"Δισκοπάθεια"

Ιδια όπλα 32άρια (μπροστόβαρα) και οι 2.
Πως βολευεται ο καθένας να το κρατάει...
Τα σχόλιά σας....
Στον τεράστιο Digweed απλά όλα τα κάνει να βγαίνουν πολύ φυσικά και χαλαρά .Εγώ τον θεωρώ παράδειγμα σκοπευτή ως προς την τεχνική του και τον τρόπο που ρίχνει ,θεωρω ότι δύσκολα βρίσκεις ψεγάδι σε αυτον τον σκοπευτή .
 
Στον τεράστιο Digweed απλά όλα τα κάνει να βγαίνουν πολύ φυσικά και χαλαρά .Εγώ τον θεωρώ παράδειγμα σκοπευτή ως προς την τεχνική του και τον τρόπο που ρίχνει ,θεωρω ότι δύσκολα βρίσκεις ψεγάδι σε αυτον τον σκοπευτή .
Τον βοηθά και το κορμί του
 
Στον τεράστιο Digweed απλά όλα τα κάνει να βγαίνουν πολύ φυσικά και χαλαρά .Εγώ τον θεωρώ παράδειγμα σκοπευτή ως προς την τεχνική του και τον τρόπο που ρίχνει ,θεωρω ότι δύσκολα βρίσκεις ψεγάδι σε αυτον τον σκοπευτή .
Λευτέρη δώσε προσοχή σάυτά τα δυό λόγια .
''Απο τον καιρό που σταμάτησα να τους βλέπω σαν ακτύπητα είδωλα ,απλά να σέβομαι μόνο το εκτόπισμα τους τότε μόνο κατάφερα να τους ανταγωνιστώ επάξια και να αξιωθώ σε κάποιους αγώνες νάμαι πιο ψηλά απ'αυτούς στον πίνακα ''
Αυτά απο κολλητό που υπήρξε μπροστάρης στο να επιδείξει το sporting επιτυχίες έξω από τα στενά όρια του τόπου .
Κατάφερε σε αγώνες να βρεθεί πιο πάνω απο Dig. Jeri ,Andras κλπ
Μαζί του ακολούθησαν ακόμη 3-4 πολύ καλοί παίκτες .
 
Λευτέρη δώσε προσοχή σάυτά τα δυό λόγια .
''Απο τον καιρό που σταμάτησα να τους βλέπω σαν ακτύπητα είδωλα ,απλά να σέβομαι μόνο το εκτόπισμα τους τότε μόνο κατάφερα να τους ανταγωνιστώ επάξια και να αξιωθώ σε κάποιους αγώνες νάμαι πιο ψηλά απ'αυτούς στον πίνακα ''
Αυτά απο κολλητό που υπήρξε μπροστάρης στο να επιδείξει το sporting επιτυχίες έξω από τα στενά όρια του τόπου .
Κατάφερε σε αγώνες να βρεθεί πιο πάνω απο Dig. Jeri ,Andras κλπ
Μαζί του ακολούθησαν ακόμη 3-4 πολύ καλοί παίκτες .
Αυτη ειναι η θεωρια του νικητη , μπαινω να νικησω τους παντες , ακουγεται υπερβολικο κ εγωιστικο αλλα αυτη πρεπει να ειναι η θεωρια των σκοπευτων , μπαινω να τους κανω σκονη
 
Λευτέρη δώσε προσοχή σάυτά τα δυό λόγια .
''Απο τον καιρό που σταμάτησα να τους βλέπω σαν ακτύπητα είδωλα ,απλά να σέβομαι μόνο το εκτόπισμα τους τότε μόνο κατάφερα να τους ανταγωνιστώ επάξια και να αξιωθώ σε κάποιους αγώνες νάμαι πιο ψηλά απ'αυτούς στον πίνακα ''
Αυτά απο κολλητό που υπήρξε μπροστάρης στο να επιδείξει το sporting επιτυχίες έξω από τα στενά όρια του τόπου .
Κατάφερε σε αγώνες να βρεθεί πιο πάνω απο Dig. Jeri ,Andras κλπ
Μαζί του ακολούθησαν ακόμη 3-4 πολύ καλοί παίκτες .
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την λογική .Εγώ μίλησα για τον τρόπο που ριχνει ,φυσική στάση του σώματος όμορφο κράτημα του όπλου φυσιολογικό και οι επωμισης του ήρεμες και σταθερές ,είναι και πως το βλέπει ο καθένας ,εγώ πχ μεταξύ των δύο στο βιντεάκι προτιμώ του Digweed ,του άλλου αυτό το χαμήλωμα του κορμού και το ανέβασμα του ώμου δεν μου αρέσει ,το βλέπω πιο πολύ ότι βάζει το σώμα του στο όπλο παρά το όπλο στο σώμα του .
 
Αυτη ειναι η θεωρια του νικητη , μπαινω να νικησω τους παντες , ακουγεται υπερβολικο κ εγωιστικο αλλα αυτη πρεπει να ειναι η θεωρια των σκοπευτων , μπαινω να τους κανω σκονη
Η καλή έννοια του ...θράσους .:)
 
Βασανιστειτε δισκοπαθεις
και για να μην ξεχνιόμαστε στο 0,21 βλέπετε ένα από τα σκοπευτικά αστέρια του forum
Αποστολίδης Γιώργος ή πιό γνωστός εδώ Ceaser.
στον δεύτερο βατήρα με το μπλέ - ασπρο γιλέκο.
 
Last edited:
Ποια θεωρειτε καλυτερη τεχνικη στο κομπακ σπορτιγκ ; μια τεχνικη παντου , ποια θεωρειτε αποδοτικοτερη ;

αν έπρεπε να διαλέξω μία ........ pull away.
έτσι και αλλιώς αυτή χρησιμοποιώ σχεδόν στο 80% ........... εκτός του λαγού..........χεχεχε.
 
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την λογική .Εγώ μίλησα για τον τρόπο που ριχνει ,φυσική στάση του σώματος όμορφο κράτημα του όπλου φυσιολογικό και οι επωμισης του ήρεμες και σταθερές ,είναι και πως το βλέπει ο καθένας ,εγώ πχ μεταξύ των δύο στο βιντεάκι προτιμώ του Digweed ,του άλλου αυτό το χαμήλωμα του κορμού και το ανέβασμα του ώμου δεν μου αρέσει ,το βλέπω πιο πολύ ότι βάζει το σώμα του στο όπλο παρά το όπλο στο σώμα του .
κοίτα ο George θα ήταν λιγουλάκι δύσκολο λόγω σωματότυπου να ρίχνει αλλιώς .................
τον φαντάζεσαι να σκύβει και να σπρώχνει ώμο μπροστά , δεν θα υπήρχε χώρος να σταθεί το πέλμα ....................
δύσκολο........................ ;) ;) ;)
 
και για να μην ξεχνιόμαστε στο 0,21 βλέπετε ένα από τα σκοπευτικά αστέρια του forum
Αποστολίδης Γιώργος ή πιό γνωστός εδώ Ceaser.
στον δεύτερο βατήρα με το μπλέ - ασπρο γιλέκο.
Λες φιλε να το εβαλα τυχαια το βιντεο ; δεν γραφει ομως ο φιλος
 
Ο Dig σκουπα , οι Spada σκουπα , οι πιο πολλοι αμερικανοι σκουπα , ο Bardu σκουπα , ο Auvret το ιδιο , λετε τελικα η σκουπα να ειναι η δυναμη ;
Η σκούπα αν την εφαρμόσεις σωστά βρίσκει και την πρωσκοπευση μόνη της
 
Back
Top