Φυσίγγια για τρυγόνι

Οταν ενα φυσιγγι δε μας κανει λεμε εχει το εξης προβλημα το να βαλω αλλα ειναι λογικο αλλα για καπιους που ζοριζοντε με champion μηπως τους πεφτουν λιγο σφιχτα στης κατανομες λεω τωρα εγω ???
 
Φιλε οταν ριχνουμε σε ορτυκι στα 20 μ με στραγαλια πεφτει , δεν φταιει το φυσιγγι , η το κοντακι δεν ριχνει εκει που κοιτας η καποιο σκοπευτικο λαθος κανεις , τα πουπουλα ειναι η πισω η τουφεκια , η η περιφερεια της τουφεκιας .Η G 3000 οπως ολες οι BP μπαρουτες ειναι κορυφαια σε ολα
Θεωρητικά ναι στην πράξη όχι.3 άτομα σε ένα πρωινό με τα ίδια φυσίγγια ψοφησαμε να κυνηγάμε ζωντανά (αυτά που έπεφταν)γιατί τα περισσότερα συνέχιζαν τραυματισμένα.
 
Θεωρητικά ναι στην πράξη όχι.3 άτομα σε ένα πρωινό με τα ίδια φυσίγγια ψοφησαμε να κυνηγάμε ζωντανά (αυτά που έπεφταν)γιατί τα περισσότερα συνέχιζαν τραυματισμένα.
Μου βρωμαει υψιλες πιεσεις το εργο φιλε σκορποσκιγια και κατι αλλο να μη το πω και με κραξουν οι ιατριδικαστες
 
okk σεβομαι την αποψη αλλα δεν την ασπαζομαι!Προφανως και εμπιστευσαι και συ τη μπαρουτη αυτη, εγω δεν θελω να τη ξαναβαλω!Ειπαμε, αυτα ειναι και πως καθονται στον καθενα μας!

Θαναση μην καταδικαζεις καμια πυριτιδα....δεν υπαρχουν ''κακιες'' πυριτιδες φιλε μου!!! Υπαρχουν ''κακα''
σεταπ ( λαθος δοσολογιες ) και κακο στησιμο φυσιγγιων. Οταν με το καλο ξεκινησεις την ιδιογομωση
θα αναθεωρησεις πολλα απο που πιστευεις.....πιστεψε με φιλε!!!!
 
Θαναση μην καταδικαζεις καμια πυριτιδα....δεν υπαρχουν ''κακιες'' πυριτιδες φιλε μου!!! Υπαρχουν ''κακα''
σεταπ ( λαθος δοσολογιες ) και κακο στησιμο φυσιγγιων. Οταν με το καλο ξεκινησεις την ιδιογομωση
θα αναθεωρησεις πολλα απο που πιστευεις.....πιστεψε με φιλε!!!!
Σε πιστευω και δεν ειμαι αμερόληπτος και δεν εχω παροπιδες!
 
Δε κανει για τετια κυνιγια φιλε μου οσον αφορα το σχημα ζυγισμα γενικα ειναι γαι αλλα γουστα γουρουνι παπι δε μπαινει πχ σαν το μοντεφελτρο
Δεν ξερω αν διαβασες οτι εγραψα τα εριξα με δυο διαφορετικα οπλα...Και παλι δεν μου πολυ στεκει αυτο που λες οτι δεν μπαινει το οπλο!Σε σενα μπορει να μην μπαινει λογο σωματοτυπου κεω εγω μια παραμετρο
 
Σ
Δεν ξερω αν διαβασες οτι εγραψα τα εριξα με δυο διαφορετικα οπλα...Και παλι δεν μου πολυ στεκει αυτο που λες οτι δεν μπαινει το οπλο!Σε σενα μπορει να μην μπαινει λογο σωματοτυπου κεω εγω μια παραμετρο
Συνεπως συμπληρωνω οταν σημαδευουμε και πανε τα σκαγια εκει που κοιταμε και το βλεπουμε αυτο με πουπουλα στον αερα (δεν ειναι οτι δεν το βλεπουμε)Και μη πει καποιος παλι οτι και στραγαλια να βαζε θα πεφτανε στα 20 μετρα!Ας παει να βαλει στραγαλια τοτε ο εκαστοτε που κανει τετοια σχολια!Συγγνωμη κιολας ετσι.Εδω μιλαμε σοβαρα δε κοροιδευουμε...Εκτος και αν λεμε αερολογιες!αυτο ειναι αλλο θεμα...Παμε για να κανουμε πλακα τοτε
Φιλικα παντα και συναδελφικα οχι προσωπικα
 
Μου βρωμαει υψιλες πιεσεις το εργο φιλε σκορποσκιγια και κατι αλλο να μη το πω και με κραξουν οι ιατριδικαστες
Τόλη το ίδιο φυσίγγι σε απογευματινό ήταν φυσίγγι και πουλί και σε ορτύκια και σε τρυγονια.Δυνατο δεν ήταν σίγουρα
 
