Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
για πεστεμουυυ ρε παιδες πιως θα κανη 100,200 χιλιομετρα για κρεμαση στην πουλιαστρα 10 τρυγονια .think. .think. .sarcastic.
Εγώ!
για πεστεμουυυ ρε παιδες πιως θα κανη 100,200 χιλιομετρα για κρεμαση στην πουλιαστρα 10 τρυγονια .think. .think. .sarcastic.
Εγώ!
 
100 χιλιομετρα για 10 τρυγονια δε ξερω αν κανω. Καθημερινα ομως κανω 5-6 χιλιομετρα απο τις 20 του μηνα ως τα τελη Σεπτεμβρη, για 4-5 και αν. Οσο επιτρεπεται ομως θα το περιμενω στα καρτερια τα πρωινα, και ας με στηνει
 
100 χιλιομετρα για 10 τρυγονια δε ξερω αν κανω. Καθημερινα ομως κανω 5-6 χιλιομετρα απο τις 20 του μηνα ως τα τελη Σεπτεμβρη, για 4-5 και αν. Οσο επιτρεπεται ομως θα το περιμενω στα καρτερια τα πρωινα, και ας με στηνει
γιασουυυυ ρε βικτωρα.RESPECT..terror.
 
Διαβάζω εύκολα φθάνω στο όριο , παιχνιδάκι το όριο και κάνω 100 χιλιόμετρα για 10 πουλια και αναρωτιέμαι πραγματικά αν στο όριο και στην καρπωση περιλαμβάνεται μαζί με τα χιλιόμετρα και τα όνειρα που βλέπει ο καθένας.Εκτος εάν μερικοί έβλεπαν πολύ Δογκανο και εξηγουμαι.Κυνηγώ τρυγόνια στην Μάνη για όσους γνωρίζουν, από το 1990 που έβγαλα άδεια επί μία εικοσαετία από 1Σεπτεμβρη έως 20 κάθε μέρα από Γύθειο Λάγια 100 χιλιόμετρα καί.Αν σε όλα τα καλά χρόνια (σκηνές για όσους γνωρίζουν) χτύπησα πέντε φορές από 20 πουλιά και πάνω ζήτημα είναι.Τα τελευταία 15 χρόνια δε μιλάμε για μονοψήφιο νούμερο.Γι αυτό λοιπόν σε όσους γνωρίζουν και σε αυτούς που μαθαίνουν καλό είναι να λέμε αλήθειες.
 
Last edited:
Διαβάζω εύκολα φθάνω στο όριο , παιχνιδάκι το όριο και κάνω 100 χιλιόμετρα για 10 πουλια και αναρωτιέμαι πραγματικά αν στο όριο και στην καρπωση περιλαμβάνεται μαζί με τα χιλιόμετρα και τα όνειρα που βλέπει ο καθένας.Εκτος εάν μερικοί έβλεπαν πολύ Δογκανο και εξηγουμαι.Κυνηγώ τρυγόνια στην Μάνη για όσους γνωρίζουν, από το 1990 που έβγαλα άδεια επί μία εικοσαετία από 1Σεπτεμβρη έως 20 κάθε μέρα από Γύθειο Λάγια 100 χιλιόμετρα καί.Αν σε όλα τα καλά χρόνια (σκηνές για όσους γνωρίζουν) χτύπησα πέντε φορές από 20 πουλιά και πάνω ζήτημα είναι.Τα τελευταία 15 χρόνια δε μιλάμε για μονοψήφιο νούμερο.Γι αυτό λοιπόν σε όσους γνωρίζουν και σε αυτούς που μαθαίνουν καλό είναι να λέμε αλήθειες.
Βόρεια Ελλάδα φίλε μου και σε συγκεκριμένες περιοχές όπως και αυτήν που κυνηγάω τόσο εγώ όσο και ένα ποσοστό αρκετων κυνηγών στην περιοχή πιάνουμε το όριο αρκετές φορές ειδικά περισυ που ήταν 8 ήταν πιο εύκολο να το πιάσεις.....
 
