (παρολο που ειναι κοντουλα) και ειπε ναι :cool:.
Να δουμε πως θα εξελιχθει η σχεση
-----------
Remington
Φτωχα, ακουρευτα και με παλιορουχα.
Η Μαμα και η Γιαγια Remington ειναι κυριες με τα ολα τους αλλα οι κορουλες τους ειναι ου μπλεξεις.
Θα προτιμουσα να τον εβαζα μεσα σε τοστιερα .tired.You've been warned!
------------
Mossberg
H νοικοκυρα!!
Μαγειρευει, σκουπιζει, καθαριζει, σφουγγαριζει και μαζευει και λαχανα.
Και αμα σε πειραξει κανενας τον πλακωνει και στο ξυλο!
Λιγο αξουριστη ειναι αλλα αξιζει τον κοπο σου.bbq2
-------------
Beretta
Αυτη για να την βγαλεις πρεπει να την πας σε ακριβο εστιατοριο, με βολτα στην παραλια με κωλονατα ποτηρια και
καλο κρασι.
Αν μεχρι το πρωι σου εχει κατσει τοτε εισαι γιγαντας. Αν δεν σου εχει κατσει τοτε χαιρετα μου τον πλατανο!
Παντως ενα δαχτυλιδι μπροστα βοηθαει στο "κατσιμο".
Οπως και να'χει...η τσεπη σου θα αδειασει. .pray to God.
------------
Benelli
Ιδια ιστορια με την απο πανω...με την διαφορα οτι αυτη θα σε παει
σε ξενοδοχειο 5 αστερων να σου βγαλει τα ματια με τη μια...κυριολεκτικα...
θελει να ειναι απο πανω και να σου ριχνει σφαλιαρες...(μαζωχες here are welcome)
A ναι...και η τσεπη αδεια και με χρεος στους τοκογλυφους!!.yel.

Αυτα !!!
 
Last edited:
Κορυφαιο αυτογεμες...παμε>>>

Luigi Franchi
Ειναι σαν μια ογκωδης μουσουλμανα που σε περιποιηται σαν Σειχη...αλλα ο ερωτας στο δαπεδο ειναι αβασταχτο μαρτυριο οταν ανεβει αυτη απο πανω o_O
----------
Fabarm
Πολυ φλερτ ρε παιδι μου. Δεν σταματαει να με κοιταει με τιποτα αλλα εγω μαγκας ε?
Δεν παιρνω χαμπαρι. Τελευταια ομως εχω αρχισει το ματι και γω. Ειδωμεν!;)
-----------
Winchester
Το κοριτσακι απο τον πανω οροφο. Λεπτοκαμωμενο και χαδιαρικο.
Ερεχται παντα με σκοπο να σε ευχαριστησει πληρως και θελει αγκαλια ολη νυχτα.
Πως να πεις οχι?:)
-----------
Browning
Δεν ξερω πολλα πολλα αλλα απο αυτα που μου λενε ειναι καλα κοριτσια.
Εκανα προταση σε μια (παρολο που ειναι κοντουλα) και ειπε ναι :cool:.
Να δουμε πως θα εξελιχθει η σχεση
-----------
Remington
Φτωχα, ακουρευτα και με παλιορουχα.
Η Μαμα και η Γιαγια Remington ειναι κυριες με τα ολα τους αλλα οι κορουλες τους ειναι ου μπλεξεις.
Θα προτιμουσα να τον εβαζα μεσα σε τοστιερα .tired.You've been warned!
------------
Mossberg
H νοικοκυρα!!
Μαγειρευει, σκουπιζει, καθαριζει, σφουγγαριζει και μαζευει και λαχανα.
Και αμα σε πειραξει κανενας τον πλακωνει και στο ξυλο!
Λιγο αξουριστη ειναι αλλα αξιζει τον κοπο σου.bbq2
-------------
Beretta
Αυτη για να την βγαλεις πρεπει να την πας σε ακριβο εστιατοριο, με βολτα στην παραλια με κωλονατα ποτηρια και
καλο κρασι.
Αν μεχρι το πρωι σου εχει κατσει τοτε εισαι γιγαντας. Αν δεν σου εχει κατσει τοτε χαιρετα μου τον πλατανο!
Παντως ενα δαχτυλιδι μπροστα βοηθαει στο "κατσιμο".
Οπως και να'χει...η τσεπη σου θα αδειασει. .pray to God.
------------
Benelli
Ιδια ιστορια με την απο πανω...με την διαφορα οτι αυτη θα σε παει
σε ξενοδοχειο 5 αστερων να σου βγαλει τα ματια με τη μια...κυριολεκτικα...
θελει να ειναι απο πανω και να σου ριχνει σφαλιαρες...(μαζωχες here are welcome)
A ναι...και η τσεπη αδεια και με χρεος στους τοκογλυφους!!.yel.

