BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Είναι μέσα στα προσεχή μου σχέδια, δηλ αμέσως μετά τον Αύγουστο, που όλοι (και πάλι πλην εμού!) θα λείπουν, θα γίνει σιγά - σιγά μία σειρά από video, μεταξύ των οποίων και συνέχεια από μαθήματα - μικρές συμβουλές σκόπευσης από τον Πρωταθλητή Trap της Αμερικής, τον Zach Nanini, που αυτή την εβδομάδα τελείωσε μία σειρά αγώνων (που σε όλους έριξε με BRAIN Chokes) με 1260 επιτυχίες στους 1300 δίσκους !!!!!!!
Ο Zach είναι ενθουσιασμένος με τα BRAIN και σε μεταξύ μας μήνυμα μου είπε προχθές "Christos, these chokes are a gift! I love them. I can tell my scores went up" (Χρήστο, αυτά τα τσοκ είναι "δώρο θεού"! Τα λατρεύω και μπορώ να πω ότι τα σκορ μου έχουν ανέβει!). Όταν ένας σκοπευτής σαν τον Nanini βλέπει πως τα σκορ του ανέβηκαν με τα BRAIN, αυτό λέει πολλά, αυτός και εάν είναι σε θέση να ξέρει που οφείλεται αυτή η άνοδος.
Τώρα να πω πως στο τέλος Ιουλίου - αρχές Αυγούστου, θα "σκάσει" μεγάλη έκπληξη - εξέλιξη από την Εταιρεία μας.
Μείνετε συντονισμένοι!
Χρίστος Σωτηρόπουλος
Ωραία περιμένουμε και πιστεύω πως τα βιντεάκια σε you tube βοηθούν όχι μόνο την εταιρεία να διαφημιστεί κάπως περισσότερο άλλα και τον καταναλωτή η ενδιαφερόμενο να γνωρίσει το προϊόν καλύτερα.
 
Πιστεύω ολα μέσα πρεπει να είναι
Εδώ θα ήθελα να παρομοιάσω τις δραμιάρες με μπάλλες αμερικάνικου μπιλιάρδου (είναι αυτό με τις πολλές μπάλλες και τις τρύπες στη περίμετρο του τραπεζιού). Όταν στριμώχνονται πολλές μπάλλες μαζί (δραμιάρες) για να περάσουν από μία στενή τρύπα στη γωνία του τραπεζιού (πολύ σφιχτό τσοκ), τότε χτυπάνε μεταξύ τους και εκτρέπει η μία την άλλη από την πορεία προς τον στόχο.

Για αυτό και έχουμε βγάλει μετά από πολλές δοκιμές το BR (BUCΚSHOT RULER) που είναι ειδικά σχεδιασμένο και μελετημένο για δραμιάρες. Το BR έχει πετύχει να βάλει όλες τις δραμιάρες σε κύκλο 26 εκ στα 36,5 μέτρα - 40 γυάρδες ρίχνοντας απλό Remington 9βολο και Hog Hammer 8βολο. Είχα αναρτήσει πριν 2 χρόνια και τις φωτογραφίες από αυτή τη δοκιμή, δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα ή αν έχουν διαγραφεί,

Πάντως δεν αποκλείεται με κάποια δραμιάρικα φυσίγγια να βγαίνουν συγκεντρωτικές τουφεκιές με εξαιρετικά σφιχτά τσοκ, όμως μόνο με πολλούς πειραματισμούς μπορεί να βρεθούν αυτά τα φυσίγγια (και αν βρεθεί και κανένα).

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Και μιάς και είπα για videos σχετικά με τα BRAIN Chokes....αυτό είναι το πρώτο μας video, μικρής διάρκειας, στα αγγλικά καθώς είναι introduction για πελάτες εξωτερικού ώστε να γνωρίσουν καλύτερα τα τσοκ μας.

Ελπίζω να σας αρέσει με την παραδοχή βέβαια ότι αποτελεί απλά μία γρήγορη γνωριμία με το Choke-in-Choke εσωτερικό προφίλ κι τα πλεονεκτήματά του σε σχέση με όλα τα άλλα συμβατικά τσοκ.

Ακολουθούν και άλλα με σκοπό να γίνει μία σειρά powered by BRAIN Chokes με συμβουλές σκόπευσης, κυνήγια σε διάφορα μέρη του κόσμου κλπ.

 
Και μιάς και είπα για videos σχετικά με τα BRAIN Chokes....αυτό είναι το πρώτο μας video, μικρής διάρκειας, στα αγγλικά καθώς είναι introduction για πελάτες εξωτερικού ώστε να γνωρίσουν καλύτερα τα τσοκ μας.

