Φυσίγγια για την Φάσσα

Βαγγέλη τα έχεις δοκιμάσει στο κυνήγι να μας πεις τι λένε???

Το σιγουρο Κωστή μου ειναι οτι προκειται για ''αντρικό'' φυσεκι.....Για να βγαλει τετοιες ταχυτητες και στα
36 γραμμαρια ειναι ''φορτωμενο''......το ποσο δεν ξερω..... μηπως γραφει το κουτι ποσα bar ειναι ???
Ξερει καποιος που το εχει ριξει ??
Το βασικοτερο ειναι με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενο.....μηπως καποιος συναδελφος η φιλος το γνωριζει ??
 
Στο 11.56 το σφαζει και δειχνει τον ειδικο συγκεντρωτηρα και ισως οι εμπειροι καταλαβετε πυριτιδα

Αλεξ απο 11,50 και μετα που το ειδα....βυσμα ''ειδικο'' δεν ειδα...το ενα βυσμα ειναι SG22 kαι το αλλο
Ζ2Μ15.
Η πυριτιδα μου φαινεται για Α1 σπεσιαλ....χωρις να το ''υπογραφω''....
Τα σκαγια του.....ειναι οπως δειχνουν ειναι παρα πολυ καλα φιλε!!!
 
Το σιγουρο Κωστή μου ειναι οτι προκειται για ''αντρικό'' φυσεκι.....Για να βγαλει τετοιες ταχυτητες και στα
36 γραμμαρια ειναι ''φορτωμενο''......το ποσο δεν ξερω..... μηπως γραφει το κουτι ποσα bar ειναι ???
Ξερει καποιος που το εχει ριξει ??
Το βασικοτερο ειναι με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενο.....μηπως καποιος συναδελφος η φιλος το γνωριζει ??
Aυτο ρώτησα και εγώ πιο πάνω. Στο βιντεακι πάντως που το ρίχνει με το δικανο το beretta δν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από θέμα ανακρουσης και ρίχνει διπλοτουφεκιες σχεδόν σε όλες τις φάσεις
 
Βαγγέλη αν μας ανοιξουν το κυνηγι και δοκιμάσεις το μαριαρμ θέλω ένα συγκριτικό από τις εντυπώσεις που σου άφησαν αυτά τα δύο φυσιγγια αν με θυμηθείς
Εχω ριξει τα Mary arm 4αρι σε φασα και σε τενεκε στα 40 μ τον εκανε σουρωτηρι αυτα εδω1607250431793.png οταν δοκιμασω τα volcano θα σου πω εντυπωσεις και θα ανεβασω και φωτο. Επισης σημερα σε μια βολτα που εκανα βρηκα ενα κοπαδι 30 πουλια
 
Εχω ριξει τα Mary arm 4αρι σε φασα και σε τενεκε στα 40 μ τον εκανε σουρωτηρι αυτα εδωView attachment 19565 οταν δοκιμασω τα volcano θα σου πω εντυπωσεις και θα ανεβασω και φωτο. Επισης σημερα σε μια βολτα που εκανα βρηκα ενα κοπαδι 30 πουλια
Ωραιος ο Βαγγέλης. Με το καλό να μας το ανοίξουν να περάσεις όμορφα. Και αυτό το 36αρι ίδια χαρακτηριστικά έχει με το volcano? (επινικελωμενα σκαγια, μεγάλη ταχύτητα/συγκέντρωση)? Από κλωτσημα πως σου φάνηκε???
 
Σε Γαλλικο site βρηκα μια δοκιμη τους στα 35μ με φουλ και 85% συγκεντρωση
https://www.chassepassion.net/actua...-arm-volcano-une-cartouche-va-vite-tres-vite/
Αυτο φιλε εαν υπηρχε περιπτωση να γεινει ειναι μονος του ο μαρκαδορος και αυτος που τον κραταει οπιος καταλαβε καταλαβε! ηηηη εκανε καμια δεκαπεντε βηματα μπρωστα απο τα 35 μετρα
 
Ωραιος ο Βαγγέλης. Με το καλό να μας το ανοίξουν να περάσεις όμορφα. Και αυτό το 36αρι ίδια χαρακτηριστικά έχει με το volcano? (επινικελωμενα σκαγια, μεγάλη ταχύτητα/συγκέντρωση)? Από κλωτσημα πως σου φάνηκε???
Κανονικη ανακρουση εχει οπως τα αλλα φυσιγγια.
 
παιδιά εγώ για τα τσαμπιον ένα έχω να πω. πιο πιθανό είναι να σκοτώσεις τη φάσα αμα το πετάξεις πάνω της
Με το 36αρι πολύ πιθανό αν και στον κολλητό μου με Μ2 δεν χάνει εύκολα πουλί του έχουν κάτσει καλά
Για εμένα αξίζουν τα 38αρια του κατασκευαστή και τα καζα που βγάζει όλα τα άλλα για παγάνα ( προσωπική γνώμη)
 
παιδιά εγώ για τα τσαμπιον ένα έχω να πω. πιο πιθανό είναι να σκοτώσεις τη φάσα αμα το πετάξεις πάνω της
Ναι φιλε και γω ετσι κανω τι να τα καιμε και να ξοδευουμε καινπερνω τα πορτοκαλι για να τα βρισκω ευκολα
 
Αν εχει τετια κατανομη θα κλεισουν ολες η εταιριες

Τετοια κατανομη....πολυ δυσκολα βγαινει...σε φυσιγγια με αρχικη ταχυτητα 410 m/s .
Ποσο μαλλον με 450 στο V 2,5 αρχικη ταχυτητα στα 35 μετρα... ωστοσο γινονται και θαυματα...αν δεν δοκιμασεις...
ποτε δεν ξερεις!!!
ΥΓ. Τολη οταν θα το ριξω...θα σας ενημερωσω φιλε!!! :)
 
Back
Top