Αυτα !!!
Για huglu renova σε κοβω αχαχαχαχαχαχααψα
 
Διαφωνώ. Έχω ένα φίλο και ένα κουμπάρο με 303 και σπασμένα κλείστρα
Προσωπικά Μάριε δεν έχω δει σε κανένα , από α 301 φίλου που έχω κοιτάξει ( φερμένη από Αμερική χωρίς ρίγα μόνο με μια άσπρη μπίλια για σκοπευτικά ) 302 , 303 μέχρι και την al2 .
 
Προσωπικά Μάριε δεν έχω δει σε κανένα , από α 301 φίλου που έχω κοιτάξει ( φερμένη από Αμερική χωρίς ρίγα μόνο με μια άσπρη μπίλια για σκοπευτικά ) 302 , 303 μέχρι και την al2 .
Κωστα δεν λεω ψεμματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω σεβασμο και δεος για την σειρα 300
 
Remington
Φτωχα, ακουρευτα και με παλιορουχα.
Η Μαμα και η Γιαγια Remington ειναι κυριες με τα ολα τους αλλα οι κορουλες τους ειναι ου μπλεξεις.
Θα προτιμουσα να τον εβαζα μεσα σε τοστιερα .tired.You've been warned!
------------
Mossberg
H νοικοκυρα!!
Μαγειρευει, σκουπιζει, καθαριζει, σφουγγαριζει και μαζευει και λαχανα.
Και αμα σε πειραξει κανενας τον πλακωνει και στο ξυλο!
Λιγο αξουριστη ειναι αλλα αξιζει τον κοπο σου.bbq2
-------------
Beretta
Αυτη για να την βγαλεις πρεπει να την πας σε ακριβο εστιατοριο, με βολτα στην παραλια με κωλονατα ποτηρια και
καλο κρασι.
Αν μεχρι το πρωι σου εχει κατσει τοτε εισαι γιγαντας. Αν δεν σου εχει κατσει τοτε χαιρετα μου τον πλατανο!
Παντως ενα δαχτυλιδι μπροστα βοηθαει στο "κατσιμο".
Οπως και να'χει...η τσεπη σου θα αδειασει. .pray to God.
------------
Benelli
Ιδια ιστορια με την απο πανω...με την διαφορα οτι αυτη θα σε παει
σε ξενοδοχειο 5 αστερων να σου βγαλει τα ματια με τη μια...κυριολεκτικα...
θελει να ειναι απο πανω και να σου ριχνει σφαλιαρες...(μαζωχες here are welcome)
A ναι...και η τσεπη αδεια και με χρεος στους τοκογλυφους!!.yel.

Αυτα !!!
Τελικα δε μας ειπες. Απο την τοστιέρα πως την έβγαλες; .my man. Μήπως πολύ ψημένη και με ρήγες;
 
Κωστα δεν λεω ψεμματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω σεβασμο και δεος για την σειρα 300
Αλίμονο φιλε δεν είπα αυτό , άλλωστε έχουν γραφτεί τόσα σε κυνηγέτικα έντυπα όσο και σε ιντερνετικές σελίδες για αυτά που ανέφερες , εγώ δεν έτυχε να δω .
 
Τάδε εφη ο Randy Malakandreas

The V3 is the best 12 gauge auto Remington has ever made. As far as I'm concerned, they need to do a couple of things to make it an all-time hit for everyone. It is going to take more models, for it has been just the synthetic for years, now just synthetic and the base walnut.

Image


The above example is a pre-production prototype I've been shooting since 2014.

Originally, I was told that the V3 would have shims. That was delayed, and then the ball was dropped. The last I heard, "shims were back on." Since that time, a lot has happened. Gun sales tanked, Remington has been in and now successfully out of Chapter 11, and today, gun sales are soaring . . . three straight months of all-time record sales. It isn't being driven by Joe Duckhunter or Betty Doveblaster. It is pistols and AR-15's, and that isn't the V3.

The gas venting system on the walnut, the tube array, is superior to the synthetic. It only makes sense to standardize. That means new a forearm redesign on the synthetic models, new tooling, etc., to accommodate the exhaust tubes.

