Φυσίγγια για το βάλτο

Για ποια wolf μιλάς? Και τί νούμερο?
F-104 36γρ διασποράς 3αρια και 5αρια ( οι τουφεκιές ήταν μέχρι 25 μέτρα)και στα καπάκια με τα υψηλός είχα επιτυχία και έγινε πολλές φορές αυτό την ημέρα εκείνη ( από τότε τα wolf τα βάζω μόνο σε νορμάλ συνθήκες μέχρι δηλαδή -5/7 περίπου έχω δει αποδίδουν πολύ καλά!!!
 
Τέλη έχεις ρίξει από Wolf το 38αρι και το Semi magnum ;
Το πρώτο νομίζω με Mb36 και το δεύτερο με M92S.Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τα δύο σε αρνητικές θερμοκρασίες,χωρίς να έχω προσωπική αποψη για αυτα.
Και τα δύο το 38αρι πολύ ωραίο αλλά όχι καλύτερο από του υψηλού σε σκοτοματα δοκιμές από πολλά άτομα φίλοι και συγγενείς
Από το σεμι του δεν είμαστε ευχαριστημένοι.....
 
Άρα λοιπόν , τι να ριξουμε φέτος στα παπιά .think. που θα έχει και κρύο .
Τα φυσίγγια που έχω ξεχωρίσει στο παπί που ειναι το θήραμα που έχω εμμονή είναι το b&p mb winter και πάλι της ίδιας εταιρείας το m92s baby magnum για ημερήσιο.Οταν χρειαζεται και όπου χρειάζεται χρησιμοποιώ και το semi magnum 38gr διασπορας του zotos.

ΥΓ.οπλο benelli supersport με aftermarket 6,5cm κωνο ,τσοκ kicks .35,.20 και πρωινό απογευματινό πάω στο 4* τσοκ μαμά.

Τα παραπάνω και οι συνδυασμοί αυτών μου έχουν χαρίσει πολλά θηράματα.Θηραματα που κάποτε απλά τα κοίταζα και δεν σηκωνα.Ολα όμως είναι προσωπική εκτίμηση και ίσως σε κάποιον να μη ταιριάζουν .
 
Ζωτο μου δωσανε κατι ζακυνθινοι που τους ειπα που να κατσουνε για φασσες αλλα δε πρωλαβα να τα δωκιμασω πιοτικα τα ειδα
Πολύ καλό ειναι.Τουλαχιστον με την παρτίδα που πήρα είμαι ευχαριστημένος πολύ.Σε νο6 μέχρι τα 25 μέτρα δεν πέφτει ζωντανό παπί.Εχει και μαλακά σκάγια από ότι είδα.Μονο μείον οι μολυβδωσεις στην κάννη....
 
Πολύ καλό ειναι.Τουλαχιστον με την παρτίδα που πήρα είμαι ευχαριστημένος πολύ.Σε νο6 μέχρι τα 25 μέτρα δεν πέφτει ζωντανό παπί.Εχει και μαλακά σκάγια από ότι είδα.Μονο μείον οι μολυβδωσεις στην κάννη....
Τα μαλακα σκαγια σκωτωνουν καλυτερα αλλα εχουν τους περιορισμους τους και αυτα πχ συγγεντρωση διατρηση και ειδηκα σε πουλια με πουπουλο
 
Τα μαλακα σκαγια σκωτωνουν καλυτερα αλλα εχουν τους περιορισμους τους και αυτα πχ συγγεντρωση διατρηση και ειδηκα σε πουλια με πουπουλο
Σε φυσιγγι διασποράς όμως ταιριάζουν γάντι.Δεν δουλεύεις μεγαλύτερη απόσταση σε πρωινό απογευματινό.
 
Ζωτο μου δωσανε κατι ζακυνθινοι που τους ειπα που να κατσουνε για φασσες αλλα δε πρωλαβα να τα δωκιμασω πιοτικα τα ειδα
To 38αρι διασποράς του Ζώτου Τόλη είναι τρομερό για πρώτη τουφεκιά σε φάσσες και παπιά.
 
Back
Top