Αγορά Πρώτου κυνηγετικού

Ετσι ειναι, παλια αν το οπλο δεν ειχε τσοκακια ουτε να το δω δεν ηθελα. Σημερα θα επελεγα οπλο με σταθερο τσοκ ανετα.
καλά είναι κ τα τσοκακια κ χρήσιμα ρε Κώστα.... Το θέμα είναι να μην γίνουν εμμονη σε κάποιον κ σε κάθε αστοχία να είναι με το τσοκοκλειδο στα χέρια κ να τα αλλαζει συνεχως...
Ωχ να την η τσίχλα περασε μακριά κάτσε να αλλάξω, ωχ τώρα πιο κοντά θα το ξανα αλλαξω..μηπως να ξαναβαλω αυτό που είχα στην αρχή..
Βέβαια όλα αυτά δεν δείχνουν κυνηγετική εμπειρία παρολα αυτά όμως δεν είναι δυσκολο να την πατησει κάποιος..
 
Last edited:
να είναι με το τσοκοκλειδο στα χέρια κ να τα αλλαζει συνεχως...
Τι μου θύμισες τώρα ...
Φίλος μου άλλαζε τσόκ 30 φορές σε περπατητό τσίχλας ... Είχα βαρεθεί να τον βλέπω.
Περίμενε ένα λεπτό και ξανά το ίδιο.
Όταν έμαθε είχε μόνιμα το 4 ή 3.

Τα τσόκ είναι χρήσιμα σε όπλο για γενικό κυνήγι.

Αν τώρα κυνηγάς απολύτως στοχευμένα και το σταθερό είναι οκ.
 
Δύο κάνες σταθερά τσοκ δύο σκανδαλες αν ειναι καλη μαρκα αυτοματους εξολκεις αλλιώς απλούς ο καλύτερος συνδυασμός για τα πάντα .Εγω εχοντας βασικο οπλο για κυνηγι την σουπερ σπορτ εχω μονο δυο τσοκ ενα αναστροφο και ενα 7δεκατα συσφιξη τα αλλα γιασου δυστυχως το μεινεκτημα της καραμπινας μια συσφιξη .
 
Και συνέχεια προς όλους

Τελικά οι Μ1 και Μ2, η Affinity, η A300 ακόμα και το "ταπεινό" 155 μπορεί να είναι (σήμερα) φθηνά, αλλά δεν νομίζω ότι είναι φτηνιάρικα.
Διαφωνείτε;
Μην βαζεις τις Μ1 κ Μ2 μαζι με τις άλλες σαν φθηνιαρικα όπλα, είναι σαν να συγκρίνεις Μερσεντές με Φιατ σε αξιοπιστία
 
Μην βαζεις τις Μ1 κ Μ2 μαζι με τις άλλες σαν φθηνιαρικα όπλα, είναι σαν να συγκρίνεις Μερσεντές με Φιατ σε αξιοπιστία
Κάθε άλλο, το ακριβώς αντίθετο είπα. Ότι είναι ΦΘΗΝΕΣ (σχετικά και μάλιστα σήμερα), όχι φθηνιάρικες
 
Back
Top