Ελπίζω να σας αρέσει με την παραδοχή βέβαια ότι αποτελεί απλά μία γρήγορη γνωριμία με το Choke-in-Choke εσωτερικό προφίλ κι τα πλεονεκτήματά του σε σχέση με όλα τα άλλα συμβατικά τσοκ.

Ακολουθούν και άλλα με σκοπό να γίνει μία σειρά powered by BRAIN Chokes με συμβουλές σκόπευσης, κυνήγια σε διάφορα μέρη του κόσμου κλπ.

Κυριε Σωτηροπουλε γράφει στο τέλος του βίντεο πως έχει βγει πρώτο στην κατάταξη σε συγκρίσεις.... Σε ποιον τομέα συγκεκριμένα?
 
Και μιάς και είπα για videos σχετικά με τα BRAIN Chokes....αυτό είναι το πρώτο μας video, μικρής διάρκειας, στα αγγλικά καθώς είναι introduction για πελάτες εξωτερικού ώστε να γνωρίσουν καλύτερα τα τσοκ μας.

Ελπίζω να σας αρέσει με την παραδοχή βέβαια ότι αποτελεί απλά μία γρήγορη γνωριμία με το Choke-in-Choke εσωτερικό προφίλ κι τα πλεονεκτήματά του σε σχέση με όλα τα άλλα συμβατικά τσοκ.

Ακολουθούν και άλλα με σκοπό να γίνει μία σειρά powered by BRAIN Chokes με συμβουλές σκόπευσης, κυνήγια σε διάφορα μέρη του κόσμου κλπ.


δεν καταλαβαίνω τα διαγράμματα, τι μεγέθη είναι οι άξονες και σε τι μονάδες;
(Ακαδημαϊκή ερώτηση, καθώς, όπως έχω ξαναπεί, είμαι ήδη πεπεισμένος χρήστης των Brain...)
 
Κυριε Σωτηροπουλε γράφει στο τέλος του βίντεο πως έχει βγει πρώτο στην κατάταξη σε συγκρίσεις.... Σε ποιον τομέα συγκεκριμένα?
Στον τομέα που όλοι προσπαθούν να έλθουν πρώτοι:

την μικρότερη κεντρική πυκνότητα = πιο ομοιόμορφη κατανομή κέντρου και περιφέρειας = ενισχυμένη περιφερειακή πυκνότητα = μεγαλύτερο επιτρεπόμενο λάθος σκόπευσης.

Και αυτό τα BRAIN το κάνουν καλύτερα από κάθε άλλο τσοκ αποδεδειγμένα από ανεξάρτητα τεστ σε όλο τον κόσμο.

Χρίστος Σωτηρόπουλος
 
δεν καταλαβαίνω τα διαγράμματα, τι μεγέθη είναι οι άξονες και σε τι μονάδες;
(Ακαδημαϊκή ερώτηση, καθώς, όπως έχω ξαναπεί, είμαι ήδη πεπεισμένος χρήστης των Brain...)
Και στα δύο διαγράμματα, ο οριζόντιος άξονας έχει τον αριθμό κατάταξης των βολών (Νο1 - Νο2 κλπ) και ο κάθετος άξονας τον λόγο μεταξύ αριθμού σκαγιών του εσωτερικού κύκλου 20 ιντσών προς τον αριθμό σκαγιών του εξωτερικού κύκλου των 30 ιντσών.

Στο πρώτο τεστ που έγινε στις ΗΠΑ και χρησιμοποιήθηκαν φυσίγγια με 24 γρ σκάγια, τα BRAIN βγήκαν πρώτα μακράν μόνο που το πολύ μικρό βάρος γόμωσης που ως γνωστόν προκαλεί σχετικό "κλείσιμο" της τουφεκιάς (ο λόγος που δεν σφίξανε τα τσοκ οι οπλοκατασκευαστές όταν στα Ολυμπιακά αθλήματα το φυσίγγια έγιναν από 32 γρ 28 γρ και μετά 24 γρ, οι τουφεκιές "κλείσανε" από μόνες τους) μείωσε κάπως τη διαφορά. Ρωτήστε όμως έναν σκοπευτή εάν χρειάζεται τα επιπλέον πιάτα που μπορεί να τον κάνουν από μετριότητα να μπει στα μετάλλια ή από χάλκινο να του δώσουν το χρυσό...

