Φυσίγγια για το βάλτο

Γι' αυτά λέω. Να σκεφτείς ότι έχω από πέρυσι (γιατί δεν έκανε καιρό) και τα Olympus του Κουτουμάνου. Φτιάχνω και μερικά, τα οποία δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσω, τα παπιά να δούμε, γιατί αν πάει όπως πέρυσι, ...κλάφτα Χαράλαμπε.
Φετος ελπιζω να εχει φιλε αντε να δουμε και τα φυσιγγια υπαρχονε αν πασα στιγμη
 
Έτσι ακριβώς. Άμα δεις τι έχω μαζέψει. Είναι αυτό που λένε: ότι κάνουμε χειρότερα απο μικρά παιδιά σε σχέση με τα παιχνίδια.
Παπιατζης σωστος ειναι μονο ο ιδιογομωτης παπιατζης φιλε , η γνωμη μου αυτη ειναι κ φυσικα μπορει να ειναι λαθος
 
Τα πιο πολλα αλανια στον εβρο ριχνουν νυχτα με διασπορας στα 10 μετρα Τολη
Κατι τετιο αλλα υπαρχουνε και ημερισιοι ακου να δεις οταν πηγα πρωτη φορα εβρο εβλεπα μονο 7αρια διασπορας και λεω τι γινετε ρε φιλε τα βαρανε τόσο κοντά;;
 
Last edited by a moderator:
Παπιατζης σωστος ειναι μονο ο ιδιογομωτης παπιατζης φιλε , η γνωμη μου αυτη ειναι κ φυσικα μπορει να ειναι λαθος
Εγώ το κέφι μου κάνω. Δεν ξέρω αν είμαι παπιατζής σωστός και δεν διεκδικώ να 'μαι. Φέτος άρχισα δειλά δειλά, να γεμίζω και λίγα φυσίγγια, τα οποία όπως έγραψα παραπάνω δεν μου δόθηκε ευκαιρία να δοκιμάσω. Καλά να είμαστε και προχωράμε. Τα στερεότυπα τα άφησα πλέον πίσω. Όλα, τώρα, γίνονται με γνώμονα την συνείδηση και να περνάμε καλά. Τα υπόλοιπα, καλοδεχούμενα, αλλά έπονται.
 
Φίλε από τσοκ έχω ένα spreader, ένα anaconda mid κ δύο smoke 3 κ 2 άστρα...αν θες κάποιο συγκεκριμένο συνδυασμό πεσμου...
Δεν κάνουν τα smoke τη διαφορά από μόνα τους, τα έχω βιδωσει κ σε άλλα όπλα χωρίς τα ίδια αποτελέσματα... Είναι κάποιος συνδυασμός που έχει γίνει κ βγάζει σφιχτές τουφεκιές...
Βάλε ότι θες δν έχω πρόβλημα.
Απλά να δούμε τη θα βγάλει αυτή η Aquila x 36....
 
Τ
Κατι τετιο αλλα υπαρχουνε και ημερισιοι ακου να δεις οταν πηγα πρωτη φορα εβρο εβλεπα μονο 7αρια διασπορας και λεω τι γινετε ρε φιλε τι βαρανε?
Τολη εισαι γνωστης , μην γραφουμε αλλα
 
Last edited by a moderator:
Φίλε Kostas ContraDosi όταν λέμε "κάνει παπάδες" εννοείς ότι το φυσίγγι σου δίνει την σιγουριά των μακρινών πουλιών; Σηκώνεις δηλαδή όπλο με σιγουριά, σε πουλιά που, θεωρητικά πάντα, λες από μέσα σου αυτό είναι στα 50 μ; Τα διπλώνει τα παπιά σε μακρινές τουφεκιές;
Εγώ προσωπικά έχω πάρει μακρινά παπιά με το συγκεκριμένο με πάγο....αν κ κυνηγάω πέρασμα συνήθως λόγο δουλειάς τα παπιά τα τουφεκάω ανοιχτά...δν διστάζω να σηκώσω όπλο...κ γενικότερα τα φυσίγγια του Κουτουμάνου τα έχω ρίξει ΟΛΑ (εκτός Olympus) κ πάντα μου έκαναν τα κέφια.
Αν θυμάσαι το 2015-16 στα Alfa 34 (G3000) είχε βγάλει μια παρτίδα σε Nobel Sport κάλυκα και βύσμα Ηλιόπουλο........εκείνη την παρτίδα την είχα ΚΑΤΑευχαριστηθεί στα παπιά ΜΟΝΟ.
 
