Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποσα θα επιτρεπουνε ρε Κωστη; 5 πουλια ανα εξοδο.... Και τα 8 μικρος αριθμος καρπωσης ειναι...
Παντως θα ηθελα να διαβασω τις μελετες που εχουν γινει για τα τρυγονια και τα περασματα που γινοντε απο τη χωρα μας....
Ικανότατους τους έχω να τα κάνουν 5 άνα έξοδο......στην Ελλάδα που βρισκόμαστε, όλα είναι πιθανά.
Ναι να μειωθεί εδώ για να βαράνε περισσότερα στα Βαλκάνια και να τα μακελευουν οι Άραβες......μωρέ δε πάνε τα γαργαληθουν λέω εγώ...
Γιάννη μου έτσι όπως τα λες είναι φιλάρα.
Αλλά ποιός το καταλαβαίνει από τους αρμόδιους κτλ.
 
Θυμάμαι το καλοκαίρι εκείνο, παραμονές της ρυθμιστικής που φιμωλογείτο ότι το τρυγόνι πάει για μείωση έως απαγόρευση, είχε βγει ένας κύριος ( με πληροφόρηση?? ) στο fb και είχε πει, φέτος (τότε) θα πάει στα δέκα το όριο από δώδεκα, του χρόνου θα πάει στα οκτώ και του αντιχρονου θα απαγορευτεί τελείως.
Μέχρι τώρα έπεσε 2/2 σερί μέσα στην πρόβλεψη (πληροφόρηση?? ) όντως πρώτα πήγαν στα 10, μετά στα 8, διαδοχικά.
Ευελπιστώ ότι όμως θα κάνει λάθος και δεν θα απαγορευτεί καθόλου...
Η μεγαλύτερη ποσότητα καρπωσης των ευρωπαϊκών τρυγονιων γίνεται απ' το δυτικό διάδρομο (Ισπανία, Γαλλία) και λιγότερο απ' τον ανατολικό (που είμαστε εμείς).
Παρόλα αυτά, συνεχώς εμείς τρώμε τις απαγορεύσεις-μειωσεις στο κεφάλι μιας και η εκπροσώπηση μας στο ευρωκοινοβούλιο για θέματα κυνηγιού-αλιειας είναι αστεία (κομψά)
Και δεν ξέρω και η ΚΣΕ αν κάνει κάτι σοβαρά, γιατί όλο προσπαθούμε προσπαθούμε ακούμε αλλά πότε μας φταίνε οι κακοί οικολόγοι πότε ο Ερμής είναι ανάδρομος κλπ
Τι να πω, αν αγγίξουν κι άλλο το τρυγόνι θα ξενερώσω απίστευτα, είναι το αγαπημένο μου θήραμα, πόσο μάλλον αν το απαγορεύσουν. Σε μια ενδεχόμενη και απευκταια πλήρη απαγόρευση δεν ξέρω αν θα βγάλω άδεια προσωπικά.
 
Θυμάμαι το καλοκαίρι εκείνο, παραμονές της ρυθμιστικής που φιμωλογείτο ότι το τρυγόνι πάει για μείωση έως απαγόρευση, είχε βγει ένας κύριος ( με πληροφόρηση?? ) στο fb και είχε πει, φέτος (τότε) θα πάει στα δέκα το όριο από δώδεκα, του χρόνου θα πάει στα οκτώ και του αντιχρονου θα απαγορευτεί τελείως.
Μέχρι τώρα έπεσε 2/2 σερί μέσα στην πρόβλεψη (πληροφόρηση?? ) όντως πρώτα πήγαν στα 10, μετά στα 8, διαδοχικά.
Ευελπιστώ ότι όμως θα κάνει λάθος και δεν θα απαγορευτεί καθόλου...
Η μεγαλύτερη ποσότητα καρπωσης των ευρωπαϊκών τρυγονιων γίνεται απ' το δυτικό διάδρομο (Ισπανία, Γαλλία) και λιγότερο απ' τον ανατολικό (που είμαστε εμείς).
Παρόλα αυτά, συνεχώς εμείς τρώμε τις απαγορεύσεις-μειωσεις στο κεφάλι μιας και η εκπροσώπηση μας στο ευρωκοινοβούλιο για θέματα κυνηγιού-αλιειας είναι αστεία (κομψά)
Και δεν ξέρω και η ΚΣΕ αν κάνει κάτι σοβαρά, γιατί όλο προσπαθούμε προσπαθούμε ακούμε αλλά πότε μας φταίνε οι κακοί οικολόγοι πότε ο Ερμής είναι ανάδρομος κλπ
Τι να πω, αν αγγίξουν κι άλλο το τρυγόνι θα ξενερώσω απίστευτα, είναι το αγαπημένο μου θήραμα, πόσο μάλλον αν το απαγορεύσουν. Σε μια ενδεχόμενη και απευκταια πλήρη απαγόρευση δεν ξέρω αν θα βγάλω άδεια προσωπικά.
Σηγνωμη ρε ντοκτορ αλλα βρισκεις τρυγωνια σε παραπανω απο τρις εξοδους???
 