Στο δεύτερο τεστ με τα 36 γρ, οι διαφορές είναι ...χαώδεις! Όπως είναι και με 28, 30, 32 γρ και πάει λέγοντας.
Είναι ακριβώς αυτό το μεγαλύτερο λάθος σκόπευσης που επιτρέπουν τα BRAIN στον κυνηγό που τους έχει βγάλει τη φήμη (και δικαίως) πως είναι τα καλύτερα τσοκ κάρπωσης θηράματος ("τσάντας")

Χρίστος Σωτηρόπουλος
 
Μέσα στα πλαίσια του ότι τα πράγματα βαίνουν πολύ καλώς για τα BRAIN Chokes, o Πρωταθλητής Trap Αμερικής Zach Nannini, μετά από δοκιμές κατέληξε να ρίχνει μόνο με τα δικά μας τσοκ! (βλέπε και φωτό στην άκρη της κάννης του)

Έτσι σήμερα ανακηρύχθηκε Brand Ambassador (Πρεσβευτής των προϊόντων BRAIN0 για τον κόσμο του Αμερικάνικου Τραπ.

Για το λόγο αυτό αλλά και σαν επιβράβευση για τις επιτυχίες του με τα τσοκ μας εμείς του φτιάξαμε το εικονιζόμενο τσοκ Τιτανίου με τα χρώματα της Αμερικάνικης σημαίας και τα αρχικά του ονόματός του ( δείγμα και του τι μπορούμε να κάνουμε!)

Zach Nannini.jpgUSA FLAG Choke.jpg
 
Last edited:
Επισκεψη χθες στον χωρο του κ. Σωτηροπουλου στο Νεο Ψυχικο και αγορα ενος MR.Ο ανθρωπος,αν και "πνιγμενος",βρηκε ενα Crio plus που ηθελα για τη Benelli."Πιες διπλα εναν καφε και σε κανα τεταρτο,θα στο 'χω ετοιμο,ελα να το παρεις",ηταν τα λογια του.Μετα απο μια συντομη κουβεντα για κυνηγι κι οχι μονο,εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις!Σωστος επαγγελματιας και ανθρωπος!Τον ευχαριστω και δημοσια!Η συνεχεια επι του πεδιου...
 
Σωτήρη σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
ΟΜΩΣ...για να μην παρεξηγηθώ από φίλους που μου παραγγέλνουν τσοκ και τους λέω παράδοση σε 10 - 15 εργάσιμες μέρες, να διευκρινίσω πως το συγκεκριμένο τσοκ υπήρχε τυχαία ως υπεράριθμη παραγωγή μεγάλης ποσότητας προς εξαγωγή που μόλις είχε έρθει από το laser και στο τέταρτο που είπα του Σωτήρη να ξαναέρθει, απλά το γυάλισα λίγο καλύτερα (τσοκ από εδώ μέσα δεν φεύγει παρά μόνο αν πληροί απολύτως τα δικά μου "υπερβολικά" ποιοτικά standards).
Με φιλικούς χαιρετισμούς
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Καλησπέρα σας είμαι και εγώ κάτοχος τριών τσοκ BRAIN tm mr bl κ μπορώ να πω ότι όντως είναι τσοκ τσάντας.
Καλησπερα φιλε.. Τι κυνηγάς με αυτά? Και χοντρικά μέχρι τι μέτρα σου δίνει ακαριαία επαναλαμβανομενα σκότωματα το κάθε ένα?
 
Καλησπερα φιλε.. Τι κυνηγάς με αυτά? Και χοντρικά μέχρι τι μέτρα σου δίνει ακαριαία επαναλαμβανομενα σκότωματα το κάθε ένα?
Τρυγόνια στην έναρξη με mr κ μετά στα περάσματα δεν βγαζω το tm το τελευταίο πουλί το πήρα στα 50 μέτρα με το tm κ φυσίγγια ιδιογωμοσης επίσης στα μπασιματα σε τσίχλοκοτσυφα tm κ περπατητο το bl.
 
Τρυγόνια στην έναρξη με mr κ μετά στα περάσματα δεν βγαζω το tm το τελευταίο πουλί το πήρα στα 50 μέτρα με το tm κ φυσίγγια ιδιογωμοσης επίσης στα μπασιματα σε τσίχλοκοτσυφα tm κ περπατητο το bl.
Το bell σαν κύλινδρος δίνει μέτρα σε σχέση με άλλους κυλίνδρους ή το αντίθετο;;
 
Το bell σαν κύλινδρος δίνει μέτρα σε σχέση με άλλους κυλίνδρους ή το αντίθετο;;
Το bell για μενα τουλαχιστον το λες και μια κατηγορια μονο του..το χω ριξει απο 5 μεχρι και 30 μετρα και ειναι σκουπα..σε σχεση με τον εργοστασιακο κυλινδρο του οπλου πολυ καλυτερος..βεβαια για να θεωρηθει τσοκ τσαντας πρεπει να σαι και σχετικα πανω στο πουλι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top