Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μηπως θα επρεπε αυτες τις φωτο....καλοπροαιρετα παντα να τις στειλεις στην nsi; ...
Θα έπρεπε αλλά, αφού λέει ο Γιάννης ότι το έχουν ξεπεράσει και τώρα είναι στη φάση της βελτίωσης του τρελιάσματος - δεν έχει νόημα πια.

Κι εμένα πάντως η εμπειρία μου, από άλλου αντικειμένου ιταλικές εταιρίες, είναι πως έχουν πολύ καλή επαφή με τους τελικούς αποδέκτες των προϊόντων τους και λαμβάνουν υπόψη τις παρατηρήσεις και τις προτάσεις. Είναι ωραίο το αίσθημα να συμβάλεις στη βελτίωση ενός προϊόντος.
 
Θα έπρεπε αλλά, αφού λέει ο Γιάννης ότι το έχουν ξεπεράσει και τώρα είναι στη φάση της βελτίωσης του τρελιάσματος - δεν έχει νόημα πια.

Κι εμένα πάντως η εμπειρία μου, από άλλου αντικειμένου ιταλικές εταιρίες, είναι πως έχουν πολύ καλή επαφή με τους τελικούς αποδέκτες των προϊόντων τους και λαμβάνουν υπόψη τις παρατηρήσεις και τις προτάσεις. Είναι ωραίο το αίσθημα να συμβάλεις στη βελτίωση ενός προϊόντος.
Ακριβώς φίλε μου...και όταν προσπαθεί κάποιος να τα βελτιώσει για μένα λέει πολλά.. Είχα στείλει 5 mail στην win για τα προβληματικά της δραμια με αφλογιστιες και στραβωματα και με έγραψε κανονικά.
 
Είναι αρκετά πίσω για μένα από τις άλλες εταιρείες τουλάχιστον έτσι θεωρώ εγώ μπορεί να κάνω κ λάθος αλλά είναι η άποψη μου.
Απο το 1950 κοντραρει στα ισα τρια μεγαθηρια στην Αμερικη ,σαν εταιρεια προυπαρχει απο αρκετες ιταλικες δεν νομιζω να ναι καμια τυχαία. Ισως στην ελλαδα δεν αντιπροσοπευθηκε οπως επρεπε ,η ηρθαν περιορισμενα προιοντα τής.
 
Ακριβώς φίλε μου...και όταν προσπαθεί κάποιος να τα βελτιώσει για μένα λέει πολλά.. Είχα στείλει 5 mail στην win για τα προβληματικά της δραμια με αφλογιστιες και στραβωματα και με έγραψε κανονικά.
Καλά, η win μπορεί να μην ξέρει και που πέφτει η Ελλάδα.

Πάντως, είχες δεν είχες, μας αποπροσανατόλισες από το θέμα του φουσκώματος!... :p
 
Γιατι γελατε ρε για τα mythos mg2? Σοβαρα το εγραψα οτι ειναι πολυ καλα οχι ειρωνικα ;)

Οποιος ''γελαει''......απλα δεν τα εχει δοκιμασει Αλεξ. Εκανα καποιες δοκιμες με δικα μου σε 10βολα 11/0 με MG2
πυριτιδα......πολλα υποσχομενη τουφεκια....μου αρεσε πολυ η MG2 φιλε !!!! ;)
 
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς nsi 8βολα άσπρα η remington hog hammer 8βολα?
Ευχαριστώ
Τα hog hammer φίλε μου τα έχω δοκιμάσει ήτανε το μόνιμο φυσιγγι στην φυσιγγιοθικη πήρα πολλά γουρουνια με αυτό και κοντά και μακριά με πολύ καλή διατριση.....Πλέον δεν τα χρισημοποιω γτ το γύρισα στην ιδιογομωση και φτιάχνω δικά μου φυσιγγια
 
Τα hog hammer φίλε μου τα έχω δοκιμάσει ήτανε το μόνιμο φυσιγγι στην φυσιγγιοθικη πήρα πολλά γουρουνια με αυτό και κοντά και μακριά με πολύ καλή διατριση.....Πλέον δεν τα χρισημοποιω γτ το γύρισα στην ιδιογομωση και φτιάχνω δικά μου φυσιγγια

Εχεις γινει....ΜΕΓΑΛΟΣ καλλιτεχνης στα 8 - 9 -10 βολα σου.....Αξιος φιλε!!!!! ;) :)
 
Άξιος ναι αλλά σε κάποιον το χρωστάω όλο αυτό ;) :) .love.

Στον εαυτο σου και μονο.....εσυ αποφασισες να ασχοληθεις με την Ιδιογομωση....αυτο εχει σημασια....
για βοηθεια...ολο και καποιος θα βρισκοταν να σε βοηθησει φιλε!!!! ;) :)
 
Στον εαυτο σου και μονο.....εσυ αποφασισες να ασχοληθεις με την Ιδιογομωση....αυτο εχει σημασια....
για βοηθεια...ολο και καποιος θα βρισκοταν να σε βοηθησει φιλε!!!! ;) :)
Μμμμμ όλο και κάποιος χλωμό το βλέπω τέλος πάντων ομως να είμαστε καλά να κάνουμε το χόμπι μας :) :)
 
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς nsi 8βολα άσπρα η remington hog hammer 8βολα?
Ευχαριστώ
8βολα nsi γαμανε και δέρνουν. Προσωπικά τα θεωρώ ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε δραμι απλό στην ευρωπαϊκή αγορά... Συγκέντρωση διάτρηση στο μέγιστο.. Οικονομία αξιοπιστία ασφάλεια. Μια δοκιμή θα σε πείσει. Δεν τ αλλάζω με κανένα.
 
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς nsi 8βολα άσπρα η remington hog hammer 8βολα?
Ευχαριστώ
NSI 8βολα (λευκά):

Φέτος πήρα ένα κουτί για δοκιμή. Από τα δέκα, τα εννιά δεν χωρούν στη θαλάμη. Μπορεί το ένα κουτί να είναι μικρό δείγμα, τα 9/10 όμως είναι μεγάλο ποσοστό. Με την αγορά μου όμως, νιώθω πως συμβάλω κι εγώ στην απόσυρση της προβληματικής παρτίδας τους. Προσωπική άποψη σε απόδοση δεν έχω αλλά βάσει τεχνικών χαρακτηριστικών υπόσχεται πολλά.

Remington Hog Hammer (8βολα):

Πολύ αποτελεσματικό αλλά διπλάσια η τιμή του από το NSI. Στην περίπτωσή μου, το σταθερό full chock τα πάει μπάλα, αλλά μερικά σφαιρίδια πάνε διπλά, μέχρι και συσσωματωμένα έχω βρει. Πήρα το ‘18 δυο κουτιά, μου λείπουν τέσσερα φυσίγγια τα οποία αντιστοιχούν σε τρία γουρούνια κι ένα βαρέλι. Δε τα λες κι ασύμφορα. :rolleyes:
 
Καλησπέρα παιδιά. Για πείτε τι μάρκα τσοκ και πόσα άστρα χρησιμοποιείται στα δραμια;;
Οταν ειχα την παλια καραμπινα σταθερο φουλ μου τα πηγαινε πολυ καλα και στην καινουρια το ιδιο και ο πατερας μου στην browning το 2*
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top