Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φρέσκια δοκιμή με βροχή και θερμοκρασία 16°C. Απόσταση 40 μέτρα με μεζούρα. Μπροστά ήταν σκληρό χαρτόνι και πίσω ο τενεκές του λαδιού τον οποίο τρύπησαν αρκετά. Οι διαστάσεις του χαρτονιού είναι 60x75 και είναι σημαδεμένα 140 σκαγια από τα περίπου 190 του φυσιγγίου. Το φυσίγγι ήταν ιδιογομωσης ν4 και το σεταπ ήταν cx2000- 1,70 sipe- couvette- Dianna- 33γρ σκάγια ν4 + 1γρ αλεύρι βρώμης, ρελιαστο με τζαμακι από 67,4-62-3. Κάθε γνώμη καλοδεχούμενη και παρατηρήσεις για βελτίωση. View attachment 13305View attachment 13306
Ειδα κ μια συνταγη με σιπε καλουτσικη , ολο στο 1.40 την διαβαζα , πολυ ωραια τουφεκια , τον χειμωνα με το κρυο θα εισαι τζαμι φιλε , μην αλλαξεις καψουλι , τον χειμωνα μπορει να θελει λιγο ακομα μπαρουτη , παπιοφυσιγγο φτιαχνεις
 
Ειδα κ μια συνταγη με σιπε καλουτσικη , ολο στο 1.40 την διαβαζα , πολυ ωραια τουφεκια , τον χειμωνα με το κρυο θα εισαι τζαμι φιλε , μην αλλαξεις καψουλι , τον χειμωνα μπορει να θελει λιγο ακομα μπαρουτη , παπιοφυσιγγο φτιαχνεις
Αν δεν κάνω λάθος ένα άλλο φορτωμένο εμπορικό με S4 ήταν το S4 fast του Ναυπλιώτη. Στο 1,55 αν θυμάμαι καλά.
Χειμωνιάτικο στήσιμο και κρίμα που δεν το βρίσκεις πλέον στην αγορά.Τρομερο και το prima στα 30 γραμμάρια από την ίδια σειρά.
 
Κανη ήθελα να γράψω, με συγχωρείς
Όχι η κάννη έχει τσοκακια αλλά έχω μόνο το 2άρι (έτσι την πήρα).
Μιχαλη ποιο lot - sipe εχεις ??
Το λοτ είναι καινούργιο 3/19
Ειδα κ μια συνταγη με σιπε καλουτσικη , ολο στο 1.40 την διαβαζα , πολυ ωραια τουφεκια , τον χειμωνα με το κρυο θα εισαι τζαμι φιλε , μην αλλαξεις καψουλι , τον χειμωνα μπορει να θελει λιγο ακομα μπαρουτη , παπιοφυσιγγο φτιαχνεις
Έψαχνα ένα καλό γενικα γι αυτα τα μέτρα και λίγο ακόμα με καλή συγκέντρωση κατανομή και διάτρηση. (Όλα δικά μου τα θελω.sarcastic.)
Προορίζεται για παπι, φασα, και καμιά "δύσκολη" πέρδικα
 
Αν δεν κάνω λάθος ένα άλλο φορτωμένο εμπορικό με S4 ήταν το S4 fast του Ναυπλιώτη. Στο 1,55 αν θυμάμαι καλά.
Χειμωνιάτικο στήσιμο και κρίμα που δεν το βρίσκεις πλέον στην αγορά.Τρομερο και το prima στα 30 γραμμάρια από την ίδια σειρά.
Ένα ωραίο που μου άρεσε φέτος ιδιογομωσης βέβαια, ήταν με s4 στο 1,55x33. Δοκιμάστηκε σε φασα και παπί.
 
Μένω και κυνηγάω Γιάννενα. Ελάχιστα κυνήγια κάνω και στην Άρτα (παπί).
Στις θερμοκρασίες και την υγρασία που έχετε εκεί τους χειμερινούς μήνες πιστεύω αυτά τα φορτωμένα set up με τις διβασικές είναι στο στοιχείο τους.:)
 
Στις θερμοκρασίες και την υγρασία που έχετε εκεί τους χειμερινούς μήνες πιστεύω αυτά τα φορτωμένα set up με τις διβασικές είναι στο στοιχείο τους.:)
Ακριβώς. Στην ιδιογομωση αν και είμαι καινούργιος ακόμα, τα σεταπ με τις διβασικές μ έχουν σώσει. Σε ελάχιστα εμπορικά έχω δει απίστευτα πράγματα με μονοβασικες.
 
Last edited:
Μόνο παπι στην Άρτα Μιχάλη, για καμιά φασσα δεν πας;
Όχι δεν πάω. Γενικά για πουλιά πηγαίνω όταν δεν έχει γουρούνι (δηλαδή καθημερινες) ανάλογα τον καιρό και το τι πουλιά έχει, κυνηγάω το ανάλογο.
 
Αν δεν κάνω λάθος ένα άλλο φορτωμένο εμπορικό με S4 ήταν το S4 fast του Ναυπλιώτη. Στο 1,55 αν θυμάμαι καλά.
Χειμωνιάτικο στήσιμο και κρίμα που δεν το βρίσκεις πλέον στην αγορά.Τρομερο και το prima στα 30 γραμμάρια από την ίδια σειρά.
1.55 η S4 δεν λεγεται φορτωμενο αλλα κανονικο προς ελαφρυ
 
1.55 η S4 δεν λεγεται φορτωμενο αλλα κανονικο προς ελαφρυ
Δημήτρη είχα την εντύπωση ότι η S4 γεμίζεται στο εύρος 1.4 με 1.5 σε αυτά τα γραμμάρια,αφού τα περισσότερα εμπορικά παίζουν εκεί.Είδα τη συνταγή του Μιχάλη,αλλά είπα το 1.70 θα οφείλεται στο ρελιαστο κλείσιμο.
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.Για χειμωνιάτικες συνθήκες και αρνητικές θερμοκρασίες εσύ πόσο θα τη γέμιζες;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top