Φυσίγγια για την Φάσσα

Τετοια κατανομη....πολυ δυσκολα βγαινει...σε φυσιγγια με αρχικη ταχυτητα 410 m/s .
Ποσο μαλλον με 450 στο V 2,5 αρχικη ταχυτητα στα 35 μετρα... ωστοσο γινονται και θαυματα...αν δεν δοκιμασεις...
ποτε δεν ξερεις!!!
ΥΓ. Τολη οταν θα το ριξω...θα σας ενημερωσω φιλε!!! :)
Μακαρι να νε κοσκινο φιλε τι να πω απλα δυσκολο μου φενετε αλλα οπιοα εταιρια θελει τοσα λεφτα πρεπει να κανει τετιες ζωγραφιες ετσι θελω μια μερα αυτα και τα ροτβαιλ τα εξιδικευμενα να τα ριξω σε φασσες
 
Αυτό λογικά με τέτοιες ταχύτητες πρέπει να είναι φυσιγγι η πού πρέπει να το αγαπήσεις η θα το μισήσεις όπως για πολλούς το rio το pichon.

Και το Rio pichon έχει τέτοια κατανομή αλλά . . . . .
Τα εχουμε ξαναπει κ εδω....yel.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/rio-pigeon-uee-vs-rio-pigeon-maxam.2114/

Τελικα μηπως εριξες τα καινουργια???

Οι ταχυτητες των φυσιγγιων ειναι κατι που δινω σημασια...
saga high speed 36γρ,fob uhv 35γρ θεωρουνται αρκετα γρηγορα αλλα ποια ειναι η πραγματικοτητα δεν ξερω....
ισως καποιος να μπορει να δει στο κυνηγι την.....αισθητη διαφορα σε σχεση με αλλα φυσιγγια.......

Το παλιο pigeon εδινε ν 7 1/2 ν1 420 m/s απο οτι ειχα διαβασει σε δοκιμη στην κ&κ
και μετεπειτα δοκιμη στο καινουργιο(το σημερινο) pigeon ν6 εδωσε 425 m/s


Στο παλιο το κουτι απο κατω αναφερει ν10 375m/s...


20201206_192349.jpg


Οπως κ ενα εχει η αληθεια ειναι πως οπου κ να επεφτε ηταν ακρως καταστροφικο.......... .love.
 
Στο 11.56 το σφαζει και δειχνει τον ειδικο συγκεντρωτηρα και ισως οι εμπειροι καταλαβετε πυριτιδα
Βαζω και αλλες πληροφοριες για το Mary Arm Volcano
 

Attachments

  • Screenshot_20201206-224310_Chrome.jpg
    Screenshot_20201206-224310_Chrome.jpg
    153 KB · Προβολές: 65
  • Screenshot_20201206-224259_Chrome.jpg
    Screenshot_20201206-224259_Chrome.jpg
    130,5 KB · Προβολές: 67
Αλεξ στα ποσα μετρα ειναι οι δοκιμες;
Αν ειναι ευκολο ανεβασε το λινκ της σελιδας, αν ειναι 36 μετρα παντως δεν λεει τιποτα...
Αν είναι αλήθεια όμως.... μην τα πάρεις εσύ γιατί θα ρίχνεις φάσες από τον ένα νομό στον άλλο....yel..yel..yel.
 
Ασε ρε ψευτακο...yel.
Εσυ ουτε quick δεν εχεις αφησει τρομαρα σου.....yelling.

Δεν μου ειπες εριξες τα καινουργια?
Τι να σέ κάνω δεν με αφήνεις σε χλωρό κλαρί, ποιο μαλακά τά καινούργια από τα παλιά σε λάκτισμα ίδιος συγκεντρωτηρα σαν το z2m ίδια μπαρούτι αλλά δεν την ζυγισα , πήρα πολλά ζωντανά πουλιά ποιο πολύ μου άρεσαν τα παλιά ειδικά σε ν4 τουφεκιές από άλλο πλανήτη.
 
ίδια μπαρούτι αλλά δεν την ζυγισα ,
oυτε εγω τις ειχα ζυγισει τοτε..αλλα ειχα βρει λιγο διαφορετικη απο το παλιο..το ειχα γραψει εδω αλλα εχει σβησει η φωτο..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Υλικά-για-ιδιογόμωση.141/page-9

ειδικά σε ν4 τουφεκιές από άλλο πλανήτη.
Μηπως τα μπερδευεις με τα royal 36γρ?
Γιατι δεν pigeon δεν κυκλοφορησαν με σκαγια χοντροτερα του 6........
 