για πεστεμουυυ ρε παιδες πιως θα κανη 100,200 χιλιομετρα για κρεμαση στην πουλιαστρα 10 τρυγονια .think. .think. .sarcastic.
Σακη αμα ειναι εστω και μια μερα να αποφυγουμε την πορτοκαλι τεντα
κανουμε και 500 χλμ και ας κρεμασουμε καλαμποκια στην πουλιαστρα .my man.
 
Σακη αμα ειναι εστω και μια μερα να αποφυγουμε την πορτοκαλι τεντα
κανουμε και 500 χλμ και ας κρεμασουμε καλαμποκια στην πουλιαστρα .my man.
Να φάνε κ οι κότες τουλάχιστο βρε αδελφέ.... .sarcastic. .sarcastic. ....μπροστά μας θα το βρούμε...bbq2
 
Στην γενικη συνελευση του κυνηγετικου συλλογου που ειχαμε προχθες.....τα πραγματα για το αποδημητικο
θηραμα...μονο καλα δεν ηταν.
Δεν ευθυνεται μονο ο καιρος.....αλλα για τα νησια του Ανατολικου Αιγαιου....σε μεγαλο βαθμο ευθυνονται
οι ανεμογεννητριες που γεμησε η Τουρκια τα παραλια της.....+ οι κεραιες κινητης τηλεφωνιας....με λιγα
λογια...ηταν στραβο το κλημα , το εφαγε και ο γαιδαρος.....οσοι ειμαστε σε αυτες τις περιοχες...μην
περιμενετε θηραματα......παλι στις κουρουνες θα ξεθυμανουμε .....Ευχομαι να εχει η υπολοιπη Ελλαδα.
Εμεις απο εδω ειμαστε για κλαματα....
Εκτος ολων των αλλων....αποφασισαμε ομοφωνα να κοψουμε μια ημερα το κυνηγι του λαγου...μηπως
και ανακαμψη και αυτο το θηραμα.....οπως επισεις να δημιουργησουμε δικο εκτροφειο αγριου λαγου...
 
Εγω να ρθω ρε αλλα εαν δε πια σω οριο θα πιασω εσενα αχαχαχαχαχα
Το μέρος είναι εγγύηση σου λέω αν και μαζεύονται πολλοί παράξενοι ;)
Να έρθω κι εγώ; Κάνω και απορτ άμα λάχει χα χα
Θα κάνω εγώ το απορτ λεβέντη μου εσύ με τον Τόλιο θα βαρατε χεχε
 
Στην γενικη συνελευση του κυνηγετικου συλλογου που ειχαμε προχθες.....τα πραγματα για το αποδημητικο
θηραμα...μονο καλα δεν ηταν.
Δεν ευθυνεται μονο ο καιρος.....αλλα για τα νησια του Ανατολικου Αιγαιου....σε μεγαλο βαθμο ευθυνονται
οι ανεμογεννητριες που γεμησε η Τουρκια τα παραλια της.....+ οι κεραιες κινητης τηλεφωνιας....με λιγα
λογια...ηταν στραβο το κλημα , το εφαγε και ο γαιδαρος.....οσοι ειμαστε σε αυτες τις περιοχες...μην
περιμενετε θηραματα......παλι στις κουρουνες θα ξεθυμανουμε .....Ευχομαι να εχει η υπολοιπη Ελλαδα.
Εμεις απο εδω ειμαστε για κλαματα....
Εκτος ολων των αλλων....αποφασισαμε ομοφωνα να κοψουμε μια ημερα το κυνηγι του λαγου...μηπως
και ανακαμψη και αυτο το θηραμα.....οπως επισεις να δημιουργησουμε δικο εκτροφειο αγριου λαγου...
Εμεις εχουμε καλη επαρκια θυραματων αλλα αυτες οι κουρουνες παρακαλαω να μου ερχοντε και γαμω τα σκωτωματα γτ κακα τα ψεματα αν και τρωμε θυραματα αναγκη τροφης απο το κυνηγι δεν εχουμε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top