Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα ομάδα. Έχει δοκιμάσει κάποιος φίλος τα παρακάτω μονόβολα; Έχω μία Maxus. Τα συγκεκριμένα μπορείς να τα ρίξεις και με 3 άστρα αν δεν κάνω λάθος.
View attachment 18173
Αναφερει στο site της οτι το ριχνεις και με 1*
 
Καλημέρα ομάδα. Έχει δοκιμάσει κάποιος φίλος τα παρακάτω μονόβολα; Έχω μία Maxus. Τα συγκεκριμένα μπορείς να τα ρίξεις και με 3 άστρα αν δεν κάνω λάθος.
View attachment 18173
Καλημερα, τα εχω ριξει με φουλ και με το Kicks xfull, ειναι παρα πολυ καλα μονοβολα, ενας φιλος που ειναι γατα μου τα προτεινε.
Ο λογος που τα εριξα και με το Kicks ειναι γιατι αν εχω στη ζωνη καποιο και χρειαστει να το ριψω ενω ειμςι για φασσες δεν θα υπαρχει η πολυτελεια να αλλαξω τσοκ, 50 μετρα τα ειχα δοκιμασει και πηγαιναν ευθυβολα
 
Καλημερα, τα εχω ριξει με φουλ και με το Kicks xfull, ειναι παρα πολυ καλα μονοβολα, ενας φιλος που ειναι γατα μου τα προτεινε.
Ο λογος που τα εριξα και με το Kicks ειναι γιατι αν εχω στη ζωνη καποιο και χρειαστει να το ριψω ενω ειμςι για φασσες δεν θα υπαρχει η πολυτελεια να αλλαξω τσοκ, 50 μετρα τα ειχα δοκιμασει και πηγαιναν ευθυβολα
Ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα παιδιά. Για πείτε τι μάρκα τσοκ και πόσα άστρα χρησιμοποιείται στα δραμια;;
Πόσα δράμια ανά φυσίγγι και σε πόσα μέτρα θες να σκοτώνεις σίγουρα 50 άρι γουρούνι ;

Προσωπικά 3* το εργοστασιακό της Μ2.
Με το 1* θεωρητικά έχεις σφιχτότερη τουφεκιά αλλά μονόβολο γιόκ.
 
Πόσα δράμια ανά φυσίγγι και σε πόσα μέτρα θες να σκοτώνεις σίγουρα 50 άρι γουρούνι ;

Προσωπικά 3* το εργοστασιακό της Μ2.
Με το 1* θεωρητικά έχεις σφιχτότερη τουφεκιά αλλά μονόβολο γιόκ.
12βολα κυρίως και μετά 10βολα..συγκρινα σήμερα ξανά το μαμά 3 mobile με 2ρη τζεμινι ελάχιστες διάφορες με αυτά τα φυσίγγια. Με κάποια άλλα πάει ποιο μαζεμενα το τζεμινι.. Στα μονόβολα επίσης καμία διαφορά.
 
12βολα κυρίως και μετά 10βολα..συγκρινα σήμερα ξανά το μαμά 3 mobile με 2ρη τζεμινι ελάχιστες διάφορες με αυτά τα φυσίγγια. Με κάποια άλλα πάει ποιο μαζεμενα το τζεμινι.. Στα μονόβολα επίσης καμία διαφορά.
Οι γενικές αρχές είναι.
Κλειστό τσοκ, πιο σφιχτή τουφεκιά στα δράμια.
Μονόβολα μόνο με κύλινδρο ή 4*.
Μόνο μονόβολα ... Slug.

Εφόσον είπες οτι θες ανοιχτες ντουφεκιές με δράμια και ρίχνεις και μονόβολα τότε κύλινδρος.
 
Όχι φίλε δε θέλω να τα πηγαίνει μπάλα γιατί τουφεκαμε σε πολύ κλειστά μέρη.. Θέλω να ανοίγουν λίγο στα μακρινά παίζω μονοβολα,
Δοκιμασε με το 4* ή το 3* πρωτο δραμια με μαλλινοταπα ή μισοταπα για πολυ κοντινες δευτερο δραμια με συγκεντρωτηρα που θα το χεις στα 30-40 μετρα και τελευταιο μονοβολο..αν και καλυτερο θα ταν ολα μολυβια κοντα μακρια κανεις ζημια οπως και να χει
 
Όπως είπες γενικές αρχές. Πάντα όμως υπάρχουν και διαφορετικά σενάρια.. Για παράδειγμά έχω δει όπλα με 4ρη τσοκ να τα πηγαίνουν μπάλα τα δραμια και με άσσο ή δύο να γίνεται ανεμοσκορπισμα. Κ μιλώ για δραμια ρεμινγκτον και γουιντζεστερ. Μονοβολα ρίχνεις κ με στενά όπως σαμποτ και παλα αλλά με ανοιχτό έχεις ελευθερία κινήσεων με όλους τους τύπους.
 
Όπως είπες γενικές αρχές. Πάντα όμως υπάρχουν και διαφορετικά σενάρια.. Για παράδειγμά έχω δει όπλα με 4ρη τσοκ να τα πηγαίνουν μπάλα τα δραμια και με άσσο ή δύο να γίνεται ανεμοσκορπισμα. Κ μιλώ για δραμια ρεμινγκτον και γουιντζεστερ. Μονοβολα ρίχνεις κ με στενά όπως σαμποτ και παλα αλλά με ανοιχτό έχεις ελευθερία κινήσεων με όλους τους τύπους.
Για αυτό είπα γενικές αρχές.
Όλα όσα ανέφερες ισχύουν ...
 
Όπως είπες γενικές αρχές. Πάντα όμως υπάρχουν και διαφορετικά σενάρια.. Για παράδειγμά έχω δει όπλα με 4ρη τσοκ να τα πηγαίνουν μπάλα τα δραμια και με άσσο ή δύο να γίνεται ανεμοσκορπισμα. Κ μιλώ για δραμια ρεμινγκτον και γουιντζεστερ. Μονοβολα ρίχνεις κ με στενά όπως σαμποτ και παλα αλλά με ανοιχτό έχεις ελευθερία κινήσεων με όλους τους τύπους.
Η ταπεινη μου γνωμη Γιαννη ειναι τουλαχιστον στα γουρουνια μονο κλειστο τσοκ, να βαλεις ανοιχτο τσοκ για διασπορα στα δραμια δεν μου καθεται καλα, αν ειναι κοντα θα πανε σαν μονοβολο, ε και τι εγινε δηλαδη?
Αν βεβαια θες ντε και καλα να ανοιγουν τα δραμια μονο με δοκιμες θα βρεις πιο τσοκ τα ανοιγει καλυτερα, βαζεις λοιπον αυτο πανω και αν θες για μακρια ριχνεις μονοβολα μετα.
 
Καλημέρα ομάδα. Έχει δοκιμάσει κάποιος φίλος τα παρακάτω μονόβολα; Έχω μία Maxus. Τα συγκεκριμένα μπορείς να τα ρίξεις και με 3 άστρα αν δεν κάνω λάθος.
View attachment 18173
Πρέπει να σφάξω ένα τέτοιο. Ρώτησα κ μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top