Οι άσχετοι, γράφουν "35 μετρα με full 36gr No6 450m/sec" και δεν αναφέρουν το σημαντικότερο ... αυλό και μήκος κώνου ...
Πως θα κάνουμε τώρα εμείς τις δοκιμές για να πετύχουμε το ίδιο αποτέλεσμα ;

.sarcastic.
 
Last edited:
Αλεξ στα ποσα μετρα ειναι οι δοκιμες;
Αν ειναι ευκολο ανεβασε το λινκ της σελιδας, αν ειναι 36 μετρα παντως δεν λεει τιποτα...
Μαζεψου ρε συ αμεσως υπαρχουμε και μεις με τα benelli αχαχαχαχαχα αχαχαχα
 
Αλεξ......γραφει 40 μετρα με full......εδω ειναι το link https://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=13&t=500396
Οκ φιλε ευχαριστω! Περιπου 40 μετρα λεει με Beretta 682 GOLD E 76cm full
Η συγκεντρωαη που εβγαλε δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο γι αυτα τα μετρα και ειδικα για την τιμη του!
 
oυτε εγω τις ειχα ζυγισει τοτε..αλλα ειχα βρει λιγο διαφορετικη απο το παλιο..το ειχα γραψει εδω αλλα εχει σβησει η φωτο..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Υλικά-για-ιδιογόμωση.141/page-9


Μηπως τα μπερδευεις με τα royal 36γρ?
Γιατι δεν pigeon δεν κυκλοφορησαν με σκαγια χοντροτερα του 6........
Άσε αγόρι μου, άντε να σου κρατήσω ένα και από αυτό .big smile. .yelling.( πάρε κάνα τηλέφωνο και βάλε βαιπερ)
 
Οκ φιλε ευχαριστω! Περιπου 40 μετρα λεει με Beretta 682 GOLD E 76cm full
Η συγκεντρωαη που εβγαλε δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο γι αυτα τα μετρα και ειδικα για την τιμη του!
Συμφωνω και εγω........απλα παντα το "περιτυλιγμα" πουλαει......!! Ειδωμεν......
 
Μετρησα 171 σκαγια..... ο κυκλος γραφουν οτι ειναι 75cm!

Αλεξ εαν τα σκαγια ειναι 6ρια και ο κυκλος οπως μετρησες εχει 171 σκαγια μεσα...το ποσοστο
συγκεντρωσης ειναι 55%....η γομωση 36 γραμμαριων εχει 313 σκαγια μεσα στο φυσεκι.

ΟΚ. Ας λενε οτι θελουν.....σημερα παραγγειλα ενα κουτι 25 φυσιγγιων με Ν6 σκαγια...οταν το παραλαβω
θα σφαξω πρωτα ενα....και το δευτερο θα το ριξω σε στοχο....να δω αποτυπωση και ταχυτητα... μου
εκανε εντυπωση αυτο το 450 V2,5 με 85% συγκεντρωση στα 35 μετρα...θα μετρησω και σκληροτητα σκαγιων
θα την συγκρινω με τα δικα μου επινικελωμενα...
Παιδες τα φυσιγγια τα βρηκα μεσω ιντερνετ απο ενα μαγαζι στο Ναυπλιο....Σωστος επαγγελματιας
Σalapatas το ονομα του.....μου εκανε εντυπωση........πολυ ΣΩΣΤΟΣ.....Μπραβο του!!! :)
 
Αλεξ εαν τα σκαγια ειναι 6ρια και ο κυκλος οπως μετρησες εχει 171 σκαγια μεσα...το ποσοστο
συγκεντρωσης ειναι 55%....η γομωση 36 γραμμαριων εχει 313 σκαγια μεσα στο φυσεκι.

ΟΚ. Ας λενε οτι θελουν.....σημερα παραγγειλα ενα κουτι 25 φυσιγγιων με Ν6 σκαγια...οταν το παραλαβω
θα σφαξω πρωτα ενα....και το δευτερο θα το ριξω σε στοχο....να δω αποτυπωση και ταχυτητα... μου
εκανε εντυπωση αυτο το 450 V2,5 με 85% συγκεντρωση στα 35 μετρα...θα μετρησω και σκληροτητα σκαγιων
θα την συγκρινω με τα δικα μου επινικελωμενα...
Παιδες τα φυσιγγια τα βρηκα μεσω ιντερνετ απο ενα μαγαζι στο Ναυπλιο....Σωστος επαγγελματιας
Σalapatas το ονομα του.....μου εκανε εντυπωση........πολυ ΣΩΣΤΟΣ.....Μπραβο του!!! :)
Κανόνισε εσύ να πάρει κανενα αδέσποτο τον ταχογράφο .... :)
 
Back
Top