While they are at it, they might as well get the bloody shims done. I don't need them. personally, but that isn't the point. Some people either need them or just want them, and no one would object to having them available. Remington can also take what they have learned from the last three years of 12 gauge production and apply it to a V3 20 gauge out of the gate.

The V3 begs for tactical / turkey hunting models and also higher grade upland and clays models to fill out the line. I personally would appreciate a "Waterfowl Pro" version, just like they did with the Versa-Max. Others have different ideas. The walnut version has one massive hunk of walnut for the buttstock. That could be channeled out and would lighten the V3 walnut model a bit which at least I would appreciate.
 
Τάδε εφη ο Randy Malakandreas

The V3 is the best 12 gauge auto Remington has ever made. As far as I'm concerned, they need to do a couple of things to make it an all-time hit for everyone. It is going to take more models, for it has been just the synthetic for years, now just synthetic and the base walnut.

Image


The above example is a pre-production prototype I've been shooting since 2014.

Originally, I was told that the V3 would have shims. That was delayed, and then the ball was dropped. The last I heard, "shims were back on." Since that time, a lot has happened. Gun sales tanked, Remington has been in and now successfully out of Chapter 11, and today, gun sales are soaring . . . three straight months of all-time record sales. It isn't being driven by Joe Duckhunter or Betty Doveblaster. It is pistols and AR-15's, and that isn't the V3.

The gas venting system on the walnut, the tube array, is superior to the synthetic. It only makes sense to standardize. That means new a forearm redesign on the synthetic models, new tooling, etc., to accommodate the exhaust tubes.

While they are at it, they might as well get the bloody shims done. I don't need them. personally, but that isn't the point. Some people either need them or just want them, and no one would object to having them available. Remington can also take what they have learned from the last three years of 12 gauge production and apply it to a V3 20 gauge out of the gate.

The V3 begs for tactical / turkey hunting models and also higher grade upland and clays models to fill out the line. I personally would appreciate a "Waterfowl Pro" version, just like they did with the Versa-Max. Others have different ideas. The walnut version has one massive hunk of walnut for the buttstock. That could be channeled out and would lighten the V3 walnut model a bit which at least I would appreciate.
Πού διαφωνείς; Από τα μοντέλα της ρεμ νομίζω δικαίως θεωρείται το καλύτερο της. Δεν έχω προσωπική εμπειρία βέβαια, από αυτά που μου έχουν πει φίλοι και γνωστοί.
 
Δεν έχω κάτι με την Ρεμι Βασίλη και γενικά με καμια μαρκα (είναι κολλήματα που δεν με άγγιξαν ποτέ και ούτε πρόκειται στην αρχη του θέματος άλλωστε το χω ξεκαθαρίσει )ίσα ίσα η πρώτη τουφεκια που έριξα πιτσιρικάς ήταν με ρεμι 1100 συλλεκτικια και αρκετά αργότερα όταν πρωτοβγαλα άδεια πάλι με ρεμι 1100 κυνήγησα δυο χρονιές .
Η ένσταση μου και μόνο είναι για τους δυθιραμβους του γνωστού μαλακαντρεα Αμερικάνου αρθρογράφου και τι θέλω να πω , υπάρχει βέβαια λίγο πατριωτισμός , αλλά πως λες ότι είναι το καλυτερο αυτογεμες που φτιάχτηκε ποτέ από μια δοκιμη preproduction model ? Τα αυτογεμη που απέκτησαν το προσωνύμιο - θρύλος- τον απέκτησαν δικαιωματικά για τα πλεονεκτήματα που μπορεί να χει αλλά σε βάθος χρόνου και σε πολλα χερια και όχι για τι το λέει ο τάδε αρθρογράφος η κάθε αρθρογράφος για να τονώσει την ντόπια κυρίως αγορα που έχει πήξει στο τουρκικό . Ο χρόνος και η χρήση είναι αυτή που θα δείξει τι απίδια βάζει ο σάκος , ακόμα και αν παλεύεις τον ίδιο σου τον εαυτό είναι αρκετά δύσκολο να ξεπεράσεις μόνο και μόνο την φήμη του 1100 . Την v3 την είδα στο περίπτερο της ρεμι πολύ πριν βγει στην αγορα σε μια έκθεση και είχα γράψει την γνώμη μου τότε , την πρότεινα σε καλο φίλο και την αγόρασε κιολας και την κυνήγησα λίγο .
 
Back
Top