Βόρεια Ελλάδα φίλε μου και σε συγκεκριμένες περιοχές όπως και αυτήν που κυνηγάω τόσο εγώ όσο και ένα ποσοστό αρκετων κυνηγών στην περιοχή πιάνουμε το όριο αρκετές φορές ειδικά περισυ που ήταν 8 ήταν πιο εύκολο να το πιάσεις.....
Μπορει δεν εχω κυνηγησει το συγκεκριμενο ειδος εκει,αλλα στην Μανη που γνωριζω οτι ειναι το κυριο ρευμα αποδημιας για Αφρικη δεν συμβαινει αυτο και απορω πως συμβαινει εκει και δεν μιλαω για τα ντοπιαρικα του Αυγουστου,αλλα στα πουλια της μεταναστευσης που δεν εχουν κανενα λογω να διανυκτερευσουν εκει και δεν το κανουν.
 
Μπορει δεν εχω κυνηγησει το συγκεκριμενο ειδος εκει,αλλα στην Μανη που γνωριζω οτι ειναι το κυριο ρευμα αποδημιας για Αφρικη δεν συμβαινει αυτο και απορω πως συμβαινει εκει και δεν μιλαω για τα ντοπιαρικα του Αυγουστου,αλλα στα πουλια της μεταναστευσης που δεν εχουν κανενα λογω να διανυκτερευσουν εκει και δεν το κανουν.
Και Σεπτεμβρίο στα περάσματα το έχουν πιάσει πολύ γνωστοί μου εγώ προσωπικά όχι γιατί δεν πολύ βγαίνω τον Σεπτέμβρη αλλά θέλει καθημερινές εξόδους και να πέσεις σε καλό πέρασμα αλλιώς το όριο δεν πιάνεται
Και όσο για τον Αύγουστο μετά από μέρες παρακολούθησης του μέρους γίνεται το όριο και όχι όπου να ναι καρτέρι γιατί όσες φορές δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ και εγώ αλλά και η παρέα όχι μόνο το όριο δεν έρχονταν αλλά παρακαλούσαμε να ρίξουμε μια δυο καραμπίνιες....
 
Βόρεια Ελλάδα το όριο έρχεται για πλάκα οποίος δεν έχει κυνηγήσει εδώ πάνω δεν μπορεί να καταλάβει,πολύ απλά αν δει βίντεο παραμονές τις ενάρξεις από τρυγόνια θα νομίζει πως είναι κοπάδια από ψαρονια!!περυσι πιάσαμε όριο 2 άτομα τις περίσοτερες φορές που κυνηγήσαμε!!
 
Καποτε που ηταν παχιες οι μυγες,ανεβαινα στο Κιλκις για την εναρξη 4ημερο.
10 το πρωι ειχα κρεμασει το οπλο στο δεντρο πινοντας καφε με 12 τρυγονια.
Τωρα περιξ της Αττικης,καθε δεντρο εχει και εναν κυνηγο που πινει καφε
απο τα αγρια χαραματα μεχρι να φυγει.Ακους ντουφεκια και την εχει πληρωσει
κανενας κοτσυφας ντοπιαρικος.
 
Εχω να κανω οριο πανω απο δεκα χρονια αλλα εγραψε το κοντερ 1.600 χλμ πανε ελα
Τα επομενα χρονια που ακολουθησαν μεχρι και περυσι ουτε φτερο μονο κανενα ξεχασμενο ειδικα εδω στην Αττικοβοιωτια
Οποτε και φετος θα δουλεψει φραπεδια καρεκλακι μπουκαλι με νερο και αραγμα μεχρι να μας ξεσκονισουν τον σβερκο οι κονοπς
 
peng....Ρε δε φτύνεις τα αχαμνά σου λέω εγώ.......τα 25 θα τα κάνω όταν σβήσω 55 κεράκια στην τούρτα..... .sarcastic. .sarcastic.
Ρε συ είμαι απ' τους τυχερούς γιατί έχω καρτέρι στα 5 λεπτά απ' το σπίτι μου και το μοιράζομαι με έναν τύπο που κάθεται καμία 100στη μέτρα πιο πέρα από μένα.Ούτε τον έχω δει ποτέ μου και ούτε ξέρω πού ακριβώς είναι το καρτέρι του.... τα μαζεύει όλα φεύγοντας για να μη προδώσει τη θέση του...και πάντα πάει πιο νωρίς από μενα....
Κανόνισε ρε να με ματιασεις και να πιάσω τα από τέτοια μου φέτος...μαύρο φίδι που σε φάγε μετά....:p:p:p
 