Τόσο καλός είσαι τολη;φυσίγγια μόνο champion ρίχνεις;
Ριχνω κι αλλα φιλε απλα ειναι μια χαρα τα champion και αν το πηρες καπως πρωσοπικα που δεν το ειπα για σενα να σου πω οτι το περασμενο χειμωνα ηρθαν για φασσα κατι πεχτουρες με κρεμασμενα τα καρτελακια σκοπευτων με rc serie oro το αγαπημενο σου οπως λες και ηταν τεσσεροις εγω με champion 34 μαυρο τα παιδια κλαιγανε φιλεβτην αλλη μερα βαλανε champion και δε φυγανε με αδεια χερια με ακουσες ποτε να λεω δε κανουν τα rc οποτε τα πενευεις???
 
Ριχνω κι αλλα φιλε απλα ειναι μια χαρα τα champion και αν το πηρες καπως πρωσοπικα που δεν το ειπα για σενα να σου πω οτι το περασμενο χειμωνα ηρθαν για φασσα κατι πεχτουρες με κρεμασμενα τα καρτελακια σκοπευτων με rc serie oro το αγαπημενο σου οπως λες και ηταν τεσσεροις εγω με champion 34 μαυρο τα παιδια κλαιγανε φιλεβτην αλλη μερα βαλανε champion και δε φυγανε με αδεια χερια με ακουσες ποτε να λεω δε κανουν τα rc οποτε τα πενευεις???
Τολη δεν τα έχω ριξει ποτε τα φυσίγγια που λες,rc αν δεν κάνω λάθος μόνο κάτι σκοπευτικα έχω ριξει!εγω δεν πήρα τίποτα προσωπικά ,επίσης δεν είπα δεν κάνουν είπα δεν μου άρεσαν!!!Εισαι το πήρες προσωπικά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο,ούτε ο αντιπρόσωπος να ήσουν χαχα!Τα φυσίγγια είναι και θέμα γούστου αλλά δεν μπορώ να δεχτώ πως υπάρχει φυσίγγι που στα 20 μέτρα δεν σκοτώνει!Να μένεις πίσω ή να βγαίνεις μπροστά γίνεται,να πετύχεις τσίχλα ή ορτύκι και να μην πεσει ή να Μην πεσει μετά από 50 μέτρα λόγω διαμπερους Αυτό θεωρώ πως δεν γίνεται!
 
Τολη δεν τα έχω ριξει ποτε τα φυσίγγια που λες,rc αν δεν κάνω λάθος μόνο κάτι σκοπευτικα έχω ριξει!εγω δεν πήρα τίποτα προσωπικά ,επίσης δεν είπα δεν κάνουν είπα δεν μου άρεσαν!!!Εισαι το πήρες προσωπικά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο,ούτε ο αντιπρόσωπος να ήσουν χαχα!Τα φυσίγγια είναι και θέμα γούστου αλλά δεν μπορώ να δεχτώ πως υπάρχει φυσίγγι που στα 20 μέτρα δεν σκοτώνει!Να μένεις πίσω ή να βγαίνεις μπροστά γίνεται,να πετύχεις τσίχλα ή ορτύκι και να μην πεσει ή να Μην πεσει μετά από 50 μέτρα λόγω διαμπερους Αυτό θεωρώ πως δεν γίνεται!
Μπα φιλε δε πηρα τπτ πρωσωπικα απλα με ικανοπιουν μαλων τα champion και δε το πεξα πιστολι για να μου λες αν ειμαι τοσο καλος χλευαστικα δευτερον τα τρυγωνια και γενικος περιστεροειδη ειναι επιρεπες στα διαμπερη τραυματα
 
Μπα φιλε δε πηρα τπτ πρωσωπικα απλα με ικανοπιουν μαλων τα champion και δε το πεξα πιστολι για να μου λες αν ειμαι τοσο καλος χλευαστικα δευτερον τα τρυγωνια και γενικος περιστεροειδη ειναι επιρεπες στα διαμπερη τραυματα
Φίλε μου είπες να ερθω να σε δω και σου απάντησα εξισου χιουμοριστικά!εχεις δίκιο για τον γραπτό λόγο ούτε εγώ στο είπα επιθετικά!Προσωπικα μόνο στην έναρξη μου έχει τυχει οβερκιλ σε περιστεροειδη αλλά γενικά χρησιμοποιώ το ψιλότερο σχετικά σκαγια για κάθε θηραμα,δεν έχω ριξει ποτε 4αρια στην φασσα ας πούμε,εκεί ναι αυξάνονται οι πιθανότητες για οβερκιλ!
 
Back
Top