Εγώ προσωπικά έχω πάρει μακρινά παπιά με το συγκεκριμένο με πάγο....αν κ κυνηγάω πέρασμα συνήθως λόγο δουλειάς τα παπιά τα τουφεκάω ανοιχτά...δν διστάζω να σηκώσω όπλο...κ γενικότερα τα φυσίγγια του Κουτουμάνου τα έχω ρίξει ΟΛΑ (εκτός Olympus) κ πάντα μου έκαναν τα κέφια.
Αν θυμάσαι το 2015-16 στα Alfa 34 (G3000) είχε βγάλει μια παρτίδα σε Nobel Sport κάλυκα και βύσμα Ηλιόπουλο........εκείνη την παρτίδα την είχα ΚΑΤΑευχαριστηθεί στα παπιά ΜΟΝΟ.
Η g3000 στα 34 γρ δθνει ρεστα
 
Εγώ προσωπικά έχω πάρει μακρινά παπιά με το συγκεκριμένο με πάγο....αν κ κυνηγάω πέρασμα συνήθως λόγο δουλειάς τα παπιά τα τουφεκάω ανοιχτά...δν διστάζω να σηκώσω όπλο...κ γενικότερα τα φυσίγγια του Κουτουμάνου τα έχω ρίξει ΟΛΑ (εκτός Olympus) κ πάντα μου έκαναν τα κέφια.
Αν θυμάσαι το 2015-16 στα Alfa 34 (G3000) είχε βγάλει μια παρτίδα σε Nobel Sport κάλυκα και βύσμα Ηλιόπουλο........εκείνη την παρτίδα την είχα ΚΑΤΑευχαριστηθεί στα παπιά ΜΟΝΟ.
Το olympus( σαν κύριο θα έχω το Δημήτριος Υψηλός σεμι) τι λέει το σκέφτομαι να το έχω για τα πολλά μείον ξέρουμε πυρυτιδα κτλπ?
 
Το olympus( σαν κύριο θα έχω το Δημήτριος Υψηλός σεμι) τι λέει το σκέφτομαι να το έχω για τα πολλά μείον ξέρουμε πυρυτιδα κτλπ?
Το οlympus με m92s είναι αλλά δν μου χρειάζεται να το ρίξω κ δν το έχω δοκιμάσει ποτέ....επίσης δοκίμασε και του fantom το 40άρι πάλι με m92s και έλα να με βρεις.....;)...το ρίχνουν στν έβρο κατακόρων 2-3 ντόπιοι από δω που πάνε στν έβρο κ χωρίς αυτά δν πάνε πουθενά.
 
Το οlympus με m92s είναι αλλά δν μου χρειάζεται να το ρίξω κ δν το έχω δοκιμάσει ποτέ....επίσης δοκίμασε και του fantom το 40άρι πάλι με m92s και έλα να με βρεις.....;)...το ρίχνουν στν έβρο κατακόρων 2-3 ντόπιοι από δω που πάνε στν έβρο κ χωρίς αυτά δν πάνε πουθενά.
Έγινε Κώστα σε ευχαριστώ γενικά ψάχνω με μ92ς γιατί μου εχει κάτσει καλά εδώ που κυνηγώ η τέκνα δεν μου πολύ άρεσε!!!
 
Με sipe σε τρελή παγωνιά έφαγα παπάρα άσε σαν την μ92ς δεν βρήκα καμία...
Σιγουρα εισουν πανω στα πουλια η βαρουσες στου παπαρα το γαμο αχαχαχαχαχα ρε σου χει κατσει η καυλα για πολλα γραμαρια m92 s με τη σκορποσκαγιαστρα crio και το σκορποφυσιγγο υψιλος γτ 40αρια με sipe δε πιστευω να βρεικες
 
Σιγουρα εισουν πανω στα πουλια η βαρουσες στου παπαρα το γαμο αχαχαχαχαχα ρε σου χει κατσει η καυλα για πολλα γραμαρια m92 s με τη σκορποσκαγιαστρα crio και το σκορποφυσιγγο υψιλος γτ 40αρια με sipe δε πιστευω να βρεικες
Πάνω ήμουν δεύτερη είχα το υψηλός και έπεφταν τα πράσινα
Μετά ξανά βάζω πρώτη wolf δεύτερη Υψηλός πάλι το ίδιο δύο πράσινα έχασα εκείνη την ημέρα θερμοκρασία -13(Ιανουαρίος 2017)
 
Back
Top