Ρε συ είμαι απ' τους τυχερούς γιατί έχω καρτέρι στα 5 λεπτά απ' το σπίτι μου και το μοιράζομαι με έναν τύπο που κάθεται καμία 100στη μέτρα πιο πέρα από μένα.Ούτε τον έχω δει ποτέ μου και ούτε ξέρω πού ακριβώς είναι το καρτέρι του.... τα μαζεύει όλα φεύγοντας για να μη προδώσει τη θέση του...και πάντα πάει πιο νωρίς από μενα....
Κανόνισε ρε να με ματιασεις και να πιάσω τα από τέτοια μου φέτος...μαύρο φίδι που σε φάγε μετά....:p:p:p
Τωρα που σε επιασε η μαυρογατα στο στομα της,καλα καλαμποκια Στρατο....
 
Ρε συ είμαι απ' τους τυχερούς γιατί έχω καρτέρι στα 5 λεπτά απ' το σπίτι μου και το μοιράζομαι με έναν τύπο που κάθεται καμία 100στη μέτρα πιο πέρα από μένα.Ούτε τον έχω δει ποτέ μου και ούτε ξέρω πού ακριβώς είναι το καρτέρι του.... τα μαζεύει όλα φεύγοντας για να μη προδώσει τη θέση του...και πάντα πάει πιο νωρίς από μενα....
Κανόνισε ρε να με ματιασεις και να πιάσω τα από τέτοια μου φέτος...μαύρο φίδι που σε φάγε μετά....:p:p:p
IMG_20180614_144239-e1528986391114.jpg
Τωρα που σε επιασε η μαυρογατα στο στομα της
Ροζ πάνθηρας είμαι ρε.....ή ροζ γάτος....my man.
 
Ρε συ είμαι απ' τους τυχερούς γιατί έχω καρτέρι στα 5 λεπτά απ' το σπίτι μου και το μοιράζομαι με έναν τύπο που κάθεται καμία 100στη μέτρα πιο πέρα από μένα.Ούτε τον έχω δει ποτέ μου και ούτε ξέρω πού ακριβώς είναι το καρτέρι του.... τα μαζεύει όλα φεύγοντας για να μη προδώσει τη θέση του...και πάντα πάει πιο νωρίς από μενα....
Κανόνισε ρε να με ματιασεις και να πιάσω τα από τέτοια μου φέτος...μαύρο φίδι που σε φάγε μετά....:p:p:p
άμα έμενες στα μέρη μου, θα έλεγα ότι εγώ ήμουν αυτός :cool: .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Καποτε που ηταν παχιες οι μυγες,ανεβαινα στο Κιλκις για την εναρξη 4ημερο.
10 το πρωι ειχα κρεμασει το οπλο στο δεντρο πινοντας καφε με 12 τρυγονια.
Τωρα περιξ της Αττικης,καθε δεντρο εχει και εναν κυνηγο που πινει καφε
απο τα αγρια χαραματα μεχρι να φυγει.Ακους ντουφεκια και την εχει πληρωσει
κανενας κοτσυφας ντοπιαρικος.
Πες μου που να πάω εγώ τωρα που μπορώ .yel.
 
άμα έμενες στα μέρη μου, θα έλεγα ότι εγώ ήμουν αυτός :cool: .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Βασίλη πέρα της πλάκας βάζω στοίχημα ότι ο τύπος πιάνει το όριο όλο τον Αύγουστο. Μονές τουφεκιές στα τρυγονια και αν του περάσουν φάσες πάει σύννεφο η 3αρα... Ίσως τους ρίχνει στα καθιστά δε ξέρω...
 
Βασίλη πέρα της πλάκας βάζω στοίχημα ότι ο τύπος πιάνει το όριο όλο τον Αύγουστο. Μονές τουφεκιές στα τρυγονια και αν του περάσουν φάσες πάει σύννεφο η 3αρα... Ίσως τους ρίχνει στα καθιστά δε ξέρω...
άμα κάθεται σε νερό, πιθανό
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top