Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νικο τι αλλαγες κανεις οταν θες να κλεισεις σε τοσο κοντο καλυκα σε σχεση με το κανονικο σεταπ;


Στρατο πρωτα απ'ολα η ποσοτητα της πυριτιδας.....μετα το οποιο βυσμα εκτος απο τις ταπες ( FSF μαλλινη )
θελει τροποποιηση.....αυτο που πρεπει να βγαλεις σωστα ειναι η ογκομετρια.....δεν τους εδωσα την απαραιτητη
προσοχη που ηθελαν..... δεν περιμενα αυτην την αποδοση....Τα συγκεκριμενα ειναι σε δυο σταδια κλεισμενα τα
επομενα θα τα κλεισω πεντασταδιακα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η δυναμη.... η διατρηση.....και οτι
δεν ειχαν καθολου λακτισμα ( κλωτσο ). Για δικανο....ειναι ''μανουλα''.....στην καραμπινα δεν ''οπλιζουν''......θελει
ενα εξτρα εξαρτημα ωστε απο την αποθηκη να μπαινουν στην θαλαμη.
Εχουμε συνεχεια φιλε!!! ;) ;):)
 
Εξαιρετικά αν και νομίζω θέλει πιο ανοιχτό σε αυτά τα μέτρα και με τέτοιο νουμερο σκαγιου!
Ηλία δοκίμασα σε αυτα τα μετρα ωστε να μπορω να κανω συγκριση με άλλες δοκιμές αλλων οπλων...Τελικά ναι ηθελε Η ποιο ανοιχτο τσοκ η περισσότερα μετρα με το συνδυασμό αυτό.
 
Ηλία δοκίμασα σε αυτα τα μετρα ωστε να μπορω να κανω συγκριση με άλλες δοκιμές αλλων οπλων...Τελικά ναι ηθελε Η ποιο ανοιχτο τσοκ η περισσότερα μετρα με το συνδυασμό αυτό.
Αγγελε νομίζω πως το 4αρι ειναι υπέρ αρκετό εκεί, με ποιο όπλο έκανες σύγκριση;
 
Η πρώτη δοκιμή της Fabarm xlr
3 αστρα μαμα τσοκ,φυσίγγι εμπορικό 206 formula 32 gr Νο9 35 μέτρα ,76cm κυκλος.
View attachment 13400
Ε όχι να το παινευτουμε, αλλά οι κάτοχοι fabarm βλέπουν συχνά αυτές τις ωραίες κατανομές, αν και εδώ το φυσίγγι έδωσε ρέστα. Άψογη κατανομή...Δεν γλιτώνει τίποτα από κει μέσα κι ας μην είναι ακριβώς κέντρο... Αυτή είναι η μαγκιά!
 
Σας ευχαριστώ όλους.Σαν πρωτη εντύπωση όντως το οπλο εχει καλή κατασκευή ,στον μηχανισμό μέσα τα μέταλλα ειναι ολα ωραία επεξεργασμένα με λειες επιφανειες και δενουν καλα μεταξύ τους χωρις τζογους..
Σαν αισθηση με το που το πιανεις στα χερια σου καταλαβαινεις πολύ καλο ζύγισμα μαζί με στιβαρότητα -δεμένο οπλο,η στιβαρότητα μου θυμισε την 302 του πατέρα μου...
Ολα τα υπολοιπα θα τα δω στις δοκιμές με το καλό..
Αγγελε από περιεργια μέτρησες συγκέντρωση;
 
Αγγελε νομίζω πως το 4αρι ειναι υπέρ αρκετό εκεί, με ποιο όπλο έκανες σύγκριση;
Το συγκρινα με την benelli duca montefeltro που ειχα κανει την ιδια δοκιμή με το ιδιο φυσίγγι στα ιδια μετρα αλλά με 3αρι τσοκ φρενατο kicks.
2η σύγκριση
Με τα 9/10 τσοκ της fabarm με το 10/10 σταθερό τσοκ berretta 302 18.5 αυλό
 
Το συγκρινα με την benelli duca montefeltro που ειχα κανει την ιδια δοκιμή με το ιδιο φυσίγγι στα ιδια μετρα αλλά με 3αρι τσοκ φρενατο kicks.
2η σύγκριση
Με τα 9/10 τσοκ της fabarm με το 10/10 σταθερό τσοκ berretta 302 18.5 αυλό
Και τι συμπεράσματα έβγαλες αγγελε;πηγε καλυτερα υποθέτω η φαμπαρμ!
 
Μένω και κυνηγάω Γιάννενα. Ελάχιστα κυνήγια κάνω και στην Άρτα (παπί).
Και τι συμπεράσματα έβγαλες αγγελε;πηγε καλυτερα υποθέτω η φαμπαρμ!
Ε καπως λιγακι καλυτερα εμεις με benelli και εμπορικο που τετια ονειρα αχαχαχαχαχαχαα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top